Last Updated: May 30, 2016
               
2016 LL Minor Tourney  
 
   
*all games WSI Field in MV              
   **favored seed is HOME              
                 
                 
      1 MV Black          
                 
                 
                 
  4 Golfmoor Orange   June 2 5:30          
                 
                 
  June 1 5:30              
                 
                 
  5 MV White     [42]        
          June 4 1:00      
              Champion  
  3 Golfmoor Forest Gr              
                 
                 
  June 1 7:30              
                 
                 
  6 Golfmoor Black   June 2 7:30          
                 
                 
                 
      2 MV Maroon          
                 

Upcoming Games

Tuesday, May 31
Spring Shetland Division (5-6)
St. Joe @ MV Graphite (Hatch)5:30pmCGB Field at MVYB
German # 4 @ MV Maroon (Hamilton)5:30pmWarehouse Services Field at MVYB
Spring Pinto Division (7-8)
MV White (Austin) @ West Terrace # 1 Yellow Jackets5:30pmWest Terrace
MV Graphite (Embrey) @ St. Philip # 1 Cardinals6:00pmSt. Philip
Spring LL Minor Division (9-10)
MV Black (Angel) @ NP Red (Krug)7:30pmNorth Posey Youth Club
Spring LL Major Division (11-12)
MV Black (Dooley) @ Owensville Orange (Marvel)7:00pmOwensville
Owensville Red (Smith) @ MV Maroon (Oeth)7:00pmWarehouse Services Field at MVYB
Spring Pony Division American (13-14)
South @ MV Maroon (Dutkiewicz)7:30pmCGB Field at MVYB
Wednesday, Jun 1
Spring Pinto Division (7-8)
St. Joe # 2 @ MV Graphite (Embrey)6:00pmCGB Field at MVYB
MV Maroon (Clowers) @ Corpus Christi # 16:00pmCorpus Christi
Spring LL Minor Division (9-10)
MV White (Conyers) @ Golfmoor Orange (Branson)5:30pmWarehouse Services Field at MVYB
Golfmoor Black (Bateman) @ Golfmoor Forest Green (Shumate)7:30pmWarehouse Services Field at MVYB
Spring LL Major Division (11-12)
MV Black (Dooley) @ Golfmoor Navy (Staubitz)6:00pmGolfmoor Major
MV Graphite (Royer) @ Golfmoor Orange (Reynolds)7:30pmGolfmoor Major
MV Black (Dooley) @ Golfmoor Lime Green (Clark)7:30pmGolfmoor Minor
Spring Pony Division American (13-14)
MV Maroon (Dutkiewicz) @ Stringtown5:30pmStringtown
Girl's Softball
Holy Redeemer @ MV U10 #2 (Jamie)6:00pmExpressway Field at MVYB
Thursday, Jun 2
Spring Shetland Division (5-6)
MV Graphite (Hatch) @ German # 55:45pmGerman
Spring Pinto Division (7-8)
German # 1 - Hoosiers @ MV Maroon (Clowers)6:00pmCGB Field at MVYB
Spring LL Minor Division (9-10)
Visitor TBA @ MV Black (Angel)5:30pmWarehouse Services Field at MVYB
Visitor TBA @ MV Maroon (Hathaway)7:30pmWarehouse Services Field at MVYB
Friday, Jun 3
Spring Pinto Division (7-8)
MV Graphite (Embrey) @ Holy Redeemer6:00pmHoly Redeemer
MV Maroon (Clowers) @ St. Wendel # 26:30pmSt. Wendel
Saturday, Jun 4
Spring Pinto Division (7-8)
St. Philip # 2 @ MV Maroon (Clowers)9:00amCGB Field at MVYB
MV Maroon (Clowers) @ West Terrace # 3 Dirtbags2:00pmWest Terrace
Spring LL Minor Division (9-10)
Visitor TBA @ Home TBA1:00pmWarehouse Services Field at MVYB
Girl's Softball
Harwood @ MV U12 (Joe)9:00amExpressway Field at MVYB
Harwood @ MV U12 (Joe)11:00amExpressway Field at MVYB
Sunday, Jun 5
Girl's Softball
Stringtown 1 @ MV U10 #2 (Jamie)3:00pmExpressway Field at MVYB
Monday, Jun 6
Spring Shetland Division (5-6)
German # 1 @ MV Maroon (Hamilton)5:30pmExpressway Field at MVYB
Spring Pinto Division (7-8)
MV White (Austin) @ MV Graphite (Embrey)5:30pmCGB Field at MVYB
MV Maroon (Clowers) @ Stringtown6:00pmStringtown
Spring LL Major Division (11-12)
Visitor TBA @ Home TBA5:30pmWarehouse Services Field at MVYB
Visitor TBA @ Home TBA7:30pmWarehouse Services Field at MVYB
Girl's Softball
McCutchanville 4 @ MV U8 #2 (Seth)6:00pmGirls Softball Field at MVYB
Tuesday, Jun 7
Girl's Softball
St. Phillip 1 @ MV U8 #1 (Amanda)6:00pmGirls Softball Field at MVYB
Summer T-Ball Division (3-4)
MV Hot Rods (Gross) @ MV Lugnuts (Hines)5:30pmExpressway Field at MVYB
MV Express (Johnson) @ MV Hooks (King)6:30pmExpressway Field at MVYB
Summer Shetland Division (5-6)
MV Bats (Wheeler) @ MV Chihuahuas (Campbell)5:30pmCGB Field at MVYB
MV Grasshoppers (Hindman) @ MV Bees (Bell)5:30pmWarehouse Services Field at MVYB
MV Thunder (Greathouse) @ MV Mud Hens (York)6:45pmCGB Field at MVYB
MV MudCats (Bohleber) @ MV Rubber Ducks (Hamilton)6:45pmWarehouse Services Field at MVYB
Wednesday, Jun 8
Girl's Softball
West Terrace 1 @ MV U10 #2 (Jamie)6:00pmExpressway Field at MVYB
Thursday, Jun 9
Summer T-Ball Division (3-4)
MV Hooks (King) @ MV Hot Rods (Gross)5:30pmExpressway Field at MVYB
MV Tin Caps (Scheller) @ MV Blue Rocks (Stemple)6:30pmExpressway Field at MVYB
Summer Shetland Division (5-6)
MV MudCats (Bohleber) @ MV Bats (Wheeler)5:30pmCGB Field at MVYB
MV Thunder (Greathouse) @ MV Grasshoppers (Hindman)5:30pmWarehouse Services Field at MVYB
MV Bees (Bell) @ MV Rubber Ducks (Hamilton)6:45pmCGB Field at MVYB
MV Chihuahuas (Campbell) @ MV Mud Hens (York)6:45pmWarehouse Services Field at MVYB

For a complete schedule listing, click here!