Follow Us
Visitors
198,299

Select a Calendar:

2016<<   July 2017   >>2018

Sun

Mon

Tue

Wed

Thu

Fri

Sat
25 26 27 28 29 30 1
9:00am 
@ Orwigsburg
Schuylkill Teeners-Hope`s Collision (4) 
Schuylkill Teeners-Orwigsburg (3)


10:00am 
@ Bill Angst Stadium at Dutch Hill
11-12 Division-Tamaqua 11 year old All Stars  -PRACTICE

11:00am 
@ Orwigsburg
Schuylkill Teeners-Hometown Farmers Market (3) 
Schuylkill Teeners-Orwigsburg (6)


3:00pm 
@ Towamensing
9-10 Division-Tamaqua 10 Year Old All-Stars 
9-10 Division-Towamensing

2
3:00pm 
@ Towamensing
11-12 Division-Tamaqua Blue 12 YO All Stars 
11-12 Division-Towamensing


5:30pm  - 7:30pm
@ Bungalow Field
7-8 Biddy League-U8 Tournament  -PRACTICE
3
6:00pm 
@ Bill Angst Stadium at Dutch Hill
9-10 Division-9 yr old all stars 2017  -PRACTICE

6:00pm  - 6:30pm
@ Batting Cages
9-10 Division-9 yr old all stars 2017  -PRACTICE
4 5
9:00am 
@ Bill Angst Stadium at Dutch Hill
11-12 Division-Tamaqua 11 year old All Stars  -PRACTICE

12:00pm 
@ Bill Angst Stadium at Dutch Hill
9-10 Division-Tamaqua 10 Year Old All-Stars  -PRACTICE

5:00pm 
@ Mary D Baseball Field #1
11-12 Division-Tamaqua Blue 12 YO All Stars  -PRACTICE

6:00pm  - 8:00pm
@ Bungalow Field
7-8 Biddy League-U8 Tournament  -PRACTICE

6:00pm 
@ Bill Angst Stadium at Dutch Hill
9yrold tournament-Valley West 
9yrold tournament-Jim Thorpe


7:30pm 
@ Bill Angst Stadium at Dutch Hill
9yrold tournament-Hazelton 
9yrold tournament-Tamaqua


7:30pm  - 9:00pm
@ Bill Angst Stadium at Dutch Hill
9-10 Division-9 yr old all stars 2017 (19) 
9-10 Division-Hazelton (6)

6
6:00pm 
@ Bill Angst Stadium at Dutch Hill
10-11 Division District 18 Tournament-TRI-COUNTY 
10-11 Division District 18 Tournament-VALLEY WEST (GAME #2)


6:00pm 
@ Bungalow Field
9yrold tournament-Valley East  -POSITION/TBD

6:00pm 
@ Tamaqua High School
9yrold tournament-Franklin Twp  -POSITION/TBD

7:30pm  - 9:00pm
@ Tamaqua High School
9-10 Division-9 yr old all stars 2017 (4) 
9-10 Division-Franklin Twp (0)


7:30pm 
@ Bill Angst Stadium at Dutch Hill
10-11 Division District 18 Tournament-JIM THORPE 
10-11 Division District 18 Tournament-HAZLETON (GAME #3)

7
4:00pm 
@ Mary D Baseball Field #1
11-12 Division-Tamaqua Blue 12 YO All Stars  -PRACTICE

5:30pm  - 7:30am
@ West Penn Park East
7-8 Biddy League-U8 Tournament  -PRACTICE

6:00pm 
@ Bungalow Field
9yrold tournament-to be determined 
9yrold tournament-to be determined


6:00pm 
@ Bill Angst Stadium at Dutch Hill
10-11 Division District 18 Tournament-FRANKLIN TWSP. 
10-11 Division District 18 Tournament-TAMAQUA (GAME #1)


7:30pm 
@ Bill Angst Stadium at Dutch Hill
9yrold tournament-to be determined 
9yrold tournament-to be determined

8
9:00am 
@ Bill Angst Stadium at Dutch Hill
9-10 Division-Valley West 
9-10 Division-9 yr old all stars 2017


9:00am 
@ Bill Angst Stadium at Dutch Hill
9yrold tournament-to be determined 
9yrold tournament-to be determined


11:00am 
@ Bill Angst Stadium at Dutch Hill
9yrold tournament-to be determined 
9yrold tournament-to be determined


2:00pm 
@ Bill Angst Stadium at Dutch Hill
10-11 Division District 18 Tournament-TRI-COUNTY 
10-11 Division District 18 Tournament-JIM THORPE


2:30pm 
@ West Hazleton Upper Field
7-8 Biddy League-U8 Tournament 
7-8 Biddy League-U8 Tournament


5:00pm 
@ Dutch Hill - Teener Field
Schuylkill Teeners-West Penn Rod&Gun  -PRACTICE

8:00pm 
@ Bill Angst Stadium at Dutch Hill
9yrold tournament-to be determined 
9yrold tournament-to be determined

9
12:00pm 
@ Bill Angst Stadium at Dutch Hill
10-11 Division District 18 Tournament-FREELAND 
10-11 Division District 18 Tournament-TAMAQUA


2:00pm 
@ Bill Angst Stadium at Dutch Hill
10-11 Division District 18 Tournament-VALLEY WEST 
10-11 Division District 18 Tournament-HAZLETON


4:00pm 
@ Bill Angst Stadium at Dutch Hill
9yrold tournament-to be determined 
9yrold tournament-to be determined


5:00pm 
@ West Hazleton Lower Field
7-8 Biddy League-U8 Tournament 
7-8 Biddy League-U8 Tournament


6:00pm 
@ Bill Angst Stadium at Dutch Hill
9-10 Division-Tamaqua 10 Year Old All-Stars  -PRACTICE

6:00pm 
@ Dutch Hill - Batting Cages
9-10 Division-Tamaqua 10 Year Old All-Stars  -PRACTICE
10
9:00am 
@ Bill Angst Stadium at Dutch Hill
9-10 Division-Tamaqua 10 Year Old All-Stars  -PRACTICE

9:00am 
@ Dutch Hill - Batting Cages
9-10 Division-Tamaqua 10 Year Old All-Stars  -PRACTICE

11:00am 
@ Bill Angst Stadium at Dutch Hill
11-12 Division-Tamaqua 11 year old All Stars  -PRACTICE

6:00pm 
@ Bill Angst Stadium at Dutch Hill
10-11 Division District 18 Tournament-FRANKLIN TWP. 
10-11 Division District 18 Tournament-GAME #6 LOSER: VALLEY WEST


7:30pm 
@ Bill Angst Stadium at Dutch Hill
10-11 Division District 18 Tournament-GAME #4 Winner: JIM THORPE 
10-11 Division District 18 Tournament-GAME #5 LOSER: FREELAND

11
5:30pm 
@ Jim Thorpe
11-12 Division-Tamaqua 11 year old All Stars 
11-12 Division-Jim Thorpe Blue


6:00pm  - 7:30pm
@ Bill Angst Stadium at Dutch Hill
10-11 Division District 18 Tournament-JIM THORPE 
10-11 Division District 18 Tournament-VALLEY WEST


6:00pm 
@ Jim Thorpe
11-12 Division-Tamaqua Blue 12 YO All Stars 
11-12 Division-Jim Thorpe Red


6:00pm 
@ West Hazleton Lower Field
7-8 Biddy League-U8 Tournament 
7-8 Biddy League-U8 Tournament


6:00pm 
@ Bungalow Field
9-10 Division-Tamaqua 10 Year Old All-Stars  -PRACTICE

7:30pm  - 9:30pm
@ Bill Angst Stadium at Dutch Hill
10-11 Division District 18 Tournament-GAME #10: WINNER'S BRACKET FINAL: TAMAQUA 
10-11 Division District 18 Tournament-GAME #10: WINNER'S BRACKET FINAL: HAZLETON

12
5:30pm  - 7:30pm
@ Bungalow Field
7-8 Biddy League-U8 Tournament  -PRACTICE

6:00pm 
@ Bill Angst Stadium at Dutch Hill
9yrold tournament-Valley West 
9yrold tournament-Jim Thorpe

13
10:00am 
@ Bill Angst Stadium at Dutch Hill
11-12 Division-Tamaqua 11 year old All Stars  -PRACTICE

5:30pm  - 7:30pm
@ Bungalow Field
7-8 Biddy League-U8 Tournament  -PRACTICE

6:00pm 
@ Lansford
11-12 Division-Tamaqua Blue 12 YO All Stars 
11-12 Division-Lansford


7:30pm 
@ Jim Thorpe
9-10 Division-Tamaqua 10 Year Old All-Stars 
9-10 Division-Jim Thorpe Blue

14
10:00am 
@ Bill Angst Stadium at Dutch Hill
11-12 Division-Tamaqua 11 year old All Stars  -PRACTICE

5:30pm 
@ New Philadelphia
7-8 Biddy League-U8 Tournament 
7-8 Biddy League-U8 Tournament


6:00pm 
@ Bill Angst Stadium at Dutch Hill
10-11 Division District 18 Tournament-FREELAND 
10-11 Division District 18 Tournament-TRI-COUNTY


7:30pm  - 9:30pm
@ Bill Angst Stadium at Dutch Hill
10-11 Division District 18 Tournament-JIM THORPE 
10-11 Division District 18 Tournament-HAZLETON

15
3:30pm 
@ McAdoo-Kelayres
9-10 Division-Tamaqua 10 Year Old All-Stars 
9-10 Division-Tri County


6:00pm  - 8:30pm
@ Bill Angst Stadium at Dutch Hill
10-11 Division District 18 Tournament-District 18: WINNER'S BRACKET CHAMPION: TAMAQUA 
10-11 Division District 18 Tournament-DISTICT 18 CHAMPIONSHIP: LOSER'S BRACKET CHAMPION


6:00pm 
@ McAdoo-Kelayres
11-12 Division-Tamaqua Blue 12 YO All Stars 
11-12 Division-Tri County

16
6:00pm 
@ Bill Angst Stadium at Dutch Hill
11-12 Division-Tamaqua Blue 12 YO All Stars 
11-12 Division-Tamaqua 11 year old All Stars

17
6:00pm 
@ Bill Angst Stadium at Dutch Hill
9-10 Division-Lansford 
9-10 Division-Tamaqua 10 Year Old All-Stars


7:15pm 
@ Batting Cages
11-12 Division-Tamaqua 11 year old All Stars  -PRACTICE

8:00pm 
@ Bill Angst Stadium at Dutch Hill
11-12 Division-Tamaqua 11 year old All Stars  -PRACTICE
18
6:00pm 
@ Bill Angst Stadium at Dutch Hill
11-12 Division-Franklin Twp Maroon 
11-12 Division-Tamaqua Blue 12 YO All Stars


7:15pm 
@ Batting Cages
11-12 Division-Tamaqua 11 year old All Stars  -PRACTICE

8:00pm 
@ Bill Angst Stadium at Dutch Hill
11-12 Division-Tamaqua 11 year old All Stars  -PRACTICE
19
6:00pm 
@ Bill Angst Stadium at Dutch Hill
9-10 Division-Jim Thorpe Red 
9-10 Division-Tamaqua 10 Year Old All-Stars

20 21
6:00pm 
@ Towamensing
9-10 Division-Tamaqua 10 Year Old All-Stars 
9-10 Division-Towamensing

22
6:00pm 
@ Weatherly
11-12 Division-Tamaqua Blue 12 YO All Stars 
11-12 Division-Carbon

23 24
7:30pm 
@ Bill Angst Stadium at Dutch Hill
11-12 Division-Anthracite Grey 
11-12 Division-Tamaqua Blue 12 YO All Stars

25
6:00pm 
@ Anthracite (Nesquehoning)
9-10 Division-Tamaqua 10 Year Old All-Stars 
9-10 Division-Anthracite

26
6:00pm 
@ Bill Angst Stadium at Dutch Hill
11-12 Division-Franklin Twp Grey 
11-12 Division-Tamaqua Blue 12 YO All Stars

27
6:00pm 
@ Bill Angst Stadium at Dutch Hill
9-10 Division-Franklin Twp 
9-10 Division-Tamaqua 10 Year Old All-Stars

28
7:30pm 
@ Bill Angst Stadium at Dutch Hill
11-12 Division-Anthracite White 
11-12 Division-Tamaqua Blue 12 YO All Stars

29
30 31 1



2



3



4



5