2017 Game Schedules

Subscribe to our Newsletter

 

      NEYSA 2017 Football schedule...

 

Pre-Season:

Saturday August 12th (Clarence,Sunset Park)  vs Cheektowaga

Saturday August 19th (Rochester) Gates-Chili

Regular Season:

                   2017      NEYSA  GAME SCHEDULE    
WEEK  1              
GAME DATE DAY TIME WT HOME TEAM OPPONENT FIELD LOCATION
1 26-Aug SAT 1:30 90 Lockport Jaguars Wmsv Army OUTWATER PARK
2 26-Aug SAT 3:00 110 Lockport Bengals Wmsv Army OUTWATER PARK
3 26-Aug SAT 5:00 135 Lockport Panthers Wmsv Army OUTWATER PARK
4 26-Aug SAT 7:00 160 Lockport Lions Wmsv Army OUTWATER PARK
5 26-Aug SAT 3:30 90 Buffalo Vets Piranhas Clarence Bulldogs Black MANHATTAN PARK
6 26-Aug SAT 5:00 110 Buffalo Vets Bulldogs Clarence Bulldogs Black MANHATTAN PARK
7 26-Aug SAT 7:00 135 Buffalo Vets Stallions Clarence Bulldogs Black MANHATTAN PARK
8 26-Aug SAT     BYE Clarence Bulldogs Black BYE
9 26-Aug SAT 2:00 90 BR Riverside Knights TTFA Buffalos RIVERSIDE PARK
10 26-Aug SAT 3:30 110 BR Riverside Raiders TTFA Buffalos RIVERSIDE PARK
11 26-Aug SAT 5:30 135 BR Riverside Mustangs TTFA Buffalos RIVERSIDE PARK
12 26-Aug SAT 7:30 160 BR Riverside Rams NWAA Wildcats RIVERSIDE PARK
13 26-Aug SAT 9:30 90 Lancaster Black Cheektowage Thunderbirds WALDEN POND PARK
14 26-Aug SAT 11:00 110 Lancaster Black Cheektowage Thunderbirds WALDEN POND PARK
15 26-Aug SAT 1:00 135 Lancaster Black Cheektowage Thunderbirds WALDEN POND PARK
16 26-Aug SAT 3:00 160 Lancaster Black Cheektowage Thunderbirds WALDEN POND PARK
17 26-Aug SAT 11:00 90 TTFA Bills Wilson Jr Lakeman KENNY FIELD
18 26-Aug SAT 12:30 110 TTFA Bills Clarence Bulldogs Red KENNY FIELD
19 26-Aug SAT 2:30 135 TTFA Bills Clarence Bulldogs Red KENNY FIELD
20 26-Aug SAT 4:30 135 Wmsv Airforce Wilson Jr Lakeman KENNY FIELD
21 26-Aug SAT 6:30 160 TTFA Bills Wilson Jr Lakeman KENNY FIELD
22 26-Aug SAT 10:00 90 Pendleton Spartans Lancaster White STARPOINT HS
23 26-Aug SAT 11:30 110 Pendleton Spartans Lancaster White STARPOINT HS
24 26-Aug SAT 1:30 135 Pendleton Spartans Lancaster White STARPOINT HS
25 26-Aug SAT 9:30 90 Grand Island Jr Vikings NTAA Cubs VETERANS PARK
26 26-Aug SAT 11:00 110 KAT Silver Raiders NTAA Timberwolves VETERANS PARK
27 26-Aug SAT 1:00 135 KAT Silver Raiders NTAA Avalanche VETERANS PARK
28 26-Aug SAT 3:00 160 Grand Island Jr Vikings NTAA Jacks VETERANS PARK
29 27-Aug SUN 9:30 90 TFC Mohawks KAT Raiders EAST NIAGARA STREET
30 27-Aug SUN 11:00 110 TFC Renegades KAT Raiders EAST NIAGARA STREET
31 27-Aug SUN 1:00 135 TFC Braves KAT Raiders EAST NIAGARA STREET
32 27-Aug SUN 3:00 160 TFC Warriors KAT Raiders EAST NIAGARA STREET
33 27-Aug SUN 9:30 90 NWAA Minicats Lancaster Red NIAGARA WHEATFIELD HS
34 27-Aug SUN 11:00 110 NWAA Bobcats Lancaster Red NIAGARA WHEATFIELD HS
35 27-Aug SUN 1:00 135 NWAA Tomcats Lancaster Red NIAGARA WHEATFIELD HS
36 27-Aug SUN 9:30 90 Lew-Port Knights NF Jr. Rattlesnakes LEW-PORT HS
37 27-Aug SUN 11:00 110 Lew-Port Rams NF Jr. Diamondbacks LEW-PORT HS
38 27-Aug SUN 1:00 135 Lew - Port Chargers NF Jr. Cobras LEW-PORT HS
39 27-Aug SUN 3:00 160 Lew - Port Spartans NF Jr. Vipers LEW-PORT HS
               
               
          BYE    
        110 Grand Island Jr Vikings    
        135 Grand Island Jr Vikings    
               
WEEK 2              
GAME DATE DAY TIME WT HOME TEAM OPPONENT  
1 1-Sep FRI 6:00 160 NF Jr. Vipers NWAA Wildcats RIVERSIDE PARK
2 1-Sep FRI 8:00 160 BR Riverside Rams Grand Island Jr Vikings RIVERSIDE PARK
3 2-Sep SAT 10:00 90 Wmsv Army Lancaster Black NORTHTOWN CENTER
4 2-Sep SAT 1:30 110 Wmsv Army Lancaster Black NORTHTOWN CENTER
5 2-Sep SAT 11:30 135 Wmsv Airforce Lancaster White NORTHTOWN CENTER
6 2-Sep SAT 3:30 135 Wmsv Army Lancaster Black NORTHTOWN CENTER
7 2-Sep SAT 5:30 160 Wmsv Army Lancaster Black NORTHTOWN CENTER
8 2-Sep SAT 10:00 90 NF Jr. Rattlesnakes BR Riverside Knights STARPOINT HS
9 2-Sep SAT 11:30 90 Pendleton Spartans TTFA Buffalos STARPOINT HS
10 2-Sep SAT 1:30 110 Pendleton Spartans TTFA Buffalos STARPOINT HS
11 2-Sep SAT 3:30 135 Pendleton Spartans TTFA Buffalos STARPOINT HS
12 2-Sep SAT 9:00 90 Clarence Bulldogs Black Lockport Jaguars CLARENCE HS
13 2-Sep SAT 10:30 110 Clarence Bulldogs Red Lew-Port Rams CLARENCE HS
14 2-Sep SAT 2:30 135 Clarence Bulldogs Red Lew - Port Chargers CLARENCE HS
15 2-Sep SAT 12:30 110 Clarence Bulldogs Black Lockport Bengals CLARENCE HS
16 2-Sep SAT 4:30 135 Clarence Bulldogs Black Lockport Panthers CLARENCE HS
17 2-Sep SAT 6:30 160 Clarence Bulldogs Black Lockport Lions CLARENCE HS
18 2-Sep SAT 11:00 90 TTFA Bills NTAA Cubs KENNY FIELD
19 2-Sep SAT 12:30 110 TTFA Bills NTAA Timberwolves KENNY FIELD
20 2-Sep SAT 2:30 135 TTFA Bills NTAA Avalanche KENNY FIELD
21 2-Sep SAT 4:30 160 TTFA Bills NTAA Jacks KENNY FIELD
22 2-Sep SAT 1:00 90 Buffalo Vets Piranhas Wilson Jr Lakeman MANHATTAN PARK
23 2-Sep SAT 3:30 90 NWAA Minicats Lancaster White MANHATTAN PARK
24 2-Sep SAT 5:00 110 Buffalo Vets Bulldogs Lancaster White MANHATTAN PARK
25 2-Sep SAT 7:00 135 Buffalo Vets Stallions Wilson Jr Lakeman MANHATTAN PARK
26 2-Sep SAT   160   Wilson Jr Lakeman BYE
27 2-Sep SAT 9:30 90 Lancaster Red Grand Island Jr Vikings WALDEN POND PARK
28 2-Sep SAT 11:00 110 Lancaster Red Grand Island Jr Vikings WALDEN POND PARK
29 2-Sep SAT 1:00 135 Lancaster Red Grand Island Jr Vikings WALDEN POND PARK
30 3-Sep SUN 12:00 90 KAT Raiders Cheektowage Thunderbirds SPARKY ADAMS FIELD
31 3-Sep SUN 1:30 110 KAT Raiders Cheektowage Thunderbirds SPARKY ADAMS FIELD
32 3-Sep SUN 3:30 135 KAT Raiders Cheektowage Thunderbirds SPARKY ADAMS FIELD
33 3-Sep SUN 5:30 160 KAT Raiders Cheektowage Thunderbirds SPARKY ADAMS FIELD
34 3-Sep SUN 9:30 90 TFC Mohawks Lew-Port Knights EAST NIAGARA STREET
35 3-Sep SUN 11:00 110 TFC Renegades KAT Raiders Silver EAST NIAGARA STREET
36 3-Sep SUN 1:00 135 TFC Braves KAT Raiders Silver EAST NIAGARA STREET
37 3-Sep SUN 3:00 160 TFC Warriors Lew - Port Spartans EAST NIAGARA STREET
               
               
               
          110 BYE 135 BYE  
          NF Jr. Diamondbacks NF Jr. Cobras  
          NWAA Bobcats NWAA Tomcats  
          BR Riverside Raiders BR Riverside Mustangs  
               
WEEK 3              
GAME DATE DAY TIME WT HOME TEAM OPPONENT FIELD LOCATION
1 8-Sep FRI 6:30 90 TTFA Buffalos Lockport Jaguars KENNY FIELD
2 8-Sep FRI 8:00 135 TTFA Buffalos Wmsv Airforce KENNY FIELD
3 9-Sep SAT 9:30 90 NTAA Cubs Clarence Bulldogs Black CRAIG ANTHONY FIELD
4 9-Sep SAT 11:00 110 NTAA Timberwolves Clarence Bulldogs Black CRAIG ANTHONY FIELD
5 9-Sep SAT 1:00 135 NTAA Avalanche Clarence Bulldogs Black CRAIG ANTHONY FIELD
6 9-Sep SAT 3:00 160 NTAA Jacks Clarence Bulldogs Black CRAIG ANTHONY FIELD
7 9-Sep SAT 2:00 90 BR Riverside Knights Lancaster White RIVERSIDE PARK
8 9-Sep SAT 3:30 110 BR Riverside Raiders Lancaster White RIVERSIDE PARK
9 9-Sep SAT 5:30 135 BR Riverside Mustangs Lancaster White RIVERSIDE PARK
10 9-Sep SAT 9:30 90 Lancaster Black TTFA Bills WALDEN POND PARK
11 9-Sep SAT 11:00 110 Lancaster Black TTFA Bills WALDEN POND PARK
12 9-Sep SAT 1:00 135 Lancaster Black TTFA Bills WALDEN POND PARK
13 9-Sep SAT 3:00 160 Lancaster Black TTFA Bills WALDEN POND PARK
14 9-Sep SAT 10:30 90 Wmsv Army Cheektowaga Thunderbirds NORTHTOWN CENTER
15 9-Sep SAT 12:00 110 Wmsv Army Cheektowaga Thunderbirds NORTHTOWN CENTER
16 9-Sep SAT 2:00 135 Wmsv Army Cheektowaga Thunderbirds NORTHTOWN CENTER
17 9-Sep SAT 4:00 160 Wmsv Army Cheektowaga Thunderbirds NORTHTOWN CENTER
18 9-Sep SAT 11:00 90 Wilson Jr Lakeman Lancaster Red WILSON HS
19 9-Sep SAT 12:30 110 TTFA Buffalos Lancaster Red WILSON HS
20 9-Sep SAT 2:30 135 Wilson Jr Lakeman Lancaster Red WILSON HS
21 9-Sep SAT 4:30 160 Wilson Jr Lakeman BR Riverside Rams WILSON HS
22 9-Sep SAT 11:00 110 KAT Silver Raiders Pendleton Spartans KENNY FIELD
23 9-Sep SAT 1:00 135 KAT Silver Raiders Pendleton Spartans KENNY FIELD
24 9-Sep SAT 9:30 90 Grand Island Jr Vikings TFC Mohawks VETERANS PARK
25 9-Sep SAT 11:00 110 Grand Island Jr Vikings Clarence Bulldogs Red VETERANS PARK
26 9-Sep SAT 1:00 135 Grand Island Jr Vikings Clarence Bulldogs Red VETERANS PARK
27 9-Sep SAT 3:00 160 Grand Island Jr Vikings TFC Warriors VETERANS PARK
28 10-Sep SUN 9:30 90 NF Jr. Rattlesnakes Pendleton Spartans LaSALLE PREP /Jr. HS
29 10-Sep SUN 11:00 110 NF Jr. Diamondbacks Lockport Bengals LaSALLE PREP /Jr. HS
30 10-Sep SUN 1:00 135 NF Jr. Cobras Lockport Panthers LaSALLE PREP /Jr. HS
31 10-Sep SUN 3:00 160 NF Jr. Vipers Lockport Lions LaSALLE PREP /Jr. HS
32 10-Sep SUN 9:30 90 Lew-Port Knights KAT Raiders LEW-PORT HS
33 10-Sep SUN 11:00 110 Lew-Port Rams KAT Raiders LEW-PORT HS
34 10-Sep SUN 1:00 135 Lew - Port Chargers KAT Raiders LEW-PORT HS
35 10-Sep SUN 3:00 160 Lew - Port Spartans KAT Raiders LEW-PORT HS
36 10-Sep SUN 9:30 90 NWAA Minicats Buffalo Vets Piranhas NIAGARA WHEATFIELD HS
37 10-Sep SUN 11:00 110 NWAA Bobcats Buffalo Vets Bulldogs NIAGARA WHEATFIELD HS
38 10-Sep SUN 1:00 135 NWAA Tomcats Buffalo Vets Stallions NIAGARA WHEATFIELD HS
39 10-Sep SUN   160 NWAA Wildcats BYE NIAGARA WHEATFIELD HS
               
          BYE    
        110 TFC Renegades    
        135 TFC Braves    
               
               
WEEK 4              
GAME DATE DAY TIME WT HOME TEAM OPPONENT FIELD LOCATION
1 15-Sep FRI 6:30 90 TTFA Buffalos TFC Mohawks KENNY FIELD
2 15-Sep FRI 8:00 110 TTFA Buffalos KAT Raiders KENNY FIELD
3 16-Sep SAT 11:00 90 TTFA Bills BR Riverside Knights KENNY FIELD
4 16-Sep SAT 2:30 110 TTFA Bills BR Riverside Raiders KENNY FIELD
5 16-Sep SAT 4:30 135 TTFA Bills BR Riverside Mustangs KENNY FIELD
6 16-Sep SAT 6:30 160 TTFA Bills BR Riverside Rams KENNY FIELD
7 16-Sep SAT 12:30 135 TTFA Buffalos KAT Silver Raiders KENNY FIELD
8 16-Sep SAT 9:30 90 Lancaster White Lew-Port Knights WALDEN POND PARK
9 16-Sep SAT 11:00 110 Lancaster White Lew-Port Rams WALDEN POND PARK
10 16-Sep SAT 1:00 135 Lancaster White Lew - Port Chargers WALDEN POND PARK
11 16-Sep SAT 10:30 90 Wmsv Army Clarence Bulldogs Black NORTHTOWN CENTER
12 16-Sep SAT 12:00 110 Wmsv Army Clarence Bulldogs Black NORTHTOWN CENTER
13 16-Sep SAT 2:00 135 Wmsv Army Clarence Bulldogs Black NORTHTOWN CENTER
14 16-Sep SAT 4:00 160 Wmsv Army Clarence Bulldogs Black NORTHTOWN CENTER
15 16-Sep SAT 3:30 90 Buffalo Vets Piranhas Lancaster Red MANHATTAN PARK
16 16-Sep SAT 5:00 110 Buffalo Vets Bulldogs Lancaster Red MANHATTAN PARK
17 16-Sep SAT 7:00 135 Buffalo Vets Stallions Lancaster Red MANHATTAN PARK
18 16-Sep SAT   160 BYE Lew - Port Spartans BYE
19 16-Sep SAT 9:30 90 Grand Island Jr Vikings Cheektowaga Thunderbirds VETERANS PARK
20 16-Sep SAT 11:00 135 Grand Island Jr Vikings Wmsv Airforce VETERANS PARK
21 16-Sep SAT 1:00 160 Grand Island Jr Vikings Cheektowaga Thunderbirds VETERANS PARK
22 16-Sep SAT 1:00 90 Wilson Jr Lakeman NWAA Minicats WILSON HS
23 16-Sep SAT 2:30 110 KAT Silver Raiders NWAA Bobcats WILSON HS
24 16-Sep SAT 4:30 135 Wilson Jr Lakeman NWAA Tomcats WILSON HS
25 16-Sep SAT 6:30 160 Wilson Jr Lakeman NWAA Wildcats WILSON HS
26 16-Sep SAT 9:30 90 NTAA Cubs Lancaster Black CRAIG ANTHONY FIELD
27 16-Sep SAT 11:00 110 NTAA Timberwolves Lancaster Black CRAIG ANTHONY FIELD
28 16-Sep SAT 1:00 135 NTAA Avalanche Lancaster Black CRAIG ANTHONY FIELD
29 16-Sep SAT 3:00 160 NTAA Jacks Lancaster Black CRAIG ANTHONY FIELD
30 17-Sep SUN 9:30 90 Pendleton Spartans Lockport Jaguars EAST NIAGARA STREET
31 17-Sep SUN 11:00 110 TFC Renegades Clarence Bulldogs Red EAST NIAGARA STREET
32 17-Sep SUN 1:00 135 TFC Braves Clarence Bulldogs Red EAST NIAGARA STREET
33 17-Sep SUN 3:00 160 TFC Warriors Lockport Lions EAST NIAGARA STREET
34 17-Sep SUN 9:30 90 NF Jr. Rattlesnakes KAT Raiders LaSALLE PREP /Jr. HS
35 17-Sep SUN 11:00 110 NF Jr. Diamondbacks Grand Island Jr Vikings LaSALLE PREP /Jr. HS
36 17-Sep SUN 1:00 135 NF Jr. Cobras KAT Raiders LaSALLE PREP /Jr. HS
37 17-Sep SUN 3:00 160 NF Jr. Vipers KAT Raiders LaSALLE PREP /Jr. HS
               
               
               
          110 BYE 135 BYE  
          Pendleton Spartans Pendleton Spartans  
          Lockport Bengals Lockport Panthers  
          Cheektowaga Thunderbirds Cheektowaga Thunderbirds  
               
WEEK 5              
GAME DATE DAY TIME WT HOME TEAM OPPONENT FIELD LOCATION
1 23-Sep SAT 1:30 90 Lockport Jaguars Buffalo Vets Piranhas OUTWATER PARK
2 23-Sep SAT 3:00 110 Lockport Bengals Buffalo Vets Bulldogs OUTWATER PARK
3 23-Sep SAT 5:00 135 Lockport Panthers Buffalo Vets Stallions OUTWATER PARK
4 23-Sep SAT   160 Lockport Lions   BYE
5 23-Sep SAT 9:30 90 Grand Island Jr Vikings NWAA Minicats VETERANS PARK
6 23-Sep SAT 11:00 110 Grand Island Jr Vikings NWAA Bobcats VETERANS PARK
7 23-Sep SAT 1:00 135 Grand Island Jr Vikings NWAA Tomcats VETERANS PARK
8 23-Sep SAT 3:00 160 Grand Island Jr Vikings NWAA Wildcats VETERANS PARK
9 23-Sep SAT 11:00 90 TTFA Buffalos Lancaster Black KENNY FIELD
10 23-Sep SAT 11:00 90 Lancaster White Wilson Jr Lakeman KENNY FIELD
11 23-Sep SAT 12:30 110 TTFA Buffalos KAT Sliver Raiders KENNY FIELD
12 23-Sep SAT 2:30 135 TTFA Buffalos Wilson Jr Lakeman KENNY FIELD
13 23-Sep SAT 4:30 160 Lancaster Black Wilson Jr Lakeman KENNY FIELD
14 23-Sep SAT 12:00 90 BR Riverside Knights Pendleton Spartans RIVERSIDE PARK
15 23-Sep SAT 1:30 90 Lancaster Red Cheektowaga Thunderbirds RIVERSIDE PARK
16 23-Sep SAT 3:00 110 BR Riverside Raiders Pendleton Spartans RIVERSIDE PARK
17 23-Sep SAT 5:00 135 BR Riverside Mustangs Pendleton Spartans RIVERSIDE PARK
18 23-Sep SAT 7:00 160 BR Riverside Rams Cheektowaga Thunderbirds RIVERSIDE PARK
19 23-Sep SAT 9:00 90 Clarence Bulldogs Black Lew-Port Knights CLARENCE HS
20 23-Sep SAT 10:30 110 Clarence Bulldogs Black Lew-Port Rams CLARENCE HS
21 23-Sep SAT 12:30 110 Clarence Bulldogs Red Cheektowaga Thunderbirds CLARENCE HS
22 23-Sep SAT 6:30 135 Clarence Bulldogs Red Cheektowaga Thunderbirds CLARENCE HS
23 23-Sep SAT 4:30 135 Clarence Bulldogs Black Lew - Port Chargers CLARENCE HS
24 23-Sep SAT 2:30 160 Clarence Bulldogs Black Lew - Port Spartans CLARENCE HS
25 23-Sep SAT 9:30 90 NTAA Cubs TFC Mohawks CRAIG ANTHONY FIELD
26 23-Sep SAT 11:00 110 NTAA Timberwolves TFC Renegades CRAIG ANTHONY FIELD
27 23-Sep SAT 1:00 135 NTAA Avalanche TFC Braves CRAIG ANTHONY FIELD
28 23-Sep SAT 3:00 160 NTAA Jacks TFC Warriors CRAIG ANTHONY FIELD
29 24-Sep SUN 9:30 90 NF Jr. Rattlesnakes Wmsv Army LaSALLE PREP /Jr. HS
30 24-Sep SUN 11:00 110 NF Jr. Diamondbacks Wmsv Army LaSALLE PREP /Jr. HS
31 24-Sep SUN 1:00 135 NF Jr. Cobras Wmsv Army LaSALLE PREP /Jr. HS
32 24-Sep SUN 3:00 160 NF Vipers Wmsv Army LaSALLE PREP /Jr. HS
33 24-Sep SUN 11:00 90 KAT Raiders TTFA Bills SPARKY ADAMS FIELD
34 24-Sep SUN 12:30 110 KAT Raiders TTFA Bills SPARKY ADAMS FIELD
35 24-Sep SUN 2:00 135 KAT Sliver Raiders Wmsv Airforce SPARKY ADAMS FIELD
36 24-Sep SUN 4:00 135 KAT Raiders TTFA Bills SPARKY ADAMS FIELD
37 24-Sep SUN 6:00 160 KAT Raiders TTFA Bills SPARKY ADAMS FIELD
               
               
               
          110 BYE 135 BYE  
          Lancaster Black Lancaster Black  
          Lancaster Red Lancaster Red  
          Lancaster White Lancaster White  
               
WEEK 6              
GAME DATE DAY TIME WT HOME TEAM OPPONENT FIELD LOCATION
1 30-Sep SAT 1:00 90 Wilson Jr Lakeman NTAA Cubs WILSON HS
2 30-Sep SAT 2:30 135 Wilson Jr Lakeman KAT Sliver Raiders WILSON HS
3 30-Sep SAT 4:30 160 Wilson Jr Lakeman NF Vipers WILSON HS
4 30-Sep SAT 9:30 90 Grand Island Jr Vikings Pendleton Spartans VETERANS PARK
5 30-Sep SAT 11:00 110 Grand Island Jr Vikings Pendleton Spartans VETERANS PARK
6 30-Sep SAT 1:00 135 Grand Island Jr Vikings Pendleton Spartans VETERANS PARK
7 30-Sep SAT 3:00 160 Grand Island Jr Vikings KAT Raiders VETERANS PARK
8 30-Sep SAT 9:30 90 Cheektowaga Thunderbirds TTFA Bills CHEEKTOWAGA TOWN PARK
9 30-Sep SAT 11:00 110 Cheektowaga Thunderbirds TTFA Bills CHEEKTOWAGA TOWN PARK
10 30-Sep SAT 1:00 135 Cheektowaga Thunderbirds TTFA Bills CHEEKTOWAGA TOWN PARK
11 30-Sep SAT 3:00 160 Cheektowaga Thunderbirds TTFA Bills CHEEKTOWAGA TOWN PARK
12 30-Sep SAT 10:30 90 Wmsv Army Buffalo Vets Piranhas NORTHTOWN CENTER
13 30-Sep SAT 12:00 110 Wmsv Army Buffalo Vets Bulldogs NORTHTOWN CENTER
14 30-Sep SAT 2:00 135 Wmsv Airforce BR Riverside Mustangs NORTHTOWN CENTER
15 30-Sep SAT 4:00 135 Wmsv Army Buffalo Vets Stallions NORTHTOWN CENTER
16 30-Sep SAT 6:00 160 Wmsv Army BYE  
17 30-Sep SAT 3:00 90 BR Riverside Knights Clarence Bulldogs Black RIVERSIDE PARK
18 30-Sep SAT 4:30 110 BR Riverside Raiders KAT Sliver Raiders RIVERSIDE PARK
19 30-Sep SAT 6:30 160 BR Riverside Rams Clarence Bulldogs Black RIVERSIDE PARK
20 30-Sep SAT 9:30 90 Lancaster White TTFA Buffalos WALDEN POND PARK
21 30-Sep SAT 11:00 110 Lancaster White TTFA Buffalos WALDEN POND PARK
22 30-Sep SAT 1:00 135 Lancaster White TTFA Buffalos WALDEN POND PARK
23 1-Oct SUN 9:30 90 NWAA Minicats NF Jr. Rattlesnakes NIAGARA WHEATFIELD HS
24 1-Oct SUN 11:00 110 NWAA Bobcats NF Jr. Diamondbacks NIAGARA WHEATFIELD HS
25 1-Oct SUN 1:00 135 NWAA Tomcats NF Jr. Cobras NIAGARA WHEATFIELD HS
26 1-Oct SUN 3:00 160 NWAA Wildcats NTAA Jacks NIAGARA WHEATFIELD HS
27 1-Oct SUN 9:30 90 TFC Mohawks Lancaster Black EAST NIAGARA STREET
28 1-Oct SUN 11:00 110 TFC Renegades Lancaster Black EAST NIAGARA STREET
29 1-Oct SUN 1:00 135 TFC Braves Lancaster Black EAST NIAGARA STREET
30 1-Oct SUN 3:00 160 TFC Warriors Lancaster Black EAST NIAGARA STREET
31 1-Oct SUN 9:30 90 Lew-Port Knights Lockport Jaguars LEW-PORT HS
32 1-Oct SUN 11:00 110 Lew-Port Rams Lockport Bengals LEW-PORT HS
33 1-Oct SUN 1:00 135 Lew - Port Chargers Lockport Panthers LEW-PORT HS
34 1-Oct SUN 3:00 160 Lew - Port Spartans Lockport Lions LEW-PORT HS
35 1-Oct SUN 11:00 90 KAT Raiders Lancaster Red SPARKY ADAMS FIELD
36 1-Oct SUN 12:30 110 KAT Raiders Lancaster Red SPARKY ADAMS FIELD
37 1-Oct SUN 2:30 135 KAT Raiders Lancaster Red SPARKY ADAMS FIELD
38 1-OCT SUN 10:30am  110 Rush Renegades Clarence Bulldogs Blk Rush Henrietta HS
39 1 -OCT SUN  12:00PM 135 Clarence Bulldogs Blk Orchard Park White Sunset Park
               
          110 BYE 135 BYE  
          Clarence Bulldogs Black Clarence Bulldogs Black  
          Clarence Bulldogs Red Clarence Bulldogs Red  
          NTAA Timberwolves NTAA Avalanche  
               
WEEK 7              
GAME DATE DAY TIME WT HOME TEAM OPPONENT FIELD LOCATION
1 6-Oct FRI 6:30 135 Wmsv Airforce Lancaster Red NORTHTOWN CENTER
2* 6-Oct FRI 6:30 110 TTFA Bills TTFA Buffalos KENNY FIELD
3* 6-Oct FRI 8:00 135 TTFA Buffalos TTFA Bills KENNY FIELD
4 7-Oct SAT 10:00 90 Pendleton Spartans TFC Mohawks STARPOINT HS
5 7-Oct SAT 11:30 110 Pendleton Spartans TFC Renegades STARPOINT HS
6 7-Oct SAT 1:30 135 Pendleton Spartans TFC Braves STARPOINT HS
7 7-Oct SAT 9:30 90 Lancaster Black BR Riverside Knights WALDEN POND PARK
8 7-Oct SAT 11:00 110 Lancaster Black BR Riverside Raiders WALDEN POND PARK
9 7-Oct SAT 1:00 135 Lancaster Black BR Riverside Mustangs WALDEN POND PARK
10 7-Oct SAT 3:00 160 Lancaster Black BR Riverside Rams WALDEN POND PARK
11 7-Oct SAT 1:30 90 Lockport Jaguars TTFA Bills OUTWATER PARK
12 7-Oct SAT 3:00 110 Lockport Bengals Clarence Bulldogs Red OUTWATER PARK
13 7-Oct SAT 5:00 135 Lockport Panthers Clarence Bulldogs Red OUTWATER PARK
14 7-Oct SAT 7:00 160 Lockport Lions TTFA Bills OUTWATER PARK
15 7-Oct SAT 9:30 90 Cheektowaga Thunderbirds NWAA Minicats CHEEKTOWAGA TOWN PARK
16 7-Oct SAT 11:00 110 Cheektowaga Thunderbirds NWAA Bobcats CHEEKTOWAGA TOWN PARK
17 7-Oct SAT 1:00 135 Cheektowaga Thunderbirds NWAA Tomcats CHEEKTOWAGA TOWN PARK
18 7-Oct SAT 3:00 160 Cheektowaga Thunderbirds NWAA Wildcats CHEEKTOWAGA TOWN PARK
19 7-Oct SAT 3:30 90 Buffalo Vets Piranhas Grand Island Jr Vikings MANHATTAN PARK
20 7-Oct SAT 5:00 110 Buffalo Vets Bulldogs Grand Island Jr Vikings MANHATTAN PARK
21 7-Oct SAT 7:00 135 Buffalo Vets Stallions Grand Island Jr Vikings MANHATTAN PARK
22       160   Grand Island Jr Vikings BYE
23 7-Oct SAT 9:00 90 Wilson Jr Lakeman TTFA Buffalos WILSON HS
24 7-Oct SAT 10:30 90 Lancaster Red Lancaster White WILSON HS
25 7-Oct SAT 12:00 110 Lancaster Red Lancaster White WILSON HS
26 7-Oct SAT 2:00 160 Wilson Jr Lakeman TFC Warriors WILSON HS
27 8-Oct SUN 9:30 90 Lew-Port Knights Wmsv Army LEW-PORT HS
28 8-Oct SUN 11:00 110 Lew-Port Rams Wmsv Army LEW-PORT HS
29 8-Oct SUN 1:00 135 Lew - Port Chargers Wmsv Army LEW-PORT HS
30 8-Oct SUN 3:00 160 Lew - Port Spartans Wmsv Army LEW-PORT HS
31 8-Oct SUN 9:30 90 NF Jr. Rattlesnakes Clarence Bulldogs Black LaSALLE PREP /Jr. HS
32 8-Oct SUN 11:00 110 NF Jr. Diamondbacks Clarence Bulldogs Black LaSALLE PREP /Jr. HS
33 8-Oct SUN 1:00 135 NF Jr. Cobras Clarence Bulldogs Black LaSALLE PREP /Jr. HS
34 8-Oct SUN 3:00 160 NF Jr. Vipers Clarence Bulldogs Black LaSALLE PREP /Jr. HS
35 8-Oct SUN 11:00 90 KAT Raiders NTAA Cubs SPARKY ADAMS FIELD
36 8-Oct SUN 12:30 110 KAT Raiders NTAA Timberwolves SPARKY ADAMS FIELD
37 8-Oct SUN 2:00 135 KAT Sliver Raiders Lancaster White SPARKY ADAMS FIELD
38 8-Oct SUN 4:00 135 KAT Raiders NTAA Avalanche SPARKY ADAMS FIELD
39 8-Oct SUN 6:00 160 KAT Raiders NTAA Jacks SPARKY ADAMS FIELD
               
          110 BYE 135 BYE  
          TTFA Bills TTFA Bills  
          TTFA Buffalos TTFA Buffalos  
          KAT Sliver Raiders Wilson Jr Lakeman  
               
WEEK 8              
GAME DATE DAY TIME WT HOME TEAM OPPONENT FIELD LOCATION
1 14-Oct SAT 9:30 90 NTAA Cubs NF Jr. Rattlesnakes CRAIG ANTHONY FIELD
2 14-Oct SAT 11:00 110 NTAA Timberwolves NF Jr. Diamondbacks CRAIG ANTHONY FIELD
3 14-Oct SAT 1:00 135 NTAA Avalanche NF Jr. Cobras CRAIG ANTHONY FIELD
4 14-Oct SAT 3:00 160 NTAA Jacks NF Jr. Vipers CRAIG ANTHONY FIELD
5 14-Oct SAT 1:30 90 Lockport Jaguars Lancaster Black OUTWATER PARK
6 14-Oct SAT 3:00 110 Lockport Bengals Lancaster Black OUTWATER PARK
7 14-Oct SAT 5:00 135 Lockport Panthers Lancaster Black OUTWATER PARK
8 14-Oct SAT 7:00 160 Lockport Lions Lancaster Black OUTWATER PARK
9 14-Oct SAT 9:30 90 Lancaster White Wilson Jr Lakeman WALDEN POND PARK
10 14-Oct SAT 11:00 110 Lancaster White KAT Silver Raiders WALDEN POND PARK
11 14-Oct SAT 1:00 135 Lancaster White Wilson Jr Lakeman WALDEN POND PARK
12 14-Oct SAT 3:00 160 KAT Raiders Wilson Jr Lakeman WALDEN POND PARK
13 14-Oct SAT 11:00 90 TTFA Buffalos Grand Island Jr Vikings KENNY FIELD
14 14-Oct SAT 12:30 110 TTFA Buffalos Grand Island Jr Vikings KENNY FIELD
15 14-Oct SAT 2:30 135 TTFA Buffalos Grand Island Jr Vikings KENNY FIELD
16 14-Oct SAT 10:00 90 Pendleton Spartans Lew-Port Knights STARPOINT HS
17 14-Oct SAT 11:30 110 Pendleton Spartans BR Riverside Raiders STARPOINT HS
18 14-Oct SAT 1:30 160 Lew - Port Spartans Grand Island Jr Vikings STARPOINT HS
19 14-Oct SAT 3:30 135 Pendleton Spartans Wmsv Airforce STARPOINT HS
20 14-Oct SAT 9:00 90 Clarence Bulldogs Black TTFA Bills CLARENCE HS
21 14-Oct SAT 6:30 110 Clarence Bulldogs Black TTFA Bills CLARENCE HS
22 14-Oct SAT 4:30 110 Clarence Bulldogs Red Lancaster Red CLARENCE HS
23 14-Oct SAT 10:30 135 Clarence Bulldogs Red Lancaster Red CLARENCE HS
24 14-Oct SAT 12:30 135 Clarence Bulldogs Black TTFA Bills CLARENCE HS
25 14-Oct SAT 2:30 160 Clarence Bulldogs Black TTFA Bills CLARENCE HS
26 14-Oct SAT 9:30 90 Cheektowaga Thunderbirds TFC Mohawks CHEEKTOWAGA TOWN PARK
27 14-Oct SAT 11:00 110 Cheektowaga Thunderbirds TFC Renegades CHEEKTOWAGA TOWN PARK
28 14-Oct SAT 1:00 135 Cheektowaga Thunderbirds TFC Braves CHEEKTOWAGA TOWN PARK
29 14-Oct SAT 3:00 160 Cheektowaga Thunderbirds TFC Warriors CHEEKTOWAGA TOWN PARK
30 14-Oct SAT 2:00 90 BR Riverside Knights Lancaster Red RIVERSIDE PARK
31 14-Oct SAT 3:30 90 KAT Raiders Buffalo Vets Piranhas RIVERSIDE PARK
32 14-Oct SAT 5:00 135 BR Riverside Mustangs KAT Silver Raiders RIVERSIDE PARK
33 14-Oct SAT   160 BR Riverside Rams   BYE
34 15-Oct SUN 9:30 90 NWAA Minicats Wmsv Army NIAGARA WHEATFIELD HS
35 15-Oct SUN 11:00 110 NWAA Bobcats Wmsv Army NIAGARA WHEATFIELD HS
36 15-Oct SUN 1:00 135 NWAA Tomcats Wmsv Army NIAGARA WHEATFIELD HS
37 15-Oct SUN 3:00 160 NWAA Wildcats Wmsv Army NIAGARA WHEATFIELD HS
               
               
               
          110 BYE 135 BYE  
          Buffalo Vets Bulldogs Buffalo Vets Trojans  
          Lew - Port Chargers Lew - Port Chargers  
          KAT Raiders KAT Raiders  
               
WEEK 9              
GAME DATE DAY TIME WT HOME TEAM OPPONENT FIELD LOCATION
1 21-Oct SAT 3:30 90 Buffalo Vets Piranhas Lancaster White MANHATTAN PARK
2 21-Oct SAT 5:00 110 Buffalo Vets Bulldogs Lancaster White MANHATTAN PARK
3 21-Oct SAT 7:00 135 Buffalo Vets Stallions Lancaster White MANHATTAN PARK
4 21-Oct SAT   160   NF Jr. Vipers BYE
5 21-Oct SAT 9:30 90 NTAA Cubs Cheektowaga Thunderbirds CRAIG ANTHONY FIELD
6 21-Oct SAT 11:00 110 NTAA Timberwolves Cheektowaga Thunderbirds CRAIG ANTHONY FIELD
7 21-Oct SAT 1:00 135 NTAA Avalanche Cheektowaga Thunderbirds CRAIG ANTHONY FIELD
8 21-Oct SAT 3:00 160 NTAA Jacks Cheektowaga Thunderbirds CRAIG ANTHONY FIELD
9 21-Oct SAT 1:00 90 Wilson Jr Lakeman Grand Island Jr Vikings WILSON HS
10 21-Oct SAT 2:30 110 KAT Silver Raiders Grand Island Jr Vikings WILSON HS
11 21-Oct SAT 4:30 135 Wilson Jr Lakeman Grand Island Jr Vikings WILSON HS
12 21-Oct SAT 6:30 160 Wilson Jr Lakeman Grand Island Jr Vikings WILSON HS
13 21-Oct SAT 1:30 90 Lockport Jaguars BR Riverside Knights OUTWATER PARK
14 21-Oct SAT 3:00 110 Lockport Bengals BR Riverside Raiders OUTWATER PARK
15 21-Oct SAT 5:00 135 Lockport Panthers BR Riverside Mustangs OUTWATER PARK
16 21-Oct SAT 7:00 160 Lockport Lions BR Riverside Rams OUTWATER PARK
17 21-Oct SAT 9:00 90 Clarence Bulldogs Black Pendleton Spartans CLARENCE HS
18 21-Oct SAT 10:30 110 Clarence Bulldogs Red NF Jr. Diamondbacks CLARENCE HS
19 21-Oct SAT 2:30 135 Clarence Bulldogs Red NF Jr. Cobras CLARENCE HS
20 21-Oct SAT 12:30 110 Clarence Bulldogs Black Pendleton Spartans CLARENCE HS
21 21-Oct SAT 4:30 135 Clarence Bulldogs Black Pendleton Spartans CLARENCE HS
22 21-Oct SAT 6:30 160 Clarence Bulldogs Black Lancaster Black CLARENCE HS
23 21-Oct SAT 9:30 90 Lancaster Red TTFA Buffalos WALDEN POND PARK
24 21-Oct SAT 11:00 110 Lancaster Red TTFA Buffalos WALDEN POND PARK
25 21-Oct SAT 1:00 135 Lancaster Red TTFA Buffalos WALDEN POND PARK
26 21-Oct SAT 1:30 90 TTFA Bills TFC Mohawks KENNY FIELD
27 21-Oct SAT 3:00 110 TTFA Bills TFC Renegades KENNY FIELD
28 21-Oct SAT 5:00 135 TTFA Bills TFC Braves KENNY FIELD
29 21-Oct SAT 7:00 160 TTFA Bills TFC Warriors KENNY FIELD
30 22-Oct SUN 9:30 90 NWAA Minicats Lew-Port Knights NIAGARA WHEATFIELD HS
31 22-Oct SUN 11:00 110 NWAA Bobcats Lew-Port Rams NIAGARA WHEATFIELD HS
32 22-Oct SUN 1:00 135 NWAA Tomcats Lew - Port Chargers NIAGARA WHEATFIELD HS
33 22-Oct SUN 3:00 160 NWAA Wildcats Lew - Port Spartans NIAGARA WHEATFIELD HS
34 22-Oct SUN 11:00 90 KAT Raiders Wmsv Army SPARKY ADAMS FIELD
35 22-Oct SUN 12:30 90 NF Jr. Rattlesnakes Lancaster Black SPARKY ADAMS FIELD
36 22-Oct SUN 2:00 110 KAT Raiders Lancaster Black SPARKY ADAMS FIELD
37 22-Oct SUN 4:00 135 KAT Raiders Lancaster Black SPARKY ADAMS FIELD
38 22-Oct SUN 6:00 160 KAT Raiders Wmsv Army SPARKY ADAMS FIELD
               
               
          110 BYE 135 BYE  
          Wmsv Army Wmsv Army  
            KAT Silver Raiders  
            Wmsv Airforce  
               
               
WEEK 10              
GAME DATE DAY TIME WT HOME TEAM OPPONENT FIELD LOCATION
1 28-Oct SAT DONE 90 Clarence Bulldogs Black season is officially over!  
2 28-Oct SAT 10AM 110 Lancaster Black

Clarence Bulldogs Red

Walden Pond Field
3 29-Oct SUN TBD 135 KAT Clarence Bulldogs Red Lincoln Park Field
4 29-Oct SUN 12PM 110 KAT Clarence Bulldogs Black Lincoln Park Field
5 28-Oct SAT TBD 135 Lancaster Red Clarence Bulldogs Black Walden Pond Field
6 28-Oct SAT DONE 160 Clarence Bulldogs Black season is officially over!  

 

Thursday Nov 23rd, Bulldog annual Turkey Bowl, SUNSET PARK.  9-11:30AM