Last Updated: June 26, 2017

2016 10U Tournament RESULTS

1.  Amherst Lightning (3-0, 2-0) TOURNAMENT CHAMPION
2.  Lou Gehrig Lasers - Johel (3-0, 1-1)
3.  Lancaster Heat (3-0, 1-1)
4.  Clarence Red Devils (2-1, 1-1)
5.  Southern Tier Elite (2-1, 0-1)
6.  CN Rally (1-2, 0-1)
7.  Wheatfield Nitro (1-2, 2-0)  SILVER CHAMPION
8.  Cayuga Gamblers (1-2, 2-1)
9. Clarence Red Devils (1-2, 0-1)
10. Amherst Thunder (0-3, 1-1)
11. Grand Island (0-3,0-1)

 

  

12 & Under Teams Registered (June 24-26)

1.  Monroe Blazers (Fairport, ROC, NY)
2.  Olean Synergy (Olean, NY)
3.  Wheatfield Nitro (Gonyea) (WNY)
4.  Grand Island LL (WNY)
5.  Lancaster Heat (Gaczewski) (WNY)
6.  Sandlot Saints (Moores) (Williamsville, NY)
7.  Lou Gehrig Lasers (Gunnels) (E. Amherst, NY) 
8.  Amherst Thunder (Curella) (Getzville, NY)
9.  Lou Gehrig Lasers (Snyder) (E. Amherst, NY)
10. Centre Hailstorm (Bellefont, PA)
------------------------------------------------------------------- (Waiting List)
11.
12.

14 & Under Teams Registered (June 11-12)

1.  Webster Xtreme (Webster, ROC, NY)
2.  Vipers - Pink (Canadaigua, Finger Lakes, NY)
3.  Clarence Red Devils (Krupa) (WNY)
4.  Clarence Red Devils (Scanio) (WNY)
5.  Wheatfield Nitro (Crangle) (WNY)
6.  Southern Tier Smoke (Elmira, NY)
7.  Penfield Cobras (Simon) (Macedon, ROC, NY)
8.  Cayuga Gamblers (Zemla) (Niagara Falls, NY)
9.  Penfield Cobras (Dorgan) (Macedon, ROC, NY)
10. Battery Lightning (Pittsford, ROC, NY)
11. Cayuga Gamblers (Buetel) (Niagara Falls, NY)
12. Lancaster Heat (O'Shei) (WNY)
13. Gators Softball (Camp Hill, PA)
14. WNY Rally (Prytula) (Tonawanda, NY)
15. Amherst Thunder (Bell) (WNY)
16. Grand Island Vikings (Meaney) (WNY)
17.  Lou Gehrig Lasers (Fairbrother) (E. Amherst, NY)
18.  WNY Rally (Franzone) (Lancaster, NY)
---------------------------------------------------------------(Waiting List, Expand at 20)

19. Lou Gehrig Lasers (Spokane) (E. Amherst, NY) 

16 & Under Teams Registered (June 18-19)

1.  Lewiston Lancers (WNY)
2.  Clarence Red Devils (Jordan) (WNY)
3.  Cayuga Gamblers (Kendzia) (Niagara Falls, NY)
4.  Lancaster Heat (Murray) (WNY)
5.  Amherst Lightning (Farber 14U) (WNY)
6.  Nitro Orange (Cimino) (North Tonawanda, NY)
7.  CNY Swarm (Baldwinsville, SYR, NY)
8.  Clarence (Honsberger) (WNY)
9.  Lou Gehrig Lasers (Wendell) (E. Amherst, NY)
10. WNY Rally (Runfola) (Eilliamsville, NY)
11. Cayuga Gamblers (Lassman) (Niagara Falls, NY)
12. Wheatfield Nitro (Loughrey) (North Tonawanda, NY)
13. NY Inferno (Elardo) (Buffalo, NY)
14. NY Inferno 14U (Leone) (Buffalo, NY)
15. West Seneca Magic (Doster) (WNY)
16. Xtreme Softball (Kumiega) (Lake View, NY)
17. Grand Island Vipers (WNY)
18. Lancaster Heat (WNY)
19.
20.