News

 

l

March 11-12, 2017...The Swoosh March Madness at Boys & Girls Club Of Buena Park, Gahr High School, Warren High School

 

 

 

LOCATIONS:

 

 

Boys & Girls Club of Buena Park (BPBC)

7758 Knott Ave.

Buena Park, CA 90620

 
Gahr High School (G1, G2, G3)
11111 Artesia Blvd.
Cerritos, CA 90703
 
Warren High School (W1, W2)
8141 De Palma St.
Downey, CA 90241
 
 
3rd / 4th Grade Boys
PI Roadrunners
Team Veritas
Squad Basketball
HCE 3*
 
HCE***
 
 
Saturday
1:00pm...PI Roadrunners  vs.  HCE 3 (BPBC)
3:00pm...HCE 3  vs.  Team Veritas  (BPBC)
4:00pm...PI Roadrunners  vs.  Squad Basketball (BPBC)
5:00pm...Squad Basketball  vs.  Team Veritas (BPBC)
 
 
Sunday
9:40am...PI Roadrunners  vs.  Team Veritas (G3) 
10:30am...HCE   vs.  The Winner of 9:40am Game (G3)
12:10pm...Squad Basketball   vs.   Winner of HCE  (G1)
 
 
6th Grade Boys
Pool A
EWE
South Bay Thunder
Team DTermined East
 
 
Pool B
Cali Select
Team DTermined West
Carson Wildcats
 
 
 
Saturday
8:00am...South Bay Thunder  vs.  EWE (BPBC)
9:00am...EWE  vs.  Team DTermined  East (BPBC)
11:00am...South Bay Thunder  vs.  Team DTermined East (BPBC)
1:00pm...Carson Wildcats  vs.  Team DTermined  West (W2)
3:00pm...Cali Select  vs.  Team DTermined West (W2)
5:00pm...Cali  Select  vs.  Carson Wildcats (W1)
 
 
Sunday
8:50am...1A  vs.  2B (G1)
8:50am...1B  vs.  2A (G3)
9:40am...3A vs 3B (G3)
11:20pm...Championship (G1)
 
 
 
 
7th Grade Boys
EWE
Fastbreak
OC Swoosh
 
 
Saturday
2:00pm...EWE  vs.  OC Swoosh (G3)
3:00pm...Fastbreak  vs.  EWE (G3)
4:00pm...OC Swoosh  vs.  Fastbreak (G3)
 
 
 
 
8th Grade Boys
Pool A
Sole Brothers
EWE
Cali Select
 
Pool B
EWE*2
The Red Team
Cali Rebels 
 
 
Saturday
12:00pm...Sole Brothers  vs.  EWE (W1)
1:00pm...The Red Team  vs.  EWE*2 (W1)
2:00pm...Cali Select  vs.  Sole Brothers (W1)
3:00pm...EWE*2  vs.  Cali Rebels (W1)
4:00pm...EWE  vs.  Cali Select (W1)
4:00pm...Cali Rebels  vs.  The Red Team (W2)
 
Sunday
8:00am...1A  vs.  2B (G1)
8:00am...1B  vs.  2A (G2)
9:40am...Championship (G1) 
 
 
 
 
High School Boys Frosh 
SoCal Aztecs**
EWE 2020 Black 15
EWE 2021 Silver 15
EWE 2020 Gray 15
OC Blazers
Hoop City*
 
 
 
Saturday
3:00pm...EWE 2020 Black 15  vs.  EWE 2021 Silver 15 (G2)
3:00pm...EWE 2020 Gray 15   vs.  OC Blazers (G1)
5:00pm...EWE 2020 Black 15   vs.  EWE 2020 Gray 15 (G2)
5:00pm...Hoop City  vs.  EWE 2021 Silver 15 (G1)
7:00pm...OC Blazers  vs.  Hoop City (G1)
 
 
Sunday
11:20am...SoCal Aztecs  vs.  OC Swoosh (G2)
1:00pm...SoCal Aztecs  vs.  Team X (G1)  
 
 
 
 
High School Boys JV
EWE 2019 HA 16
EWE 2020 Silver 16
EWE 2020 HA 16
EWE 2019 Black 16
2nd Chance
OC Swoosh
 
 
Saturday
8:00am...EWE 2019 HA 16  vs.  EWE 2020 HA 16 (W1)
9:00am...EWE 2020 Silver 16  vs.  EWE 2020 HA 16 (W2)
10:00am...EWE 2019 HA 16  vs.  EWE 2020 Silver 16 (W2)
2:00pm...2nd Chance  vs.  EWE 2019 Black 16 (G2)
4:00pm...EWE 2019 Black 16  vs.  OC Swoosh (G1)
6:00pm...OC Swoosh  vs.  2nd Chance  (G1)
 
 
 
High School Boys Varsity
WEBA
EWE 2018 Silver 17
EWE 2018 HA 17
EWE 2018 Black 17
EWE 2019 Silver 17
The Red Team 17
 
 
 
Saturday
9:00am...WEBA  vs.  EWE 2018 Silver 17 (W1)
10:00am...EWE 2018 HA 17  vs.  EWE 2018 Silver 17 (W1)
11:00am...WEBA  vs.  EWE 2018 HA 17 (W1)
4:00pm...EWE 2019 Silver 17  vs.  EWE 2018 Black 17 (G2)
6:00pm...EWE 2018 Black 17  vs.  The Red Team 17 (G2)
7:00pm...The Red Team 17  vs.  EWE 2019 Silver 17 (G2)
 
 
 
 
 
 
7th Grade Girls
OC Rhythm 7th Red
OC Mustangs 
OC Swoosh
SoCal Fusion
 
 
 
Saturday
10:00am...OC Rhythm 7th Red  vs.  SoCal Fusion (BPBC)
12:00pm...SoCal Fusion  vs.  OC Mustangs (BPBC)
2:00pm...OC Rhythm 7th Red  vs.  OC Mustangs (BPBC)
 
 
Sunday
10:30am...OC Rhythm 7th Red
 

Register Online