Last Updated: June 23, 2015

Facebook Link
Visitor Counter
277,876

SPRING YOUTH CHAMPIONSHIP GAMES

Under 8 - Tuesday June 30th 630pm - Eastfield Sounders vs. Watersedge Stingrays
 
Under 10 - Tuesday June 30th 730pm - Dundalk Strikers vs. Punishers
 
Under 12 - Monday June 29th 630pm - Team Outkast vs. Step Brothers
 
Under 14 - NO CHAMPIONSHIP GAME - NPV ARE THE CHAMPIONS
 
Under 18 - Monday June 29th 730pm - Ball Jackers vs. Dundalk Strikers 2

MEN’S OVER 30 –

Playoff Schedule

 

RED DIVISION

 

Semi-Final #1  Sunday June 28th                     Bayshore vs. Miller Time                               6:30pm

Semi-Final #2  Sunday June 28th                     BCR Arsenal vs Aches n Pains                       7:30pm

 

Red Division Championship Game    Monday June 29th at 8:30pm

 

 

BLUE DIVISION

 

Semi-Final #1  Sunday June 28th                     All Boys vs. Longs Shots                               8:30pm

Semi-Final #2  Sunday June 28th                     Wii Not Fit vs. Bmore United                                    9:30pm

 

 

Blue Division Championship Game    Monday June 29th at 9:30pm

WOMEN’S OVER 30 –

Playoff Schedule

REVISED 6/15 at 330pm

 

RED DIVISION

 

Play in game     Wednesday June 17th               Panteras FC vs. Costas Hot Flashes                 7:30pm

 

Semi-Final #1   Thursday June 18th                   Dirty Divas vs. Sugar Mama’s              7:30pm

Semi-Final #2   Thursday June 18th                   The Bee’z vs. Winner of Play in game   8:30pm

 

Red Division Championship Game        Wednesday June 24th at 9pm

 

 

BLUE DIVISION

 

Play in game     Wednesday June 17th               Baltimore Arsenal vs. Goal Diggers                   8:30pm

 

Semi-Final #1   Wednesday June 17th               Shooting Stars vs. Costas Strikers                     9:30pm

Semi-Final #2   Thursday June 18th                   Winner of Play in game vs. Misfits                    9:30pm

 

 

Blue Division Championship Game        Wednesday June 24th at 8pm

ADULT COED –

Playoff Schedule

 

RED DIVISION

 

Semi-Final #1  Tuesday June 16th                   Papas Smokehouse vs. Gains                         7:30pm

Semi-Final #2  Tuesday June 16th                   Miracle on Turf vs. Fear This                          8:30pm

 

Red Division Championship Game    Tuesday June 23rd at 9pm

 

 

BLUE DIVISION

 

Play in game    Monday June 15th                   Goal Diggers vs. Ballbusters                          8pm

 

Semi-Final #1  Monday June 15th                   Balls n Dolls vs. Off in the Shower                9pm

Semi-Final #2  Tuesday June 16th                   Winner of Play in game vs. Seahorses            9:30pm

 

 

Blue Division Championship Game    Tuesday June 23rd at 8pm

Concussion Information for Players, Coaches, and Parents can be found at the link below