Last Updated: June 26, 2017

10 & Under Tournament Results

2014 Battle at Fort Niagara 10 & Under Softball Tournament Standings

1.    Team New Era Diamond Girls (3-0, 2-0) TOURNAMNENT CHAMPIONS
2.    Cayuga Gamblers (3-0, 1-1)
3.    Lou Gehrig Lasers Blue (2-1, 0-1)
4.    Clarence Red Devils (2-1, 1-1)
5.    Central Niagara Rally (2-1, 0-1)
6.    Amherst Lightning (1-2, 2-0) GOLD DIVISION CHAMPIONS
7.    Wheatfield Nitro (1-2, 1-1)
8.    Lancaster Heat (1-2, 0-1)
9.    Niagara Jr. Purple Eagles (0-3, 1-1)
10.  Amherst Thunder (0-3, 0-1)

12 & under Tournament Results

1.  Wheatfield Nitro White (3-0, 3-0)
2.  Wheatfield Nitro Blue (3-0, 2-1)
3.  Niagara Jr. Thunderwolves (2-1, 1-1)
4.  Lancaster Heat (1-2, 1-1)
5.  Medina Fillies (1-2, 0-1)
6.  Lou Gehrig Lasers (1-2, 0-1)
7.  Cambria Rampage (1-2, 0-1)
8.  Lancaster Storm (0-3, 0-1)

 

 

14 & Under Tournament Results

1.  Amherst Lightning (Stone) (3-0, 3-0) TOURNAMENT CHAMPION
2.  Clarence Red Devils (Honsberger) (3-0, 2-1)
3.  Eden Lady Raiders (3-0, 1-1)
4.  Good Times Thunder of Olean (2-1, 1-1)
5.  Wheatfield Nitro Orange (Baio) (3-0, 0-1)
6.  Clarence Red Devils (Jordon) (2-1, 0-1)
7.  Wheatfield Nitro (Yeates) (2-1, 0-1)
8.  Grand Island Vipers (2-1, 0-1)
9.  Lou Gehrig Lasers Blue (1-2, 3-0) GOLD DIVISION CHAMPIONS
10. West Seneca Magic (2-1, 1-1)
11. Grand Island Vipers Black (2-1, 0-1)
12. NT Elite (1-2, 1-1)
13. D5 Dazzlers (1-2, 0-1)
14. Penfield Cobras (1-2, 0-1)
15. Lou Gehrig Lasers Gold (1-2, 2-0) SILVER DIVISION CHAMPION
16. Victor Vipers (Bickert) (0-3, 2-1)
17. Medina Fillies (1-2, 0-1)
18. Tonawanda Storm (0-3, 1-1)
19. Amherst Thunder (0-3, 0-1)
20. Niagara Jr. Purple Eagles (0-3, 0-1)

16 & Under Tournament Teams Registered

1.  Penfield Cobras (Penfield, ROC, NY)
2.  Cayuga Gamblers (Niagara Falls, NY)
3.  Team Mizuno - Sheriff (East Amherst, NY)
4.  Lou Gehrig Lasers SMITH (E. Amherst, NY)
5.  Wheatfield Nitro (WNY)
6.  Rochester Revenge - Jenkins (Rochester, NY)
7.  Penfield Cobras - Goodman (Penfield, ROC, NY)
8.  Lockport Dyno-Mite (WNY)
9.  Tonawanda Storm (WNY)
10. North Tonawanda Elite (WNY)
11. Niagara Jr. Thunderwolves (WNY)
12. Kenmore Devils (WNY)