Last Updated: May 26, 2017
EBSA Twitter
Visitor Counter
25,862

Registration Links
2017 Umpire Registration

Practices start this week. Be sure to check the schedules and check with your coaches about practices this week. The...

Posted by Eastwood Baseball & Softball Association on Sunday, April 3, 2016

Luckey and Pemberville games are starting to be added.  Please be aware that there are some games that we will need to adjust in Luckey due to overbooking.  For those of you that will be affected we will reach and let you know how we will be handling the schedule changes.

 


 

 

 

 

 


 

 

 

 

Upcoming Events

Monday, May 29
Field 1 - 10U Red (Gonyer)6:00pm
Field 1 - 10U Red (Porter)6:30pm
Tuesday, May 30
Field 1 - 10u Black (Mason) vs Genoa White6:00pm
Field 2 - 14u Red (Brinker) vs Katari6:00pm
Field 3 - 6U Red vs. Woodmore (Allen)6:00pm
Field 3 - 9u NWO Wolfpack vs Dream Park6:00pmLUCKEY BASIC PARK DIAMOND #1
Field 1 - 8U Red (Spencer) vs. Northwood6:30pm
Field 2 - 8U Black (Appelhans) vs. Woodmore6:30pm
Field 3 - 6U Blue vs. Woodmore (Huss)7:15pm
Wednesday, May 31
Field 1 - 10u Black (Mason) vs Oak Harbor #16:00pm
Field 2 - 8u Red (Miesmer) vs Gibsonburg Blue6:00pm
Field 3 - 8u Black (Lautzenheiser)6:30pm
Thursday, Jun 1
Field 1 - 10u Black (Mason) vs Rossford #16:00pm
Field 2 - 12u Blue (Brann) vs Genoa6:00pm
Field 3 - 12u Red (Marten) vs Lake Flyers6:00pm
Field 1 - 12U vs. Oak Harbor6:30pm
Field 2 - 8U Blue (Boos) vs. Genoa6:30pm
Friday, Jun 2
Field 3 - 8u Black (Lautzenheiser)5:30pm
Field 2 - 12u Blue (Brann) vs Kateri6:00pm
Field 1 - 10U Blue (McNulty) vs. Northwood6:30pm
Field 1 - 10U Blue (Wahl)6:30pm
Saturday, Jun 3
Field 1 - 10u Red (Porter) vs Lake #210:00am
Field 2 - 8U Red (Miesmer) vs Woodmore Tigers10:00am
Field 1 - 8U Black (Appelhans)10:30am
Field 3 - 11u Lake Erie Chargers vs Genoa12:00pm
Sunday, Jun 4
Field 3 - 6U Black vs. Eastwood Red4:00pm
Monday, Jun 5
Field 1 - 10u Red (Porter) vs Rossford #26:00pm
Field 2 - 14u Red (Brinker) vs Genoa6:00pm
Field 3 - 8U Red (Miesmer) vs Oak Harbor #26:00pm
Tuesday, Jun 6
Field 1 - 8u Black (Lautzenheiser) vs Woodmore6:00pm
Field 2 - 12u Blue (Brann) vs Rossford #16:00pm
Field 3 - 6U Blue vs. Woodmore (Freimark)6:00pm
Field 3 - 8u Red (Miesmer) vs Northwood Gold6:00pm
Field 1 - 8U Blue (Boos) vs. Woodmore6:30pm
Field 2 - 8U Red (Spencer) vs. Genoa6:30pm
Wednesday, Jun 7
Field 1 - 14u Red (Brinker) vs Gibsonburg Tille6:00pm
Field 2 - 14u Blue (Newmister) vs Danbury6:00pm
Field 1 - 10U Blue (McNulty) vs. Genoa6:30pm
Field 3 - 6U Black vs. Woodmore (Huss)6:30pm

For a complete calendar listing, click here!