2017 <<   June 2018   >> 2019
27 28 29 30 31 1 2
3 46:00am 
@ #1 - Foundation Fields
Gold Division-Summa Orthopaedic 
-BYE

9:30am 
@ #2 - Foundation Fields
Blue Division-Five on Three (13) 
Blue Division-Adolph Optical (7)

9:30am 
@ #1 - Foundation Fields
Blue Division-Elite Sporting Goods (14) 
Blue Division-Cypress Colts (15)

9:30am 
@ #4 - Foundation Fields
Blue Division-Buckeye Classic (17) 
Blue Division-Guys Party Centre (9)

11:15am 
@ #4 - Foundation Fields
Gold Division-ECSM Properties (19) 
Gold Division-Akron Monument & Granite Co. (4)

11:15am 
@ #1 - Foundation Fields
Gold Division-Schultz, Bertin, Kurzweil (19) 
Gold Division-Green Diamond Grille & Pub (9)

11:15am 
@ #2 - Foundation Fields
Gold Division-Mayor Don Walters (9) 
Gold Division-Kristen Scalise (19)

5:45pm 
@ #1 - Foundation Fields
Silver Division-Team Silver (12) 
Silver Division-Brubaker (26)

5:45pm 
@ #4 - Foundation Fields
Silver Division-Judge Teodosio (5) 
Silver Division-Jennifer Haley (6)

5:45pm 
@ #2 - Foundation Fields
Silver Division-MAS Marauders (26) 
Silver Division-Beef O' Bradys (27)

7:15pm 
@ #4 - Foundation Fields
Red Division-The Erie Depot (21) 
Red Division-Gabe's Meat & Deli (14)

7:15pm 
@ #2 - Foundation Fields
Red Division-Walt's Cleaning (19) 
Red Division-Akron River Rats (20)

8:15pm 
@ #4 - Foundation Fields
Red Division-Gabe's Meat & Deli (27) 
Red Division-The Erie Depot (21)

8:15pm 
@ #2 - Foundation Fields
Red Division-Akron River Rats (25) 
Red Division-Walt's Cleaning (26)

5 66:00am 
@ #1 - Foundation Fields
Gold Division-Green Diamond Grille & Pub 
-BYE

6:00am 
@ #1 - Foundation Fields
White Division-Jim & Sons 
-BYE

9:30am 
@ #1 - Foundation Fields
Blue Division-Cypress Colts (18) 
Blue Division-Buckeye Classic (13)

9:30am 
@ #2 - Foundation Fields
Blue Division-Guys Party Centre (12) 
Blue Division-Five on Three (13)

9:30am 
@ #4 - Foundation Fields
Blue Division-Adolph Optical (3) 
Blue Division-Elite Sporting Goods (7)

11:15am 
@ #1 - Foundation Fields
Gold Division-Summa Orthopaedic (14) 
Gold Division-Mayor Don Walters (11)

11:15am 
@ #2 - Foundation Fields
Gold Division-Kristen Scalise (11) 
Gold Division-ECSM Properties (18)

11:15am 
@ #4 - Foundation Fields
Gold Division-Akron Monument & Granite Co. (4) 
Gold Division-Schultz, Bertin, Kurzweil (10)

5:45pm 
@ #4 - Foundation Fields
Silver Division-Jennifer Haley (16) 
Silver Division-Team Silver (17)

5:45pm 
@ #1 - Foundation Fields
Silver Division-Judge Teodosio (11) 
Silver Division-MAS Marauders (7)

5:45pm 
@ #2 - Foundation Fields
Silver Division-Brubaker (17) 
Silver Division-Beef O' Bradys (14)

7:15pm 
@ #2 - Foundation Fields
White Division-Sheriff Barry (20) 
White Division-Ilene Shapiro (11)

7:15pm 
@ #4 - Foundation Fields
White Division-Portage Pumps (13) 
White Division-Howard Hanna (14)

7:15pm 
@ #1 - Foundation Fields
White Division-Angie's (9) 
White Division-Cottage Muffler (12)

8:15pm 
@ #1 - Foundation Fields
White Division-Cottage Muffler (16) 
White Division-Angie's (19)

8:15pm 
@ #2 - Foundation Fields
White Division-Ilene Shapiro (13) 
White Division-Sheriff Barry (21)

8:15pm 
@ #4 - Foundation Fields
White Division-Howard Hanna (11) 
White Division-Portage Pumps (25)

7 8 9
10 116:00am 
@ #1 - Foundation Fields
Gold Division-Mayor Don Walters 
-BYE

Cancelled
9:30am 
@ #2 - Foundation Fields
Blue Division-Buckeye Classic 
Blue Division-Five on Three

Cancelled
9:30am 
@ #4 - Foundation Fields
Blue Division-Cypress Colts 
Blue Division-Adolph Optical

Cancelled
9:30am 
@ #1 - Foundation Fields
Blue Division-Guys Party Centre 
Blue Division-Elite Sporting Goods

Cancelled
11:15am 
@ #2 - Foundation Fields
Gold Division-Green Diamond Grille & Pub 
Gold Division-Akron Monument & Granite Co.

Cancelled
11:15am 
@ #4 - Foundation Fields
Gold Division-Schultz, Bertin, Kurzweil 
Gold Division-Kristen Scalise

Cancelled
11:15am 
@ #1 - Foundation Fields
Gold Division-ECSM Properties 
Gold Division-Summa Orthopaedic

Cancelled
5:45pm 
@ #4 - Foundation Fields
Silver Division-Team Silver 
Silver Division-MAS Marauders

Cancelled
5:45pm 
@ #1 - Foundation Fields
Silver Division-Beef O' Bradys 
Silver Division-Judge Teodosio

Cancelled
5:45pm 
@ #2 - Foundation Fields
Silver Division-Jennifer Haley 
Silver Division-Brubaker

Cancelled
7:15pm 
@ #2 - Foundation Fields
Red Division-The Erie Depot 
Red Division-Walt's Cleaning

Cancelled
7:15pm 
@ #4 - Foundation Fields
Red Division-Gabe's Meat & Deli 
Red Division-Akron River Rats

Cancelled
8:15pm 
@ #4 - Foundation Fields
Red Division-Akron River Rats 
Red Division-Gabe's Meat & Deli

Cancelled
8:15pm 
@ #2 - Foundation Fields
Red Division-Walt's Cleaning 
Red Division-The Erie Depot

Cancelled
12 13
Buckeye Classic - No games Blue or Gold Divisions

Rain Out Date - Silver Division

Thee Buckeye Classic
6:00am 
@ #1 - Foundation Fields
White Division-Sheriff Barry 
-BYE

5:45pm 
@ #2 - Foundation Fields
Silver Division-Beef O' Bradys (12) 
Silver Division-Jennifer Haley (10)

5:45pm 
@ #1 - Foundation Fields
Silver Division-Team Silver (14) 
Silver Division-Judge Teodosio (19)

5:45pm 
@ #4 - Foundation Fields
Silver Division-MAS Marauders (7) 
Silver Division-Brubaker (15)

7:15pm 
@ #4 - Foundation Fields
White Division-Ilene Shapiro (17) 
White Division-Angie's (21)

7:15pm 
@ #2 - Foundation Fields
White Division-Howard Hanna (11) 
White Division-Jim & Sons (19)

7:15pm 
@ #1 - Foundation Fields
White Division-Cottage Muffler (12) 
White Division-Portage Pumps (17)

8:15pm 
@ #4 - Foundation Fields
White Division-Angie's (4) 
White Division-Ilene Shapiro (13)

8:15pm 
@ #1 - Foundation Fields
White Division-Portage Pumps 
White Division-Cottage Muffler

8:15pm 
@ #2 - Foundation Fields
White Division-Jim & Sons (27) 
White Division-Howard Hanna (22)

14
Thee Buckeye Classic
15
Thee Buckeye Classic
16
Thee Buckeye Classic
17
Thee Buckeye Classic
18
Thee Buckeye Classic
5:45pm 
@ #2 - Foundation Fields
Silver Division-Team Silver (24) 
Silver Division-Beef O' Bradys (4)

5:45pm 
@ #1 - Foundation Fields
Silver Division-Jennifer Haley (21) 
Silver Division-MAS Marauders (13)

5:45pm 
@ #4 - Foundation Fields
Silver Division-Judge Teodosio (13) 
Silver Division-Brubaker (16)

7:15pm 
@ #4 - Foundation Fields
Red Division-Akron River Rats 
Red Division-The Erie Depot

7:15pm 
@ #2 - Foundation Fields
Red Division-Walt's Cleaning 
Red Division-Gabe's Meat & Deli

8:15pm 
@ #2 - Foundation Fields
Red Division-Gabe's Meat & Deli 
Red Division-Walt's Cleaning

8:15pm 
@ #4 - Foundation Fields
Red Division-The Erie Depot 
Red Division-Akron River Rats

19
Thee Buckeye Classic
20
Thee Buckeye Classic
6:00am 
@ #1 - Foundation Fields
White Division-Howard Hanna 
-BYE

5:45pm 
@ #1 - Foundation Fields
Silver Division-Jennifer Haley 
Silver Division-Judge Teodosio

5:45pm 
@ #4 - Foundation Fields
Silver Division-Beef O' Bradys 
Silver Division-MAS Marauders

5:45pm 
@ #2 - Foundation Fields
Silver Division-Brubaker 
Silver Division-Team Silver

7:15pm 
@ #4 - Foundation Fields
White Division-Portage Pumps 
White Division-Ilene Shapiro

7:15pm 
@ #2 - Foundation Fields
White Division-Angie's 
White Division-Sheriff Barry

7:15pm 
@ #1 - Foundation Fields
White Division-Jim & Sons 
White Division-Cottage Muffler

8:15pm 
@ #1 - Foundation Fields
White Division-Cottage Muffler 
White Division-Jim & Sons

8:15pm 
@ #2 - Foundation Fields
White Division-Sheriff Barry 
White Division-Angie's

8:15pm 
@ #4 - Foundation Fields
White Division-Ilene Shapiro 
White Division-Portage Pumps

216:30 PM
Board Meeting
22 23
24 25
Round Robin or Make Up - Blue Division
6:00am 
@ #1 - Foundation Fields
Gold Division-Akron Monument & Granite Co. 
-BYE

11:15am 
@ #4 - Foundation Fields
Gold Division-Summa Orthopaedic 
Gold Division-Schultz, Bertin, Kurzweil

11:15am 
@ #1 - Foundation Fields
Gold Division-Kristen Scalise 
Gold Division-Green Diamond Grille & Pub

11:15am 
@ #2 - Foundation Fields
Gold Division-Mayor Don Walters 
Gold Division-ECSM Properties

5:45pm 
@ #4 - Foundation Fields
Silver Division-Team Silver 
Silver Division-Judge Teodosio

5:45pm 
@ #1 - Foundation Fields
Silver Division-MAS Marauders 
Silver Division-Brubaker

5:45pm 
@ #2 - Foundation Fields
Silver Division-Beef O' Bradys 
Silver Division-Jennifer Haley

7:15pm 
@ #4 - Foundation Fields
Red Division-Gabe's Meat & Deli 
Red Division-The Erie Depot

7:15pm 
@ #2 - Foundation Fields
Red Division-Akron River Rats 
Red Division-Walt's Cleaning

8:15pm 
@ #4 - Foundation Fields
Red Division-The Erie Depot 
Red Division-Gabe's Meat & Deli

8:15pm 
@ #2 - Foundation Fields
Red Division-Walt's Cleaning 
Red Division-Akron River Rats

266:30 PM
Board Meeting
27
Round Robin or No Games - Blue Division

Silver Division - Second Half Begins

White Division - Second Half Begins
6:00am 
@ #1 - Foundation Fields
Gold Division-ECSM Properties 
-BYE

11:15am 
@ #4 - Foundation Fields
Gold Division-Green Diamond Grille & Pub 
Gold Division-Summa Orthopaedic

11:15am 
@ #2 - Foundation Fields
Gold Division-Schultz, Bertin, Kurzweil 
Gold Division-Mayor Don Walters

11:15am 
@ #1 - Foundation Fields
Gold Division-Akron Monument & Granite Co. 
Gold Division-Kristen Scalise

5:45pm 
@ #2 - Foundation Fields
Silver Division-MAS Marauders 
Silver Division-Judge Teodosio

5:45pm 
@ #1 - Foundation Fields
Silver Division-Team Silver 
Silver Division-Jennifer Haley

5:45pm 
@ #4 - Foundation Fields
Silver Division-Beef O' Bradys 
Silver Division-Brubaker

28 29 30


Jim & Sons
Portage Pumps of Ohio
Cottage Muffler and Brake
Howard Hanna
The Erie Depot
Walts Cleaning Contractors
Gabe's Meat & Deli
Summa Orthopaedic
Angie's
Ohio Health Benefits
Dick's Sporting Goods
Casa Del Ranchero
Prime Lending
Thylan Associates
River Valley Paper Co.
Sidney Steinberger MD & Bruce Sterman MD
Structured Strategy Consultants
Four Corners Cleaning Co.
Summit County Softball Hall of Fame
Brubaker
Jennifer Haley's
Judge Teodosio
MAS
Beef O' Bradys
Schultz, Bertin, Kurzweil
Akron Monument & Granite
Mayor Don Walters
Kristen Scalise
Green Diamond Grille
Guy's Party Centre
Adolph Optical
Elite Sports
The Cypress Companies