Last Updated: May 26, 2017

Click here for Memorial Day Tournament information!!

 

 

18th Annual Golf Outing

 

Friday, June 9, 2017

 

Flanders Valley Golf Course, Flanders, NJ

 

 

 

11:30am – 12:30pm Registration & Pre-tournament Contests

 

12:30pm Shotgun Start – Scramble Format

 

 

 

$150.00 per Golfer includes 18 Holes of Golf with Cart,

 

Lunch on the course, Gift Bag, and Buffet Dinner.

 

 

 

Plenty of Door Prizes, Contests on all Par 3’s, Longest Drive and More…..

 

This is Great Time for Everyone, not just Golfers!!

 

Buffet Dinner & Door Prize Raffle….. Only $50.00

 

 

 

Sponsorship Opportunities

 

Hole-In-One Sponsor (4-some, 4 hole sponsors, T-shirt sponsor) $1,500

 

Eagle Sponsor (4-some, 4 hole sponsors) $1,000

 

Birdie Sponsor (2-some, 2 hole sponsors) $600

 

T-shirt Sponsor (Company Logo on Commemorative T-shirts) $500

 

Hole Sponsor (Corporate or Personal Message) $200 

 

(MOBSA is a 501-C3 registered non-profit and all donations are tax deductible)

 

 

 

Click Here to Register 

 

For information please contact:

 

Scott Crance - 973-479-7628 or scott.crance@gmail.com

 

Bill Lockwood – 973-219-5150 or bltlanding@optonline.net

 

Doug Jimenez – 201-919-6132 or dougaj@optonline.net

 

Upcoming Games

Tuesday, May 30
Junior Babe Ruth
MO1 JR @ LV1 JR6:00pmPalmer 5
Hackettstown Orange JR @ LV4 JRPostponedRock Spring Park
Boys Majors Black
BMB01 - Scott @ BMB06 - Chuck5:45pmHKTN - Pool Field
Boys Majors Red
BMR01 - Davis @ BMR04 - Koroski5:45pmTurkey Brook Field 1
Boys Minors Red
BNR03 - Eagleson @ BNR05 - Jenkins5:45pmHKTN - Sheldon Field
BNR04 - Montgomery @ BNR01 - Klein5:45pmTurkey Brook Field 3
Boys Minors Gold
BNG04 - McCaffrey @ BNG01 - Barton5:45pmTurkey Brook Field 4
Boys Farms Red
PRACTICE BFR05 - Roberson5:45pmJCC
Boys Farms Gold
BFG03 - Ferrante @ BFG01 - Beins5:45pmTurkey Brook Field 2
Wednesday, May 31
Senior Babe Ruth
MO2 SR @ MO1 SR6:45pmRuss Nagle Field
ROX2 SR @ ROX1 SR7:00pmHorseshoe Lake
Junior Babe Ruth
MO2 JR @ LV3 JR6:00pmPalmer 5
Hackettstown Black JR @ LV2 JR6:00pmRock Spring Park
Boys Majors Black
BMB02 - Mendler @ BMB07 - Bujno5:45pmHKTN - Doherty Field
Boys Majors Red
BMR05 - Patterson @ BMR02 - Hollien5:45pmTurkey Brook Field 1
Boys Minors Gold
BNG03 - Zienowicz @ BNG05 - Rowinski5:45pmHKTN - Pool Field
Boys Rookies
BRK01 - Rubin @ BRK06 - Galster5:45pmHKTN - Sheldon Field
BRK03 - Arturi @ BRK02 - Ginsberg5:45pmTurkey Brook Field 4
Boys Farms Red
BFR04 - Bush @ BFR01 - Abramson5:45pmTurkey Brook Field 2
BFR03 - Cramer @ BFR02 - Cahili5:45pmTurkey Brook Field 3
Boys Farms Gold
BFG04 - Hoy @ BFG02 - DeBlock5:45pmJCC
Girls Farms
GFM01 - Zaycek @ GFM02 - Fazioli5:45pmDan Jordan Field 3
Girls Rookies
GRK02 - Lambert @ GRK04 - Smith5:45pmDan Jordan Field 1
GRK01 - Kilka @ GRK03 - Wright5:45pmDan Jordan Field 2
Thursday, Jun 1
Junior Babe Ruth
Hackettstown Orange JR @ LV1 JR6:00pmPalmer 5
LV4 JR @ LV2 JR6:00pmRock Spring Park
Boys Majors Black
BMB03 - Desai @ BMB05 - Lutcza5:45pmHKTN - Pool Field
BMB06 - Chuck @ BMB04 - Leonard6:45pmTurkey Brook Field 2
Boys Majors Red
BMR06 - Johnson @ BMR03 - Frangione5:45pmTurkey Brook Field 1
Boys Minors Red
BNR01 - Klein @ BNR02 - Shelton5:45pmTurkey Brook Field 3
Boys Minors Gold
BNG01 - Barton @ BNG02 - Beins5:45pmTurkey Brook Field 4
Boys Rookies
BRK04 - Norton @ BRK05 - Grant5:45pmHKTN - Sheldon Field
Girls Farms
GFM03 - Galinis @ GFM04 - Carlson5:45pmDan Jordan Field 3
Saturday, Jun 3
Senior Babe Ruth
MO1 SR @ ROX2 SR1:00pmHorseshoe Lake
MO2 SR @ ROX1 SR4:00pmHorseshoe Lake
Junior Babe Ruth
MO1 JR @ LV3 JR9:00amPalmer 5
LV2 JR @ LV4 JR9:00amRock Spring Park
LV1 JR @ Hackettstown Orange JR1:00pmHKTN - Doherty Field
Hackettstown Black JR @ MO2 JR1:00pmRuss Nagle Field
Monday, Jun 5
Senior Babe Ruth
ROX2 SR @ MO2 SR6:45pmRuss Nagle Field
Boys Rookies
BRK02 - Ginsberg @ BRK05 - Grant5:45pmHKTN - Sheldon Field
Tuesday, Jun 6
Junior Babe Ruth
LV2 JR @ Hackettstown Orange JR6:00pmHKTN - Doherty Field
MO2 JR @ LV1 JR6:00pmPalmer 5
Hackettstown Black JR @ MO1 JR6:45pmRuss Nagle Field
Boys Majors Black
BMB01 - Scott @ BMB04 - Leonard5:45pmTurkey Brook Field 3
BMB07 - Bujno @ BMB03 - Desai6:45pmBudd Lake Field
BMB06 - Chuck @ BMB02 - Mendler6:45pmTurkey Brook Field 2
Boys Majors Red
BMR04 - Koroski @ BMR02 - Hollien5:45pmTurkey Brook Field 1
Boys Minors Red
BNR02 - Shelton @ BNR04 - Montgomery5:45pmHKTN - Sheldon Field
Boys Rookies
BRK01 - Rubin @ BRK04 - Norton5:45pmHKTN - Pool Field
Boys Farms Red
PRACTICE BFR01 - Abramson5:45pmSandshore Field 1
BFR05 - Roberson @ BFR02 - Cahili5:45pmTurkey Brook Field 4
Boys Farms Gold
BFG01 - Beins @ BFG02 - DeBlock5:45pmJCC
Girls Farms
GFM04 - Carlson @ GFM01 - Zaycek5:45pmDan Jordan Field 3
Wednesday, Jun 7
Senior Babe Ruth
ROX1 SR @ MO1 SR6:45pmRuss Nagle Field
Junior Babe Ruth
LV4 JR @ LV3 JR6:00pmPalmer 5
Boys Majors Red
BMR05 - Patterson @ BMR06 - Johnson5:45pmHKTN - Pool Field
Boys Minors Red
BNR03 - Eagleson @ BNR01 - Klein5:45pmTurkey Brook Field 1
Boys Minors Gold
BNG02 - Beins @ BNG04 - McCaffrey5:45pmHKTN - Sheldon Field
BNG03 - Zienowicz @ BNG01 - Barton5:45pmTurkey Brook Field 3
Boys Rookies
BRK06 - Galster @ BRK03 - Arturi5:45pmTurkey Brook Field 4
Boys Farms Red
BFR03 - Cramer @ BFR04 - Bush5:45pmTurkey Brook Field 2
Boys Farms Gold
BFG03 - Ferrante @ BFG04 - Hoy5:45pmJCC
Girls Farms
GFM02 - Fazioli @ GFM03 - Galinis5:45pmDan Jordan Field 3
Girls Rookies
GRK04 - Smith @ GRK03 - Wright5:45pmDan Jordan Field 1
GRK02 - Lambert @ GRK01 - Kilka5:45pmDan Jordan Field 2
Thursday, Jun 8
Boys Majors Black
BMB01 - Scott @ BMB07 - Bujno5:45pmHKTN - Pool Field
BMB05 - Lutcza @ BMB02 - Mendler5:45pmTurkey Brook Field 3
BMB04 - Leonard @ BMB03 - Desai6:45pmTurkey Brook Field 2
Boys Majors Red
BMR01 - Davis @ BMR03 - Frangione5:45pmTurkey Brook Field 1
Saturday, Jun 10
Boys Minors Red
BNR05 - Jenkins @ BNR02 - Shelton10:00amTurkey Brook Field 2
BNR04 - Montgomery @ BNR03 - Eagleson12:15pmTurkey Brook Field 2
Boys Minors Gold
BNG05 - Rowinski @ BNG02 - Beins2:30pmTurkey Brook Field 2
BNG04 - McCaffrey @ BNG03 - Zienowicz4:45pmTurkey Brook Field 2
Boys Rookies
BRK06 - Galster @ BRK05 - Grant10:00amHKTN - Pool Field
BRK04 - Norton @ BRK02 - Ginsberg10:00amTurkey Brook Field 4
BRK01 - Rubin @ BRK03 - Arturi12:15pmTurkey Brook Field 4
Boys Farms Red
PRACTICE BFR03 - Cramer10:00amJCC
BFR04 - Bush @ BFR02 - Cahili10:00amTurkey Brook Field 3
BFR05 - Roberson @ BFR01 - Abramson11:30amTurkey Brook Field 3
Boys Farms Gold
BFG04 - Hoy @ BFG01 - Beins1:00pmTurkey Brook Field 3
BFG02 - DeBlock @ BFG03 - Ferrante2:30pmTurkey Brook Field 3
Girls Farms
GFM02 - Fazioli @ GFM04 - Carlson10:00amDan Jordan Field 3
GFM01 - Zaycek @ GFM03 - Galinis11:30amDan Jordan Field 3
Monday, Jun 12
Boys Farms Red
PRACTICE BFR04 - Bush5:45pmSandshore Field 1
Boys Farms Gold
BFG02 - DeBlock @ BFG04 - Hoy5:45pmTurkey Brook Field 1
BFG01 - Beins @ BFG03 - Ferrante5:45pmTurkey Brook Field 2

For a complete schedule listing, click here!