My Account
Login  ·  Signup
Add Site to Favorites
Go to MyLeagueLineup

Visitor Counter
206,219

 

 

 

UPDATED 10/24/14
 
 
 
 
Friday Oct 24th HOMS
 
             Ct 1                                                                      Ct 2
6:00 Rams vs Stallions                                   Hurricanes vs Wolverines
 
7:00 Bulldogs vs Cobras                                Blue Devils vs Wildcats
 
8:00 Hammerheads vs Panthers                    Gators vs Spartans
 
 
 Friday Oct 24th HUIZ
 
6:00 Jags vs Magic
 
7:00 Pistons vs Raptors
 
8:00 Cavs vs Hornets
 
  

 

Saturday Oct 25th HOMS

 

                CT1                                                 CT2

 8:15 Falcons vs Bulldogs                        Eagles vs Cobras

 

 9:15 Jaguars vs Thunderbird                  Tigers vs Hammerheads

 

10:15 Sharks vs Stallions                        Panthers vs Pirates 

 

11:15 Rams vs Lions                               Gators vs Buckeyes

 

12:15 Sky vs Storm                                Hurricanes vs Wildcats

 

 1:15 Liberty vs Sparks                           Spartans vs Wolverines

 

 2:15 Storm vs Dream                            Hoosiers vs Blue Devils

 

 3:30 Thunder vs T-Wolves

 

 4:30 Raptors vs Jags

 

 

Saturday Oct. 25th Stuart MS 

 

 8:30 Grizzlies vs Nuggets

 

 9:30 Shockers vs Tar Heels

 

10:30 Pacers vs Nets

 

11:30 Bucks vs Cavs

 

12:30 Heat vs Bulls

 

 1:30 Pelicans vs Nuggets

 

 2:30 Knicks vs Wizards

 

 

 

Saturday Oct. 25th Huizenga Gym

8:30 Mystics vs Shock

9:30 Magic vs Pistons

10:30 Grizzlies vs Jazz

11:30 Celtics vs Hawks

12:30 Blazers vs Kings

 1:30 Hornets vs 76ers

 2:30 Lakers vs Warriors

 3:00 Rockets vs Titans

 4:30 Mavs vs Sonic

 5:30 T-Wolves vs Titans

 

We have been receiving many inquiries about next season info & registration. Details will be released next week.

 

Here is the Playoff & Championship schedule for this season:

 

Playoffs

 

Thurs, Nov. 6th at Huizenga

6:00 Mid. Pool A 1 v 4

7:00 Mid. Pool A 2 v 3

HOMS

Ct. 2

6:00 Lower Girls 2 v 3

7:00 Lower 4 v 5

 

Fri, Nov. 7th at Huizenga

6:00 Lower 3 v 6

7:00 Mid. Pool B 1 v 4

8:00 Mid. Pool B 2 v 3

 

Sat, Nov. 8th at Huizenga

9:00 JV  1 V 4

10:00 JV  2 V 3

11:00 Vars  1 v 4

12:00 Vars  2 v 3

HOMS

Ct.1                                                                                                        Ct.2________________

8:15 Inst. 1 v 4                                                                             PW 1 v 4

9:15 Inst. 2 v 3                                                                             Lower 1 v {Winner of 4 v 5}

10:15 PW 2 v 3                                                                            Lower 2 v {Winner of 3 v 6}

11:30 Girls Middle 1 v 4

12:30 Girls Middle 2 v 3

1:30 Mid. Pool A {Winners of 1st Round}

2:30 Mid. Pool B {Winners of 1st Round}

 

Championships Nov. 15 @ HOMS

Ct.1                                                                                                        Ct.2________________

8:15 Inst.                                                                                        Girls Lower Div.

9:15 Pee Wee                                                                                Lower Div.

10:30 Girls Middle

11:30 Middle

12:30 JV

1:30 Varsity

 

 

Good Luck to all of you!!

 

 

 

 

 

 

 

"To be the Best, Work harder than the rest"

 
Rance Newland - League Director
Rance@TreasureCoastBasketball.com

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 


Martin County Youth Basketball

powered by LeagueLineup