Last Updated: April 9, 2015
Join Our EMail List
Metro Region Fans
586,692

Congratulations to all of the 2015 Metro Region All-State Wrestlers!!
Have A Safe And Fun Off-Season!

Apologies to Girls 9U – 43 Harley Wolshon, Rockets of New Haven, State Runner Up for leaving her off the initial list!

9U

58

Bella Morales

Motor City WC

State Champion

11U

55/66

Casey Boni

Motor City WC

State Champion

10-08

46

 Lucas Harper

 Dakota WC

State Champion

10-08

77

 Brendan Bowers

 Warren Pride WC

State Champion

07-06

43

 Kersten McClelland 

 Yale Jr Bulldogs

State Champion

07-06

52

 Owen Youngblood

 Yale Jr Bulldogs

State Champion

07-06

97

 Jeremiah Beasley

 Ferndale Eagles WC

State Champion

07-06

112

 Zachery Green

 East  WC

State Champion

05-04

51

 Caleb Weiand

 Dakota WC

State Champion

05-04

110

 Ryan Radvansky

 Warren Pride WC

State Champion

03-02

55

 Donovan Pruitt

 Algonac Mat Rats

State Champion

03-02

65

 Brennan McClelland 

 Yale Jr Bulldogs

State Champion

03-02

85

 Sean Phalen

 Pontiac Huskies WC

State Champion

01-00

80

 Mark Brado

 Pontiac Huskies WC

State Champion

01-00

195

 Joel Radvansky

 Warren Pride WC

State Champion

9U

HWTD

Jestony Smith

Ferndale Eagles WC

State Runner Up

10-08

46

 Bryce Holt

 Center Line WC

State Runner-Up

10-08

77

 Santiago Reyes

 Roseville Eagles WC

State Runner-Up

10-08

HWT

 Kody Strayhorn

 Team Shamrock

State Runner-Up

07-06

52

 Dominic Gumtow

 Warren Pride WC

State Runner-Up

07-06

67

 Jack Nilson

 Motor City WC

State Runner-Up

07-06

HWT

 Jeremiah Coats

 East  WC

State Runner-Up

05-04

80

 Kam`ron Davenport 

 Pontiac Huskies WC

State Runner-Up

03-02

55

 Carter Dettloff

 Dakota WC

State Runner-Up

03-02

65

 Brendan Ferretti

 Dakota WC

State Runner-Up

01-00

85

 Nickolas Alayan

 Dakota WC

State Runner-Up

9U

46

Rayna Richardson

South Lyon Mat Cats

Third Place

9U

52

Isabella Cepak

South Lyon Mat Cats

Third Place

14U

92

Kayla Wojcik

Team Shamrock

Third Place

14U

130

Malia Ghadiali

Ferndale Eagles WC

Third Place

10-08

49

 Deacon MacNeill

 Clawson Youth WC

Third Place

10-08

52

 Derek Akins

 Warren WC (Fitz/MWC)

Third Place

10-08

55

 Owen Perry

 Roseville Eagles WC

Third Place

10-08

64

 Ayden Tatum

 Pontiac Huskies WC

Third Place

07-06

72

 Logan Criteser

 Dakota WC

Third Place

07-06

112

 Kaden Strayhorn

 Team Shamrock

Third Place

05-04

47

 Jacques Simon Iv

 Dakota WC

Third Place

05-04

63

 James Rivers

 Yale Jr Bulldogs

Third Place

05-04

75

 Noah Tgiros

 Motor City WC

Third Place

03-02

100

 Torey Coleman Jr.

 Pontiac Huskies WC

Third Place

03-02

126

 Antonino Tranchida

 Anchor Bay WC

Third Place

01-00

80

 Brock Prater

 Metro Region Affiliated

Third Place

01-00

90

 Zachary P Wells

 Falcon WC

Third Place

01-00

100

 Justin Tiburcio

 Dakota WC

Third Place

01-00

114

 Kevon Davenport

 Pontiac Huskies WC

Third Place

01-00

145

 Jack Jewell

 Algonac Mat Rats

Third Place

01-00

155

 Eric Barr

 Metro  Region Affiliated

Third Place

14U

110

Chloe Fredericks

Algonac Mat Rats

Fourth Place

14U

HWTA

Serina Veguilla

Algonac Mat Rats

Fourth Place

10-08

46

 Nathaniel Carter

 Hazel Park Wrestling

Fourth Place

10-08

61

 Logan Foster

 Roseville Eagles WC

Fourth Place

07-06

58

 Adam Polk

 Pontiac Huskies WC

Fourth Place

07-06

HWT

 Jestony Smith

 Ferndale Eagles WC

Fourth Place

05-04

67

 Caleb Youngblood

 Yale Jr Bulldogs

Fourth Place

03-02

75

 Gary Nilson

 Motor City WC

Fourth Place

03-02

158

 Justice Scott

 Warren Pride WC

Fourth Place

01-00

170

 Kameron Carter

 WLC Blast

Fourth Place

9U

HWTA

Myah Morales

Motor City WC

Fifth Place

10-08

55

 Jordan Brown

 Hazel Park Wrestling

Fifth Place

07-06

64

 Joshua Kasner

 Anchor Bay WC

Fifth Place

07-06

82

 Jackson Toth

 South Lyon Mat Cats

Fifth Place

07-06

112

 Sabrina Nauss

 South Lyon Mat Cats

Fifth Place

05-04

51

 Jacob Wise

 Warren Pride WC

Fifth Place

03-02

80

 Sam Freeman

 WLC Blast

Fifth Place

03-02

90

 Brett Stanley

 Dakota WC

Fifth Place

03-02

133

 Brett Miller

 Romeo WC

Fifth Place

01-00

114

 Cj Davidson

 Pontiac Huskies WC

Fifth Place

01-00

138

 Keff O Connell

 Warren Pride WC

Fifth Place

9U

65

Tyler Swanigan

South Lyon Mat Cats

Sixth Place

10-08

49

 Trent Vella

 South Lyon Mat Cats

Sixth Place

07-06

46

 Carl Nihranz Iv

 Roseville Eagles WC

Sixth Place

05-04

55

 Jeremy Griffith

 Yale Jr Bulldogs

Sixth Place

03-02

95

 Pierce Edwards

 Warren Lincoln WC

Sixth Place

9U

HWTA

Brooklyn Hayes

South Lyon Mat Cats

Seventh Place

11U

76

Grace Gallop

South Lyon Mat Cats

Seventh Place

10-08

37

 Tristan Holt

 Center Line WC

Seventh Place

05-04

75

 Aiden Criteser

 Dakota WC

Seventh Place

05-04

90

 Da`Vonne Chaney

 East  WC

Seventh Place

03-02

70

 Caleb White

 Team Shamrock

Seventh Place

03-02

95

 David Watson

 Yale Jr Bulldogs

Seventh Place

03-02

112

 Dane Donabedian

 Team Shamrock

Seventh Place

01-00

75

 Brady Vibert

 Metro  Region Affiliated

Seventh Place

01-00

114

 Dominic Todaro

 Romeo WC

Seventh Place

07-06

67

 Da`Quavon White

 Pontiac Huskies WC

Eighth Place

07-06

77

 Jacob Tur

 Eagles WC

Eighth Place

05-04

80

 Anthony Morales

 Motor City WC

Eighth Place

05-04

90

 Simeon Mardossian 

 South Lyon Mat Cats

Eighth Place

03-02

70

 Tamin Machart

 Falcon WC

Eighth Place

03-02

105

 Terrell Thurman

 Pontiac Huskies WC

Eighth Place

01-00

90

 Brendan Connelly

 Yale Jr Bulldogs

Eighth Place

01-00

107

 Dylan Karges

 Dakota WC

Eighth Place

01-00

122

 Ethan Tgiros

 Motor City WC

Eighth Place