20170905 - Sweat Camp Groups & Schedule

September 5, 2017

 

Below is the list of players registered to date for our Atom, Peewee, Bantam and FU12/U15 Sweat Camps. If you registered prior to Sept 1st and your name is not listed below please contact our Registrar Tracey Bennett-Parsons through the contact us section.

If you haven't registered yet and would like to attend we still have space available. Please check our office hours to register in person.

We need volunteers to help our Technical Staff run the program, if interested please contact our Technical Director Dave Tilley at davidtilley@nlesd.ca 

 

    Atom Sweat Camps  
Group 1      Group 2 
Saturday September 9th @12:00 pm - CBS Arena     Saturday September 9th @1:00 pm - CBS Arena
Sunday September 10th @12:00 pm - CBS Arena     Sunday September 10th @1:00 pm - CBS Arena
Wednesday September 13 @6:00 pm - RFM Stadium     Wednesday September 13 @7:00 pm - RFM Stadium
Monday September 18th @6:00 pm - RFM Stadium     Monday September 18th @7:00 pm - RFM Stadium
             
Sarah Hillier         Nathan Fallon  
Jaxson Blagdon         Matthew Dehann  
Nolan Martin         Will Carroll  
Colin Jefford         Liam Nash  
Jack Jerrett         Liam Forristall  
Jayden Butler         Thomas Pearce  
Cameron Butler         Ben Lewis  
Robbie Dawe         David Rhodenizer  
Braedon Fewer         Declan Kennedy  
Andrew George         Conor Fleming  
Jackson Rideout         Alistair Lewis  
Jack Bartlett         Griffin Rideout  
Sam Rideout         Jacob Evans  
Cole Walsh         Ben Collins  
Declan Flynn         Mason Butt  
Ronan Reid         Lucas Ledrew  
Tyler Hill         Camden Hynes  
Casey Peddle         Charlie Dawe  
James Beaton         Mason Strong  
Carter Learning         Gussie Hickey  
Andrew Barrett          Alex Martin  
Nicholas Jones         Parker Mason  
Carter Bussey         Charles McGann  
Adam Chaulk         Kyle Downer  
Andrew George         Daniel Neary  
Luke Codner          William Morgan  
Isaac McDonald         Cayden Guy  
Nathan Croke        

Rowan Theriault
Stephen Eason
Nick Sullivan

 

Chase Sears
Jake Parsons
Blake Hynes

 

 

  

 

 

Peewee Sweat Camps  
Group 1      Group 2 
Saturday September 9th @3:00 pm - CBS Arena     Saturday September 9th @4:00 pm - CBS Arena
Sunday September 10th @3:00 pm - CBS Arena     Sunday September 10th @4:00 pm - CBS Arena
Tuesday September 12th @5:00 pm - RFM Stadium     Tuesday September 12th @6:00 pm - RFM Stadium
Thursday September 14th @6:00 pm - RFM Stadium     Thursday September 14th @5:00 pm - RFM Stadium
             
          Cameron Brown  
Evan Pearcey         Caleb Rideout  
Carter Petten         Owen Smith  
Cayden Patey         Jesse Harnum  
          William Lewis  
Obie Rideout         Luke Lundrigan  
Michael Connolly         Carter Spurrell  
Matthew Reeves            
Nicholas Blackmore         Braeden Mercer  
Ethan Gilbert         Noah Grandy  
Gavin Coffin         Daniel Martin  
Jax Hickey         Jack Carroll  
Nicholas Devereaux         Logan Butt  
Peter Quinlan         John Park  
Coady Brown         Adam Guy  
Dylan Noseworthy         Zackary Neil  
William Martin         Cody Soper  
Jackson Penney         Adam Crawley  
Garry Dalton         Jacob McGann  
Jesse Reddick         Charlie Kennedy  
Matthew Murray        

Brooke Vincent

 
Luke Clancey         Dawson Boland  
             
             
Bantam Sweat Camp        
Saturday September 9th @5:00 pm - CBS Arena        
Sunday September 10th @5:00 pm - CBS Arena        
Tuesday September 12th @8:00 pm - RFM Stadium        
Thursday September 14th @7:00 pm - RFM Stadium        
             

Jack Mercer

Clinton Callahan

Joshua Hillier

           
Brandon Young            
Noah Healey            
Matthew Greene            
Lucas Maloney            
Luke Metcalfe            
Jake Lundrigan            
Jacob Glover            
Alex O'Driscoll            
Dylan Dawe            
Andrew George            
Blake Cleary            

Ryan Sutton
Caleb Burton
Dominic Neary
Noah Churchill

Liam Power
Dylan Power
Neil Aaron
Nick Anthony
John Gilbert

           
             
FU12/FU5 Sweat Camp        
Saturday September 9th @2:00 pm - CBS Arena        
Sunday September 10th @2:00 pm - CBS Arena        
Tuesday September 12th @7:00 pm - RFM Stadium        
Wednesday September 13th @8:00 pm - RFM Stadium        
             
Sarah Hillier            
Anna Halley            
Julie Halley            
Emily Harnum            
Casey Peddle            
Teiana Lambert
Rachael Cleary
MaKenna Brophy
Kate Tippett
Anastasia Penney
Ella Devereaux
Alleigh Fraser