Welcome to Azle Competitive Youth Sports

News

Congratulations to this month's Gun Raffle winners:

Penny LeBert wins the Springfield 9mm Tactical

Ray Newhouse wins the Mossberg 12guage w/ Pistol Grip

 

Stay tuned for next month!

Upcoming Games/Practices
Jan 27
6U
WSYA - Rodriguez @ WSYA - McCarty
10:00am
WSYA - Yanez @ WSYA - Mesa
11:00am
WSYA - Rodriguez @ WSYA - Ingram
12:00pm
WSYA - Yanez @ WSYA - St. Pierre
1:00pm
WSYA - Ingram @ WSYA - Irwin
2:00pm
8U Boys
WSYA - Alexander @ WSYA - Hook
4:00pm
WSYA - Dorado @ WSYA - DeLaCruz
5:00pm
WSYA - Lafler @ WSYA - Ramsey
7:00pm
8U Girls
WSYS - Lelek @ Griffin 1
3:00pm
ACYS - Yates @ Griffin 2
6:00pm
ACYS - Hard @ Griffin 2
8:00pm
10U Boys
WSYA - Hill @ WYSA - Coleman
11:00am
ACYS - Padgett @ WYSA - Johnson
11:00am
WSYA - Lamica @ WYSA - DeThample
12:00pm
WSYA - Haley @ WSYA - Swanson
1:00pm
ACYS - Padgett @ WYSA - Coleman
1:00pm
ACYS - Jackson @ WSYA - Haley
3:00pm
10U Girls
WSYA - WS @ WSYA - Hammonds
2:00pm
ACYS - Betz @ WSYA - WS
4:00pm
12U Boys
ACYS - Vaughn @ WSYA - Hankins
3:00pm
ACYS - Syrus @ WSYA - Barrett
4:00pm
ACYS - Hard @ WSYA - Sterns
5:00pm
ACYS - Moore @ WSYA - Rodriguez
6:00pm
ACYS - Stephens @ WSYA - Bohannon
6:00pm
12U Girls
ACYS - Natusch @ WSYS - Lelek
12:00pm
ACYS - Terrell @ WSYA - Cearly
2:00pm
ACYS - Kabetzke @ WSYA - Cearly
5:00pm
14U Boys
Lake Worth 1 @ Lake Worth 2
3:00pm
Lake Worth 1 @ Azle North
4:00pm
Azle South @ WSYA - Shoemaker
7:00pm
Feb 3
6U
WSYA - Ingram @ WSYA - Mesa
10:00am
WSYA - St. Pierre @ ACYS - Brown
10:00am
ACYS - Herring @ ACYS - Smith
11:00am
WSYA - Mesa @ WSYA - Rodriguez
12:00pm
WSYA - Irwin @ ACYS - Brown
12:00pm
WSYA - McCarty @ ACYS - Herring
1:00pm
8U Boys
WSYA - Alexander @ WSYA - DeLaCruz
2:00pm
ACYS - Young @ WSYA - Hook
3:00pm
WSYA - Lafler @ ACYS - Miller
3:00pm
ACYS - Hill @ WSYA - Dorado
4:00pm
WSYA - Dorado @ WSYA - Ramsey
6:00pm
8U Girls
WSYS - Lelek @ Griffin 2
11:00am
Griffin 1 @ WSYS - Lelek
1:00pm
ACYS - Yates @ ACYS - Hard
2:00pm
10U Boys
WSYA - Swanson @ WYSA - Coleman
2:00pm
WSYA - Hill @ ACYS - Jackson
3:00pm
ACYS - Smith @ WSYA - Lamica
4:00pm
WYSA - Johnson @ WSYA - Haley
5:00pm
ACYS - Padgett @ ACYS - Jackson
5:00pm
ACYS - Hill @ WYSA - DeThample
6:00pm
ACYS - Smith @ WYSA - Johnson
7:00pm
ACYS - Hill @ WSYA - Lamica
7:00pm
10U Girls
ACYS - Gilbreath @ ACYS - Wilbanks
10:00am
ACYS - Fair @ WSYA - WS
12:00pm
ACYS - Betz @ WSYA - Hammonds
1:00pm
12U Boys
WSYA - Hankins @ WSYA - Sterns
11:00am
WSYA - Rodriguez @ ACYS - Vaughn
2:00pm
WSYA - Rodriguez @ ACYS - Hard
4:00pm
WSYA - Bohannon @ ACYS - Moore
4:00pm
WSYA - Barrett @ ACYS - Stephens
5:00pm
ACYS - Hard @ ACYS - Syrus
6:00pm
12U Girls
WSYA - Cearly @ ACYS - Kabetzke
11:00am
WSYS - Lelek @ ACYS - Terrell
12:00pm
ACYS - Natusch @ ACYS - Kabetzke
1:00pm
14U Boys
Azle North @ WSYA - Shoemaker
3:00pm
Azle South @ Lake Worth 1
3:00pm
Lake Worth 2 @ WSYA - Shoemaker
5:00pm
Feb 10
6U
ACYS - Brown @ WSYA - Mesa
10:00am
WSYA - McCarty @ ACYS - Smith
10:00am
WSYA - Yanez @ WSYA - Rodriguez
11:00am
WSYA - Ingram @ ACYS - Herring
11:00am
WSYA - St. Pierre @ ACYS - Smith
12:00pm
WSYA - Irwin @ ACYS - Herring
1:00pm
8U Boys
ACYS - Miller @ WSYA - Hook
9:00am
ACYS - Hill @ WSYA - Lafler
2:00pm
ACYS - Hill @ WSYA - DeLaCruz
4:00pm
WSYA - Alexander @ WSYA - Dorado
5:00pm
ACYS - Young @ WSYA - Ramsey
6:00pm
8U Girls
ACYS - Hard @ WSYS - Lelek
3:00pm
Griffin 1 @ ACYS - Yates
3:00pm
10U Boys
WYSA - Coleman @ ACYS - Hill
10:00am
WSYA - Swanson @ WYSA - Johnson
11:00am
WYSA - DeThample @ ACYS - Smith
11:00am
WSYA - Lamica @ WSYA - Haley
12:00pm
WSYA - Hill @ ACYS - Padgett
12:00pm
ACYS - Jackson @ WYSA - Johnson
1:00pm
10U Girls
ACYS - Betz @ ACYS - Fair
2:00pm
WSYA - WS @ ACYS - Gilbreath
4:00pm
WSYA - Hammonds @ ACYS - Wilbanks
5:00pm
12U Boys
WSYA - Barrett @ ACYS - Vaughn
2:00pm
ACYS - Stephens @ WSYA - Hankins
3:00pm
ACYS - Stephens @ WSYA - Sterns
4:00pm
ACYS - Syrus @ ACYS - Vaughn
4:00pm
ACYS - Hard @ WSYA - Bohannon
6:00pm
ACYS - Moore @ ACYS - Syrus
6:00pm
WSYA - Hankins @ WSYA - Rodriguez
7:00pm
12U Girls
ACYS - Kabetzke @ WSYS - Lelek
12:00pm
ACYS - Natusch @ WSYA - Cearly
1:00pm
ACYS - Terrell @ WSYS - Lelek
2:00pm
14U Boys
Lake Worth 2 @ Azle South
1:00pm
Lake Worth 2 @ Azle North
3:00pm
Lake Worth 1 @ WSYA - Shoemaker
5:00pm
Azle North @ Azle South
5:00pm
Feb 17
6U
ACYS - Brown @ WSYA - Yanez
10:00am
ACYS - Herring @ WSYA - St. Pierre
11:00am
ACYS - Brown @ WSYA - Ingram
12:00pm
WSYA - Mesa @ WSYA - St. Pierre
1:00pm
ACYS - Smith @ WSYA - Rodriguez
2:00pm
WSYA - McCarty @ WSYA - Irwin
3:00pm
8U Boys
ACYS - Hill @ ACYS - Young
9:00am
WSYA - Dorado @ WSYA - Lafler
4:00pm
ACYS - Miller @ WSYA - Alexander
5:00pm
WSYA - Hook @ WSYA - Ramsey
6:00pm
ACYS - Miller @ WSYA - DeLaCruz
7:00pm
8U Girls
WSYS - Lelek @ ACYS - Yates
10:00am
Griffin 1 @ ACYS - Hard
11:00am
Griffin 2 @ WSYS - Lelek
12:00pm
10U Boys
ACYS - Smith @ WSYA - Hill
11:00am
ACYS - Padgett @ WSYA - Swanson
12:00pm
WSYA - Lamica @ ACYS - Jackson
12:00pm
ACYS - Hill @ WSYA - Hill
1:00pm
WSYA - Swanson @ WYSA - DeThample
2:00pm
WSYA - Haley @ WYSA - Coleman
3:00pm
WYSA - DeThample @ WYSA - Johnson
4:00pm
10U Girls
WSYA - WS @ ACYS - Wilbanks
1:00pm
WSYA - Hammonds @ ACYS - Gilbreath
2:00pm
ACYS - Wilbanks @ ACYS - Fair
3:00pm
ACYS - Gilbreath @ ACYS - Betz
4:00pm
WSYA - Hammonds @ ACYS - Fair
5:00pm
12U Boys
ACYS - Moore @ ACYS - Vaughn
9:00am
ACYS - Stephens @ ACYS - Hard
4:00pm
WSYA - Sterns @ WSYA - Bohannon
6:00pm
WSYA - Barrett @ WSYA - Rodriguez
7:00pm
12U Girls
ACYS - Kabetzke @ ACYS - Terrell
10:00am
ACYS - Terrell @ ACYS - Natusch
11:00am
WSYS - Lelek @ WSYA - Cearly
5:00pm
14U Boys
Lake Worth 1 @ Azle North
1:00pm
Lake Worth 2 @ Azle South
2:00pm
WSYA - Shoemaker @ Azle North
3:00pm
Lake Worth 2 @ Lake Worth 1
5:00pm
Feb 24
6U
WSYA - Rodriguez @ ACYS - Herring
9:00am
WSYA - McCarty @ WSYA - Mesa
10:00am
ACYS - Smith @ ACYS - Brown
10:00am
WSYA - Yanez @ WSYA - Ingram
11:00am
WSYA - St. Pierre @ WSYA - McCarty
12:00pm
WSYA - Irwin @ WSYA - Yanez
1:00pm
8U Boys
WSYA - Dorado @ ACYS - Young
12:00pm
WSYA - Ramsey @ WSYA - DeLaCruz
1:00pm
ACYS - Miller @ ACYS - Hill
1:00pm
WSYA - Lafler @ WSYA - Hook
2:00pm
ACYS - Miller @ ACYS - Young
2:00pm
WSYA - Ramsey @ WSYA - Alexander
3:00pm
WSYA - Alexander @ WSYA - Lafler
5:00pm
WSYA - Hook @ WSYA - DeLaCruz
5:00pm
8U Girls
ACYS - Yates @ ACYS - Hard
11:00am
Griffin 1 @ Griffin 2
2:00pm
Griffin 2 @ Griffin 1
4:00pm
10U Boys
WSYA - Hill @ ACYS - Jackson
9:00am
WYSA - Coleman @ WSYA - Lamica
11:00am
WYSA - DeThample @ WSYA - Haley
12:00pm
ACYS - Hill @ ACYS - Smith
3:00pm
ACYS - Padgett @ ACYS - Smith
5:00pm
10U Girls
ACYS - Betz @ ACYS - Fair
11:00am
ACYS - Gilbreath @ ACYS - Betz
1:00pm
ACYS - Fair @ ACYS - Wilbanks
2:00pm
ACYS - Wilbanks @ ACYS - Gilbreath
4:00pm
WSYA - WS @ WSYA - Hammonds
6:00pm
12U Boys
WSYA - Barrett @ WSYA - Hankins
3:00pm
ACYS - Vaughn @ ACYS - Hard
3:00pm
ACYS - Moore @ ACYS - Stephens
4:00pm
WSYA - Sterns @ WSYA - Barrett
5:00pm
WSYA - Hankins @ WSYA - Bohannon
6:00pm
WSYA - Rodriguez @ WSYA - Sterns
7:00pm
ACYS - Syrus @ WSYA - Bohannon
8:00pm
12U Girls
ACYS - Natusch @ ACYS - Kabetzke
10:00am
ACYS - Terrell @ ACYS - Natusch
12:00pm
WSYA - Cearly @ WSYS - Lelek
7:00pm
View Full Schedule