Last Updated: October 19, 2017
Select a Calendar:

2016<<   October 2017   >>2018

Sun

Mon

Tue

Wed

Thu

Fri

Sat
1 2 3 4 5 6
7:00pm 
@ Pacana 1
Minor Baseball-Raptors (Doug Ford) 
Minor Baseball-Underdogs (Dulce Lara)

7
Fall Ball- Week 2


9:00am 
@ Copper Sky 3
T-Ball-Sharks (Jenn Etzel) 
T-Ball-Vipers (Michael Borquez)


9:15am 
@ Copper Sky 4
Minor Baseball-Cobras (Scott Roberts) 
Minor Baseball-Raptors (Doug Ford)


9:45am 
@ Copper Sky 2
Challenger- (Opponent) 
Challenger- (Taryn Rodriguez)


10:15am 
@ Copper Sky 3
T-Ball-Little Rascals (Krystal Nelson) 
T-Ball-Blue Flare (Cory Feucht)


11:00am 
@ Copper Sky 2
T-Ball-Purple Stinky Socks (Leslie Isetta) 
T-Ball-Fuschia Falcons (Eric Cope)


12:00pm 
@ Copper Sky 4
Minor Baseball-Pugs (Joe Klepfer) 
Minor Baseball-Godzillas (Jody Officer)


12:15pm 
@ Copper Sky 2
T-Ball-Dbacks (Paul Solomon) 
T-Ball-Knights (Tasha Davis)


1:00pm 
@ Copper Sky 3
Coach Pitch Baseball-Dirt Dogs (Mike Sheridan) 
Coach Pitch Baseball-Tigers (Robert Tilbury)


1:30pm 
@ Copper Sky 2
Coach Pitch Baseball-ELemonators (Wayne Baugher) 
Coach Pitch Baseball-Green Grenades (Nathan Robinson)


2:30pm 
@ Copper Sky 3
Minor Softball-Fireballs (Lisa Wilson) 
Minor Softball-Diamond Girls (Jessica Bell)


2:45pm 
@ Copper Sky 4
Major Baseball-Haboob (Robert Pickens) 
Major Baseball-Thunderbirds (Jeff Ball)


4:00pm 
@ Copper Sky 2
Coach Pitch Baseball-Mavericks (Chris Huskins) 
Coach Pitch Baseball-Spartans (Benjamin Garcia)

8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18
7:00 PM - 8:00 PM
Board Meeting
19 20
7:00pm 
@ Pacana 1
Minor Baseball-Underdogs (Dulce Lara) 
Minor Baseball-Godzillas (Jody Officer)

21
1:00 PM
Fall Ball- Week 3

9:00am 
@ Copper Sky 3
T-Ball-Knights (Tasha Davis) 
T-Ball-Sharks (Jenn Etzel)


9:15am 
@ Copper Sky 4
Minor Baseball-Pugs (Joe Klepfer) 
Minor Baseball-Cobras (Scott Roberts)


9:45am 
@ Copper Sky 2
Challenger- (Taryn Rodriguez) 
Challenger- (Opponent)


10:15am 
@ Copper Sky 3
T-Ball-Vipers (Michael Borquez) 
T-Ball-Little Rascals (Krystal Nelson)


11:00am 
@ Copper Sky 2
T-Ball-Fuschia Falcons (Eric Cope) 
T-Ball-Dbacks (Paul Solomon)


11:30am 
@ Copper Sky 3
Coach Pitch Baseball-Prospects (Tim Kieber) 
Coach Pitch Baseball-ELemonators (Wayne Baugher)


12:00pm 
@ Copper Sky 4
Minor Baseball-Godzillas (Jody Officer) 
Minor Baseball-Raptors (Doug Ford)


12:15pm 
@ Copper Sky 2
T-Ball-Blue Flare (Cory Feucht) 
T-Ball-Purple Stinky Socks (Leslie Isetta)


1:00pm 
@ Copper Sky 3
Coach Pitch Baseball-Green Grenades (Nathan Robinson) 
Coach Pitch Baseball-Dirt Dogs (Mike Sheridan)


1:30pm 
@ Copper Sky 2
Coach Pitch Baseball-Mavericks (Chris Huskins) 
Coach Pitch Baseball-Tigers (Robert Tilbury)


2:30pm 
@ Copper Sky 3
Minor Softball-Fireballs (Lisa Wilson) 
Minor Softball-Diamond Girls (Jessica Bell)


2:45pm 
@ Copper Sky 4
Major Baseball-Thunderbirds (Jeff Ball) 
Major Baseball-Haboob (Robert Pickens)


4:00pm 
@ Copper Sky 2
Coach Pitch Baseball-Mega Shark Killers (Dana Dum) 
Coach Pitch Baseball-Spartans (Benjamin Garcia)

22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1



2



3



4