Last Updated: May 1, 2015

 

 MAY 2ND IS PICTURE DAY
IF YOUR TEAM IS UNABLE TO ATTEND ON THIS DATE YOU NEED TO CONTACT MANDY BRADSHAW @ 903-235-7996 ASAP!

 

 

IF YOU ARE NOT RECEIVING THE TEXT/EMAIL ALERT FROM SYSC BOARD MAKE SURE TO SIGN UP TODAY!

 

 


Upcoming Games

Monday,  May 4
7/8 Division
8U - UG LIONS @ 8U - GW BEARS WHITE 6:00pm Sabine Field B
8U - SB DIAMONDBACKS @ 8U - SB SOX 6:00pm Sabine Field C
8U - SB RANGERS @ 8U - GW BEARS BLACK 8:00pm Sabine Field C
9/10 Division
10U - GW BEARS ORANGE @ 10U - SB CARDINALS 8:00pm Sabine Field B
11/12 Division
12U - GW BEARS BLACK @ 12U - GW BEARS ORANGE 6:00pm Sabine Field A
12U - SB BREWERS @ 12U - UG LIONS 8:00pm Sabine Field A
Tuesday,  May 5
7/8 Division
8U - SB REDWINGS @ 8U - SB STORM 6:00pm Sabine Field C
8U - GW BEARS WHITE @ 8U - SB RANGERS 8:00pm Sabine Field C
9/10 Division
10U - SB SOX @ 10U - KG MUCK DOGS 6:00pm KG Field 10U
10U - KG BRAVES @ 10U - GW BEARS BLACK 6:00pm Sabine Field B
10U - UG LIONS @ 10U - WO WHITE SOX 6:00pm White Oak Field 1
10U - SB CUBS @ 10U - SB CARDINALS 8:00pm Sabine Field B
10U - GW BEARS ORANGE @ 10U - WO CUBS1 8:00pm White Oak Field 1
11/12 Division
12U - SB PHILLIES @ 12U - GW BEARS ORANGE 8:00pm Sabine Field A
13/14 Division
14U - KG Team 1 @ 14U - SB CARDS BLUE 6:00pm Sabine Field A
14U - UG LIONS @ 14U - KG Team 3 8:00pm Kilgore Field 1
Thursday,  May 7
7/8 Division
8U - SB SOX @ 8U - GW BEARS ORANGE 6:00pm Sabine Field B
8U - SB STORM @ 8U - SB DIAMONDBACKS 6:00pm Sabine Field C
9/10 Division
10U - KG ASTROS @ 10U - SB CUBS 6:00pm KG Field 10U
10U - UG LIONS @ 10U - KG BULLS 8:00pm Sabine Field B
13/14 Division
14U - GW BEARS @ 14U - KG Team 3 6:00pm Sabine Field A
14U - SB CARDS RED @ 14U - KG Team 1 Canceled Kilgore Field 1
14U - SB CARDS BLUE @ 14U - UG LIONS Canceled Sabine Field A
8U Softball
8U - GW LIL HORNS @ 8U - SB LIL CARDS 7:45pm Sabine Field C
Friday,  May 8
7/8 Division
8U - GW BEARS BLACK @ 8U - GW BEARS ORANGE 6:00pm Sabine Field B
8U - UG LIONS @ 8U - SB REDWINGS 8:00pm Sabine Field C
9/10 Division
10U - GW BEARS BLACK @ 10U - SB SOX 8:00pm Sabine Field B
11/12 Division
12U - SB PHILLIES @ 12U - KG EXPRESS 6:00pm KG Field 12U
12U - KG YANKEES @ 12U - SB BREWERS 6:00pm Sabine Field A
12U - GW BEARS BLACK @ 12U - UG LIONS 8:00pm Sabine Field A
13/14 Division
14U - GW BEARS @ 14U - KG Team 2 6:00pm Kilgore Field 1
14U - SB CARDS RED @ 14U - OV Team 1 8:00pm Kilgore Field 1
10U Softball
10U - SB ENFUEGO @ 10U - HW HAWKS 6:00pm Hawkins Field 1
12U Softball
12U - POWERBALLS @ 12U - SB LADY CARDS 6:00pm Sabine Field C
Saturday,  May 9
T-BALL Division
6U - SB ASTROS @ 6U - SB RAPTORS 9:00am Sabine Field B
6U - SB CUBS @ 6U - GW BEARS ORANGE 9:00am Sabine Field C
6U - GW BEARS BLACK @ 6U - SB RAPTORS 10:00am Sabine Field B
6U - UG LIONS @ 6U - SB SOX 10:00am Sabine Field C
6U - SB SOX @ 6U - SB RANGERS 11:00am Sabine Field B
6U - SB CUBS @ 6U - SB ASTROS 11:00am Sabine Field C
6U - SB RANGERS @ 6U - GW BEARS BLACK 12:00pm Sabine Field B
6U - GW BEARS ORANGE @ 6U - UG LIONS 12:00pm Sabine Field C
Monday,  May 11
7/8 Division
8U - SB DIAMONDBACKS @ 8U - GW BEARS BLACK 6:00pm Sabine Field B
8U - GW BEARS ORANGE @ 8U - SB STORM 8:00pm Sabine Field B
8U - SB RANGERS @ 8U - UG LIONS 8:00pm Sabine Field C
9/10 Division
10U - UG LIONS @ 10U - SB SOX 6:00pm Sabine Field C
11/12 Division
12U - UG LIONS @ 12U - SB PHILLIES 6:00pm Sabine Field A
13/14 Division
14U - KG Team 1 @ 14U - GW BEARS 8:00pm Kilgore Field 1
Tuesday,  May 12
7/8 Division
8U - SB DIAMONDBACKS @ 8U - UG LIONS 6:00pm Sabine Field C
8U - SB REDWINGS @ 8U - GW BEARS WHITE 8:00pm Sabine Field C
9/10 Division
10U - GW BEARS ORANGE @ 10U - GW BEARS BLACK 6:00pm Sabine Field B
10U - UG LIONS @ 10U - SB CARDINALS 8:00pm Sabine Field B
11/12 Division
12U - SB BREWERS @ 12U - KG THUNDER 6:00pm KG Field 12U
12U - KG EXPRESS @ 12U - GW BEARS BLACK 6:00pm Sabine Field A
12U - UG LIONS @ 12U - WO ATHLETICS 6:00pm White Oak Field 2
12U - GW BEARS ORANGE @ 12U - WO RED SOX 8:00pm White Oak Field 2
13/14 Division
14U - KG Team 2 @ 14U - GW BEARS 8:00pm Sabine Field A
Thursday,  May 14
7/8 Division
8U - SB STORM @ 8U - SB SOX 8:00pm Sabine Field C
9/10 Division
10U - GW BEARS BLACK @ 10U - GW BEARS ORANGE 6:00pm Sabine Field B
10U - SB CUBS @ 10U - SB SOX 8:00pm Sabine Field B
11/12 Division
12U - GW BEARS BLACK @ 12U - SB PHILLIES 6:00pm Sabine Field A
13/14 Division
14U - SB CARDS BLUE @ 14U - OV Team 1 6:30pm Kilgore Field 1
14U - UG LIONS @ 14U - SB CARDS RED 8:00pm Sabine Field A
8U Softball
8U - DI DIAMONDS @ 8U - SB LIL CARDS 6:00pm Sabine Field C
Friday,  May 15
7/8 Division
8U - SB SOX @ 8U - GW BEARS BLACK 6:00pm Sabine Field B
8U - SB REDWINGS @ 8U - SB RANGERS 8:00pm Sabine Field C
9/10 Division
10U - SB CARDINALS @ 10U - SB CUBS 8:00pm Sabine Field B
11/12 Division
12U - SB BREWERS @ 12U - GW BEARS ORANGE 8:00pm Sabine Field A
13/14 Division
14U - KG Team 2 @ 14U - UG LIONS 6:00pm Kilgore Field 1
14U - SB CARDS RED @ 14U - SB CARDS BLUE 6:00pm Sabine Field A
10U Softball
10U - GW FURIOUS FLMS @ 10U - SB ENFUEGO 6:00pm Sabine Field C
12U Softball
12U - SB LADY CARDS @ 12U - DI EAGLES 6:00pm Diana Field 2
Saturday,  May 16
T-BALL Division
6U - SB CUBS @ 6U - SB SOX 9:00am Sabine Field B
6U - SB RAPTORS @ 6U - UG LIONS 9:00am Sabine Field C
6U - GW BEARS ORANGE @ 6U - SB ASTROS 10:00am Sabine Field B
6U - GW BEARS BLACK @ 6U - SB CUBS 10:00am Sabine Field C
6U - UG LIONS @ 6U - GW BEARS BLACK 11:00am Sabine Field A
6U - SB RANGERS @ 6U - SB RAPTORS 11:00am Sabine Field C
6U - SB SOX @ 6U - GW BEARS ORANGE 12:00pm Sabine Field A
6U - SB ASTROS @ 6U - SB RANGERS 12:00pm Sabine Field C
7/8 Division
8U - GW BEARS ORANGE @ 8U - GW BEARS WHITE 11:00am Sabine Field B

For a complete schedule listing, click here!