• REGISTRATION DATES BELOW FOR 2018

News

GROUP PRACTICE DATES & TIMES

May 6

May 13th

May 27th

June 17th

Novice 5-6pm

Pee Wee 6-7pm

Bantam 7-8pm

Midget 8-9pm

 

 WELCOME TO PRINCE ALBERT LACROSSE

 

 

 

NOVICE TEAMS 

 

Coach

Brad Toporoski

Smokejumpers

Kale H

Mitchel P

Sydney R M

Quincy C

Jase D

Kaed P

Rooke

Rowan R

Luca L

Jive S

Chase L

Cohen T

Kole M

 

Coach

Kevin Keith/Wade Lehner

82's

Colton SH

Robby E

TayenT

Draco T

Caleb K

Brady R

Sawyer E

Lyndon S

Ryan W

Conner H

Alexander Z

Brady K

 

Coach

Lucas Gartner/ Sheldon Jacobson

Rivermen

Aurora I

Nathan J

Marti B

Drayson S

Preston T

Hunter A

Ty K

Lincon M

Liam A

Parker O

Cameron J

Jayan G

Natalia D 

 

Coach

Ryan Sandry/ Sheldon Netmaker

Trappers

Brody B

Oliver V

Keaton D

Jude B

Bryce G

Chase B

Bryden N

Locklan B

Keaton F

Evan D

Carter W

Damien C

Cashian S

 

 

PEE WEE TEAMS

Coach

Ratts/ Cochrance

Fort

Crosby

Geordy

Levi

Jayden B

Rylan M

Braden H

Jannie K

Caiden McKnight

Lowen

Theoren N

Jacob D

Lance C

 

Lawarence Holizski/ Brody Holizski

Smokejumpers

Seth B

Caiden Benson

Ava

Garver

Cole R

Jack S

Kelan S

Jonathan S

Jake B

Corey M

Lincon R

Tayt B

 

Ryan Sandry/ Barry Otterson

82's

Ayden T

Dustin M

Owen L

Chase G

Alexander S

Owen B

Chase W

Seth O

Adam P

Emmet C

Toby O

Talon S

 

Borris Bisky/Chris McShannock

Rivermen

Amelie FD

Ryan P

Ruben V

Darren I

Garret P

Brooklyn V

Christian B

Trey M

Brayden R

JR M

Zander B

 

Darren Plummber/Jon Boutin

Lumberjaxs

Hudsyn J

Carl N

Gordon L

Dominic L

Jacob K

Colton F

Ashton T

Sam C

Mason C

Waylon A

Braden P

Chase F

 82's

Bexson

Abby S

Jaykob S

Jackson B

Kieron H

Drake J

Annakah R

Dagen C

Simon A

Mason H

Caden J

Kolbe C

Ronnie M

Chase FM

Tyler G

Jake M

Eric F

Russel Q

Savanna R

Chase N

AP Goalie

 

Smokejumpers

Swystun

Aiden T

Hayden C

Colby K

Nate Sutor

Matt SG

Andrew U

Kyler W

Nolan G

Ty H

Bauer S

Chase U

Hayden U

Layne M

Davin I

Nic Tytula

Nic Martin

Caidyn P

Aiden S

Kade Beaton

 

82's

Coach: Kurtis P

Carter Alstadt

Rylan T

Hunter M

Rylan L

Chase T

Tobin B

Bryson B

Nic D

Tanner H

Braden S

Riley P

Owen P

Cameron C

 

Ethan G

Trappers

Coach: Ratts/ Martin/ Jackson K

Abraham B

Dylan Y

Jared G

Charles S

Sawyer A

Nathan B

Bennett A

Koltin F

Milton S

Asher N

Logan U

Thomas R

Jase M

 Keaston G

Smokejumpers

Joel P/Rory H/Brendan Beaulac

Jaykob FD

Deacon D

Draedon T

Owen K

Micheal B

Matthew C

Aiden H

Jaxon P

Liam N

Parker F

Theran L

Tyson P

Shae B

Aeden M

 

REGISTRATION FORM

 

 FREQUENTLY ASKED QUESTIONS

 

Upcoming Games/Practices
May 22
Mini Tyke
Lumberjax @ 82's
5:30pm - 6:15pm
Tyke
Fort @ 82's
6:15pm - 7:15pm
Miners @ Giants
6:15pm - 7:15pm
Midget
82's @ Saskatoon #4
6:30pm - 8:00pm
Saskatoon 2 @ Smoke Jumpers
7:15pm - 8:45pm
May 23
Novice
Smoke Jumpers @ Trappers
5:30pm - 6:30pm
White Wings @ Red Wings
6:30pm - 7:30pm
82's @ Warriors
6:30pm - 7:30pm
Peewee
Melfort @ Lumberjax
7:30pm - 8:30pm
Rivermen @ 82's
7:30pm - 8:30pm
Fort @ Smoke Jumpers
8:30pm - 9:30pm
May 24
Mini Tyke
82's @ Lumberjax
5:30pm - 6:15pm
Tyke
@ Fort
5:30pm - 6:15pm
Miners @ 82's
5:30pm - 6:15pm
Wings @ Giants
6:30pm - 7:30pm
Peewee
Smoke Jumpers @ Warriors
7:15pm - 8:15pm
Bantam
82's @ Smoke Jumpers
8:15pm - 9:15pm
May 25
Peewee
Rivermen @ Fort
5:30pm - 6:30pm
82's @ Lumberjax
6:30pm - 7:30pm
Bantam
Trappers @ Warriors
7:30pm - 8:30pm
May 28
Novice
Rivermen @ Smoke Jumpers
5:30pm - 6:30pm
Red Wings @ Trappers
6:30pm - 7:30pm
White Wings @ Warriors
6:30pm - 7:30pm
Peewee
Smoke Jumpers @ Melfort
7:30pm - 8:30pm
Bantam
Smoke Jumpers @ Warriors
8:30pm - 9:30pm
May 29
Mini Tyke
Lumberjax @ 82's
5:30pm - 6:15pm
Tyke
82's @ Red Wings
6:15pm - 7:15pm
Giants @ White Wings
6:15pm - 7:15pm
Miners @ Fort
6:15pm - 7:15pm
Midget
Smoke Jumpers @ 82's
7:15pm - 8:45pm
View Full Schedule