Last Updated: February 10, 2017

PEEWEE DIVISION

Our Peewee division is for players born in 2003 and 2004. Games are played on Tuesdays or Thursdays at Smythe Park.  Teams who are not playing on a Tuesday or Thursday will have a practice in Noble Park as noted below:

 

YBA House League Schedule 2016

31-May       Cubs at Yankees      6pm    Smythe  (Reds & Blue Jays Practice)

02-June    Reds  at   Blue Jays    6pm    Smythe  (Yankees & Cubs Practice)

07-June       Yankees  at  Reds    6pm   Smythe  (Blue Jays & Cubs Pratice)

09-June     Blue Jays   at  Cubs    6pm  Smythe (Reds & Yankees Practice)

14-June        Cubs  at   Reds      6pm  Smythe (Yankees & Blue Jays Practice)

16-June       Bluejays   at  Yankees       6pm  Smythe (Reds & Cubs Practice)

21-June      Cubs   at  Yankees    6pm  Smythe (Reds & Blue Jays Practice)

23-June    Reds   at  Blue Jays      6pm  Smythe  (Yankees & Cubs Practice)

28-June     Yankees   at  Reds      6pm   Smythe (Blue Jays & Cubs Practice)

30-June       Blue Jays   at  Cubs    6pm  Smythe (Reds & Yankees Practice)

05-July        Cubs  at  Reds        6pm  Smythe (Yankees & Bluejays Practice)

 07-July       Bluejays   at   Yankees     6pm  Smythe (Reds & Cubs Practice)

12-July       Cubs  at  Yankees       6pm  Smythe (Reds & Blue Jays Practice)

 14-July        Reds  at  Blue Jays     6pm  Smythe (Cubs & Yankees Practice)

19-July              Yankees   at  Reds             6pm  Smythe  (Cubs & Blue Jays)

21-July         Blue Jays  at  Cubs       6pm  Smythe  (Reds & Yankees Practice)

26-July       Cubs  at   Reds        6pm  Smythe  (Yankees & Blue Jays Practice) 

28-July        Bluejays   at  Yankees           6pm  Smythe ( Reds & Cubs Practice)

02-Aug        Cubs   at  Yankees         6pm  Smythe  (Reds & Blue Jays Practice)

04-Aug         Reds   at  Blue Jays         6pm  Smythe (Cubs & Yankees Practice)

09-Aug        Reds   at  Cubs        6pm  Smythe ( Yankees & Blue Jays Practice)

11-Aug         Yankees   at  Blue Jays       6pm  Smythe  (Cubs & Reds Practice)

16-Aug        Yankees   at  Cubs        6pm  Smythe (Reds & Blue Jays Practice)

18-Aug        Reds  at   Blue Jays        6pm  Smythe (Yankees & Cubs Practice)

23-Aug             Yankees   at  Reds    6pm  Smythe (Cubs & Blue Jays Practice)

25-Aug       Blue Jays   at  Cubs       6pm  Smythe  (Yankees & Reds Practice)

  

Outstanding fees may be paid at the park

 

 

 2016 Peewee Riverdogs Select Schedule

 

 JUNE1
York Gold  vs  Martingrove - 6:30 PM   Carmen Bush
Weston  vs  York Green - 6:15 PM       Smythe
 
JUNE 8
TP Major  vs  York Green - 6:15 PM   Smythe
York Gold  vs  Royal York - 6:00 PM   Queensway South
JUNE 15
York Green  vs  TP Minor - 6:30 PM   Christie Pits #2
York Gold  vs  Weston - 7:00 PM   Pelmo
 
JUNE 22
Ranger Girls  vs  York Green - 6:15 PM   Smythe
York Gold   -Bye
 
JUNE 29
York Gold  vs  Annette - 6:00 PM   Ravina Gardens
York Green  vs  Royal York - 6:15 PM   Smythe
 
JULY 6
York Gold  vs  York Green - 6:15 PM   Smythe
 
July 13
Martingrove  vs  York Green - 6:15 PM   Smythe
York Gold  vs  TP Minor - 6:30 PM  Christie Pits #2
 
July 20
TP Major  vs  York Gold - 6:15 PM   Smythe
York Green  vs  Annette - 6:00 PM   Ravina Gardens
 
July 27
Ranger Girls  vs  York Gold - 6:15 PM   Smythe
York Green  -  Bye
 
August 3
Martingrove  vs  York Gold - 6:15 PM   Smythe
York Green  vs  Weston- 7:00 PM   Pelmo
 
August 10
York Green  vs  TP Major - 6:30 PM   Christie Pits #2
Royal York  vs  York Gold - 6:15 PM   Smythe
 
Weekend of August 12, 13, 14
12-Aug   EBA PEEWEE SELECT CHAMPIONSHIPS    Bloordale/RY
13-Aug   EBA PEEWEE SELECT CHAMPIONSHIPS    Bloordale/RY
14-Aug   EBA PEEWEE SELECT CHAMPIONSHIPS    Bloordale

 

 

 

 

 
  2   TP Minor 6 Annette 7 6:00 PM Ravina Gardens
    3   Royal York 5 Weston 17 7:00 PM Pelmo
    4   York Green 11 York Gold 4 6:15 PM Smythe
    5   Ranger Girls   Bye      
  2 6 11-May Annette   Ranger Girls   6:00 PM Queensway South
    7   York Green   Martingrove   6:30 PM Carmen Bush
    8   TP Minor   York Gold   6:15 PM Smythe
    9   Royal York   TP Major   6:30 PM Christie Pits #2
    10   Weston   Bye      
  3 11 18-May Ranger Girls   Weston   7:00 PM Pelmo
    12   Annette   York Gold   6:00 PM Ravina Gardens
    13   Royal York   York Green   6:15 PM Smythe
    14   TP Minor   Martingrove   6:30 PM Carmen Bush
    15   Bye   TP Major      
  4 16 25-May York Gold   Ranger Girls   6:15 PM Smythe
    17   Weston   TP Major   6:30 PM Christie Pits #2
    18   Annette   Martingrove   6:30 PM Carmen Bush
    19   TP Minor   Royal York   6:00 PM Queensway South
    20   Bye   York Green      
  5 21 1-Jun Ranger Girls   TP Major   6:30 PM Christie Pits #2
    22   York Gold   Martingrove   6:30 PM Carmen Bush
    23   Weston   York Green   6:15 PM Smythe
    24   Annette   Royal York   6:00 PM Queensway South
    25   Bye   TP Minor      
  6 26 8-Jun Martingrove   Ranger Girls   6:30 PM Carmen Bush
    27   TP Major   York Green   6:15 PM Smythe
    28   York Gold   Royal York   6:00 PM Queensway South
    29   Weston   TP Minor   6:30 PM Christie Pits #2
    30   Annette   Bye      
  7 31 15-Jun Royal York   Ranger Girls   6:00 PM Queensway South
    32   York Green   TP Minor   6:30 PM Christie Pits #2
    33   York Gold   Weston   7:00 PM Pelmo
    34   TP Major   Annette   6:00 PM Ravina Gardens
    35   Martingrove   Bye      
  8 36 22-Jun Ranger Girls   York Green   6:15 PM Smythe
    37   Martingrove   Royal York   6:00 PM Queensway South
    38   TP Minor   TP Major   6:30 PM Christie Pits #2
    39   Weston   Annette   6:00 PM Ravina Gardens
    40   York Gold   Bye      
  9 41 29-Jun Weston   Ranger Girls   6:00 PM Queensway South
    42   York Gold   Annette   6:00 PM Ravina Gardens
    43   York Green   Royal York   6:15 PM Smythe
    44   Martingrove   TP Minor   6:30 PM Christie Pits #2
    45   TP Major   Bye      
  10 46 6-Jul TP Major   Martingrove   6:30 PM Carmen Bush
    47   Annette   TP Minor   6:30 PM Christie Pits #2
    48   Weston   Royal York   6:00 PM Queensway South
    49   York Gold   York Green   6:15 PM Smythe
    50   Bye   Ranger Girls      
  11 51 13-Jul Ranger Girls   Annette   6:00 PM Ravina Gardens
    52   Martingrove   York Green   6:15 PM Smythe
    53   York Gold   TP Minor   6:30 PM Christie Pits #2
    54   TP Major   Royal York   6:00 PM Queensway South
    55   Weston   Bye      
  12 56 20-Jul Ranger Girls   TP Minor   6:30 PM Christie Pits #2
    57   TP Major   York Gold   6:15 PM Smythe
    58   York Green   Annette   6:00 PM Ravina Gardens
    59   Martingrove   Weston   7:00 PM Pelmo
    60   Royal York   Bye      
  13 61 27-Jul Ranger Girls   York Gold   6:15 PM Smythe
    62   TP Major   Weston   7:00 PM Pelmo
    63   Annette   Martingrove   6:30 PM Carmen Bush
    64   Royal York   TP Minor   6:30 PM Christie Pits #2
    65   York Green   Bye      
  14 66 3-Aug TP Major   Ranger Girls   6:00 PM Queensway South
    67   Martingrove   York Gold   6:15 PM Smythe
    68   York Green   Weston   7:00 PM Pelmo
    69   Royal York   Annette   6:00 PM Ravina Gardens
    70   TP Minor   Bye      
  15 71 10-Aug Ranger Girls   Martingrove   6:30 PM Carmen Bush
    72   York Green   TP Major   6:30 PM Christie Pits #2
    73   Royal York   York Gold   6:15 PM Smythe
    74   TP Minor   Weston   7:00 PM Pelmo
    75   Bye   Annette      
  12-Aug EBA PEEWEE SELECT CHAMPIONSHIPS Bloordale/RY
  13-Aug EBA PEEWEE SELECT CHAMPIONSHIPS Bloordale/RY
  14-Aug EBA PEEWEE SELECT CHAMPIONSHIPS Bloordale