Last Updated: December 9, 2016

Join Our EMail List
Visitor Counter
90,948

  • WELCOME TO THE 2016-2017 SEASON!!
  • Lamprey River Basketball
Register Online
Referee Report
Sportsmanship / Game Incident Report

"I think someone should explain to the child that it's ok to make mistakes.

That's how we learn. When we compete, we make mistakes."
- Kareem Abdul-Jabbar 

Lamprey River 3&4 Program

 

The Lamprey River Basketball 3&4 Jamboree & "TIP OFF" Meeting will be held on Saturday, December 10th at the Gove Middle School. 

The schedule has been updated on Friday, December 9th.  Please Click HERE for the UPDATED Jamboree Schedule!!  

 

 

2016-17 Season begins December 3rd!!

Why don't you stay and watch them play!!!

 

Upcoming Games

Saturday, Dec 10
5&6 Grade Girls
Candia @ Epping 211:00amEpping Middle School
SB1 Bezanson Tribe @ Raymond 211:30amRaymond High School
Exeter Jr Hawks South @ Epping 112:15pmEpping Middle School
Raymond 1 @ Bow1:00pmBow Memorial School
Exeter Jr Hawks North @ SB2 Gillis TribePostponedSanborn - Swasey Gym
Raymond 3 @ Chester1:30pmChester Academy
Seabrook @ SB3 Thompson Tribe2:30pmSanborn - Swasey Gym
5&6 Grade Boys
Epping 1 @ Exeter Jr Hawks East11:30amExeter (Lincoln St. School)
Epping 2 @ Exeter Jr Hawks West12:45pmExeter (Lincoln St. School)
Raymond 2 @ Nottingham 112:45pmNottingham
Chester @ Raymond 32:00pmRaymond High School
Raymond 1 @ Nottingham 2 2:15pmNottingham
Candia @ SB4 Lynch Tribe2:30pmSanborn - Regional High School
SB1 Chaplin Tribe @ SB3 Lambert Tribe4:00pmSanborn - Regional High School
SB5 Thompson Tribe @ SB2 Comtois Tribe5:30pmSanborn - Regional High School
7&8 Grade Girls
SB Chiacchia Tribe @ Raymond 212:45pmRaymond High School
Candia @ ORYA Blue1:15pmOyster River
Seabrook @ ORYA White2:30pmOyster River
Raymond 1 @ Newmarket3:30pmNewmarket
7&8 Grade Boys
SB1 Cavallo Tribe @ Brentwood10:00amBrentwood
SB3 Feole Tribe @ Chester White11:00amChester Academy
Epping 2 @ Chester Cougars12:15pmChester Academy
EK Wall's Ford @ Epping 11:30pmEpping Middle School
Candia 1 @ SB4 Frizz Tribe2:30pmSanborn - Regional High School
Exeter Upper Hawks @ Raymond 23:15pmRaymond High School
Raymond 1 @ Nottingham3:30pmNottingham
Candia 2 @ SB5 Khalil Tribe4:00pmSanborn - Regional High School
Candia 3 @ SB2 Donahue Tribe5:30pmSanborn - Regional High School
Sunday, Dec 11
5&6 Grade Girls
SB1 Bezanson Tribe @ Candia11:15amCandia
Chester @ Nottingham12:15pmNottingham
Epping 2 @ Bow1:00pmBow Memorial School
Exeter Jr Hawks North @ Raymond 31:30pmRaymond High School
Exeter Jr Hawks South @ Seabrook2:45pmSeabrook Community Center
5&6 Grade Boys
Chester @ SB1 Chaplin Tribe9:00amSanborn - Swasey Gym
SB5 Thompson Tribe @ SB4 Lynch Tribe10:30amSanborn - Swasey Gym
Exeter Jr Hawks East @ Raymond 111:00amRaymond High School
Exeter Jr Hawks West @ Raymond 212:15pmRaymond High School
Nottingham 2 @ Candia12:30pmCandia
7&8 Grade Girls
Newmarket @ ORYA Blue3:15pmOyster River
SB Chiacchia Tribe @ ORYA White4:30pmOyster River
Raymond 1 @ Seabrook5:15pmSeabrook Community Center
7&8 Grade Boys
Brentwood @ EK Wall's Ford10:30amEast Kingston (Talbot Gym, Exeter)
SB5 Khalil Tribe @ SB1 Cavallo Tribe12:00pmSanborn - Swasey Gym
Chester Cougars @ SB3 Feole Tribe1:30pmSanborn - Swasey Gym
Epping 1 @ Candia 11:45pmCandia
Chester White @ Raymond 12:45pmRaymond High School
Epping 2 @ Candia 23:00pmCandia
Saturday, Dec 17
5&6 Grade Girls
Nottingham @ Epping 111:00amEpping Middle School
Raymond 1 @ Exeter Jr Hawks South11:30amExeter (Lincoln St. School)
SB3 Thompson Tribe @ Raymond 311:30amRaymond High School
Chester @ Exeter Jr Hawks North12:45pmExeter (Lincoln St. School)
Epping 2 @ Raymond 212:45pmRaymond High School
Seabrook @ Candia2:30pmCandia
SB2 Gillis Tribe @ SB1 Bezanson Tribe2:30pmSanborn - Regional High School
5&6 Grade Boys
Nottingham 1 @ Chester11:00amChester Academy
SB3 Lambert Tribe @ Epping 212:15pmEpping Middle School
Exeter Jr Hawks West @ SB5 Thompson Tribe1:00pmSanborn - Swasey Gym
Raymond 1 @ Candia1:15pmCandia
SB4 Lynch Tribe @ Epping 11:30pmEpping Middle School
Exeter Jr Hawks East @ SB2 Comtois Tribe2:30pmSanborn - Swasey Gym
Raymond 3 @ Raymond 23:15pmRaymond High School
Nottingham 2 @ SB1 Chaplin Tribe4:00pmSanborn - Swasey Gym
7&8 Grade Girls
Candia @ Raymond 12:00pmRaymond High School
Raymond 2 @ Newmarket3:30pmNewmarket
ORYA Blue @ ORYA White3:30pmOyster River
Seabrook @ SB Chiacchia Tribe4:00pmSanborn - Regional High School
7&8 Grade Boys
SB4 Frizz Tribe @ Brentwood10:00amBrentwood
Nottingham @ Chester Cougars12:15pmChester Academy
SB1 Cavallo Tribe @ Chester White1:30pmChester Academy
EK Wall's Ford @ Exeter Upper Hawks2:00pmExeter (Lincoln St. School)
SB5 Khalil Tribe @ SB3 Feole Tribe2:30pmSanborn - Regional High School
Candia 3 @ Epping 22:45pmEpping Middle School
Candia 1 @ Candia 23:45pmCandia
Epping 1 @ SB2 Donahue Tribe4:00pmSanborn - Regional High School
Raymond 2 @ Raymond 14:30pmRaymond High School

For a complete schedule listing, click here!