Last Updated: September 18, 2017
Select a News Item: 

Cheerleading Wall of Fame

2012 Cheer Bowl

Grade Division

Squad Name

Placement

K/1

Sharon Springs Grovijohn/Sikora

1st Place

K/1

Bulldogs

2nd Place

K/1

Wolverines K1 Princesses

3rd Place

2nd/3rd

Wolverines South

1st Place

2nd/3rd

Sharon Springs Dunham

2nd Place

2nd/3rd

Raiders-Barton

3rd Place

2nd/3rd

Bulldogs

4th Place

2nd/3rd

Wolverines O’Leary/Karus

5th Place

2nd/3rd

Wolverines Directioners

6th Place

2nd/3rd

Sharon Springs Hunt

7th Place

4th/5th

Sharon Springs Sheintal

1st Place

4th/5th

Sharon Springs Bini

2nd Place

4th/5th

Wolverines Gold

3rd Place

4th/5th

Raiders Hamilton

4th Place

4th/5th

Wolverines Angels

5th Place

4th/5th

Sharon Springs Bennett

6th Place

7th/8th

Raiders-Scott

1st Place

7th/8th

Wolverines Pink Ladies

2nd Place

7th/8th

Bulldogs

3rd Place

2011 Cheer Bowl

Age Division

Squad Name

Placement

5/6

Wolverines Blue 

1st Place

5/6

Wolverines Gold

2nd Place

5/6

Falcons Wickman-Bierster/Humphries

3rd Place

5/6

Falcons Zaleski/Warren

4th Place

5/6

Wolverines USA

5th Place

7/8

Raiders- Hamilton

1st Place

7/8

Falcons Bini/Sherrick 

2nd Place

7/8

Falcons Dunham/Bibb/Southall/Gerster

3rd Place

7/8

Wolverines West

4th Place

7/8

Wolverines Gold

5th Place

7/8

Raiders- Barton

6th Place

7/8

Wolverines Blue

7th Place

9/10

Falcons Hensley/Hodges/Sheintal

1st Place

9/10

Falcons Boutwell

2nd Place

9/10

Raiders- Scott

3rd Place

9/10

Falcons Barr

4th Place

9/10

Wolverines Gold

5th Place

11/13

Raiders- Carpenter

1st Place

11/13

Bulldogs

2nd Place

11/13

Raiders- Ingram

3rd Place

11/13

Falcons Thiltgen/Daigle

4th Place

2010 Cheer Bowl

Age Division

Squad Name

Placement

2009 Cheer Bowl

Age Division

Squad Name

Placement

5/6

War Eagles Holcomb

1st Place

5/6

Wolverines Blue

2nd Place

5/6

Wolverines Gold

3rd Place

7/8

War Eagles Pecora

1st Place

7/8

Wolverines Gold

2nd Place

7/8

War Eagles Kelly

3rd Place

7/8

Broncos Orange

4th Place

7/8

Sawnee Mtn Bulldogs

5th Place

9/10

War Eagles Badciong

1st Place

9/10

Broncos Blue

2nd Place

9/10

Sawnee Mtn Bulldogs

3rd Place

9/10

Broncos Orange

4th Place

11/12

War Eagles Cunningham

1st Place

11/12

War Eagles Thiltgen

2nd Place

11/12

Broncos Orange

3rd Place

11/12

Broncos Blue

4th Place

11/12

Wolverines North

5th Place

2008 Cheer Bowl

Age Division

Squad Name

Placement

5/6

War Eagles South

1st Place

5/6

War Eagles West

2nd Place

5/6

War Eagles East

3rd Place

7/8

War Eagles East

1st Place

7/8

Bennett Park Broncos

2nd Place

7/8

War Eagles Southeast

3rd Place

9/10

Sawnee Mtn. Panthers

1st Place

9/10

Bennett Park Blue Broncos

2nd Place

9/10

Bennett Park Orange Broncos

3rd Place

9/10

War Eagles Central

4th Place

9/10

Bennett Park White Broncos

5th Place

11/12

Midway Packers

1st Place

11/12

War Eagles North

2nd Place

11/12

Bennett Park Blue Broncos

3rd Place

2007 Cheer Bowl

Age Division

Squad Name

Placement

5/6

Sharon Springs Central

1st Place

5/6

Midway Gold Packers

2nd Place

5/6

Sharon Springs South

3rd Place

7/8

Bennett Park Blue Broncos

1st Place

7/8

Sawnee Moutain Panthers

2nd Place

7/8

Bennett Park Orange Broncos

3rd Place

7/8

Sharon Springs North

4th Place

7/8

Sharon Springs South

5th Place

9/10

Sharon Springs South

1st Place

9/10

Midway Park Packers

2nd Place

9/10

Sawnee Moutain Panthers

3rd Place

9/10

Sharon Springs North

4th Place

9/10

Bennett Park Orange Broncos

5th Place

11/12

Midway Park Packers

1st Place

11/12

Sharon Springs North

2nd Place

11/12

Bennett Park White Broncos

3rd Place

2006 Cheer Bowl

Age Division

Squad Name

Placement

5/6

Midway Green Packers

1st Place

5/6

Bennett Park Blue Broncos

2nd Place

5/6

Sharon Springs South

3rd Place

5/6

Sharon Springs North

4th Place

5/6

Sharon Springs West

5th Place

7/8

Sharon Springs North

1st Place

7/8

Midway Gold Packers

2nd Place

7/8

Midway Green Packers

3rd Place

7/8

Sharon Springs South

4th Place

7/8

Sharon Springs Central

5th Place

7/8

Bennett Park Blue Broncos

6th Place

7/8

Bennett Park White Broncos

7th Place

7/8

Sawnee Mountain Panthers

8th Place

9/10

Sawnee Mountain Panthers

1st Place

9/10

Sharon Springs South

2nd Place

9/10

Sharon Springs Central

3rd Place

9/10

Bennett Park White Broncos

4th Place

11/12

Sharon Springs North

1st Place

11/12

Midway Packers

2nd Place

11/12

Sawnee Mountain Panthers

3rd Place

11/12

Bennett Park Broncos

4th Place