Last Updated: October 23, 2014

My Account
Login  ·  Signup
Add Site to Favorites
Go to MyLeagueLineup

Shots on goal
226,472

Register Online
UISA Online Send-off Report Form
UISA Online Game Report Form
Headlines
Harbour City (Nanaimo) 2014-15 Registration
Referee Guidelines 2014-2015
Info and Downloads for Officials
A and B Cup Guidelines for Officials 2014

Welcome to the home of the

UISA Office Hours for Fall/Winter

October 7, 2014

Friday-Monday:  4 PM - 7 PM

Tuesday, Wednesday: 9 AM - 3 PM 


 

The Upper Island Soccer Association provides administrative services to nine clubs situated on north-central Vancouver Island and the Sunshine Coast (Powell River). Our territory includes School District #68 (Nanaimo, Ladysmith) on the south, School District #70 (Alberni Valley) on the west, School District #69 (Parksville-Qualicum) on the east, north to School Districts #71 (Comox Valley) and SD#72 (Campbell River) and School District #47 (Powell River) on the mainland.

For links to our member clubs, please see the "Links" tab.

If you are a player, parent, coach or manager, and are looking for more information about soccer, click here for a diagram explaining the proper communication process.


 

Riptide 2002 trials

October 20, 2014

 We are pleased to announce the opportunity for 2002 born players (both male and female) interested in playing for the VIPL Riptide at the U14 level for the 2014-2015 season an opportunity to train and be evaluated. There will be two sessions prior to Christmas and it is essential that you attend if it is your goal to play competitive soccer at Tier 2 starting next fall. These sessions will provide the VIPL Riptide Technical Staff with an opportunity to evaluate you on the field in advance of the actual trials in the spring of 2015.  Following these initial trials, we may also host additional seasons starting in the New Year.

  

Dates: October 22, 2014 & November 26, 2014

Time: 5 pm – 7 pm

Location: Vanier Field Turf

 

All players must pre-register prior to attending

 

https://soccersoccersoccer.wufoo.eu/forms/vipl-riptide-2002-player-id-camps/


 

Four Upper Island teams bring home medals from the BC Soccer Youth Provincial Chamionships!

July 10, 2014

A huge congratulations to all the athletes on the six Upper Island teams who participated in the BC Soccer Youth Provincial A and B Cup Championships July 3-6, 2014.

 

   U13 Girls Powell River Predators - won Bronze in the B-Cup competition!

 

U14 Boys Riptide are the Provincial A Cup champions and Fair Play Award recipients - the first Riptide VIPL franchise team to bring home a Provincial title!

 

And, in an historic first, Upper Island teams have won both the A and B cup competitions in an age group - 

 

 U18 Girls Powell River Fury are the Provincial B Cup champions and Fair Play Award recipients!

 U18 Girls Storm are the Provincial A cup champions - the first Storm VIPL franchise team to bring home a Provincial title!


 

Game Durations

Current Game Durations


DIVISION                 REGULATION                                      OVERTIME                          BALLSIZE
 
U-18                 2 equal halves of 45 minutes                   2 equal halves of 15 minutes                5

U-17                 2 equal halves of 45 minutes                   2 equal halves of 15 minutes                5

U-16                 2 equal halves of 40 minutes                   2 equal halves of 10 minutes                5
 
U-15                 2 equal halves of 40 minutes                   2 equal halves of 10 minutes                5

U-14                 2 equal halves of 35 minutes                   2 equal halves of 10 minutes                5

U-13                 2 equal halves of 35 minutes                   2 equal halves of 10 minutes                5

U-12                 2 equal halves of 30 minutes                                                                            4  

*** AWAY TEAM is listed first on ALL website schedules ***

*** HOME TEAM is the SECOND team listed ***


Upcoming Games

Sunday,  Oct 26
Girls Super8
Comox Valley U12G-1 (Howe) @ Comox Valley U12G-2 (Duncan) 10:00am Comox Valley Turf
Mid Isle Highlanders U12G (Noon) @ Harbour City FC U12G (Toop) 1:00pm Merle Logan turf Super 8
Oceanside U12/13G-1 (Weeks) @ Powell River U12G (Vanderkemp) 2:00pm Larry Gouthro
Boys Super8
Campbell River U12B-1 (Rimell) @ Comox Valley U12B-2 (Harriss) 10:00am Comox Valley Turf
Harbour City FC U12B-1 (Saywell) @ Comox Valley U13B (Chang) 12:00pm Comox Valley Turf
Harbour City FC U12B-2 (Coates) @ Comox Valley U12B-1 (North) 12:00pm Comox Valley Turf
Mid Isle Highlanders U12B (Brockhurst) @ Powell River U12B (Vallance) 12:30pm Larry Gouthro
U13-15 Girls
Powell River U15/16 G (Narduzzi) @ Comox Valley U14/15G (Patterson) 12:00pm Valley View 1
Alberni Athletics U13G (Chase) @ Comox Valley U13G (Barnie) 2:00pm Comox Valley Turf
Campbell River U13G (Wingert) @ Harbour City FC U13G (Bond) 3:00pm Bowen West
U13-14 Boys
Powell River U14B (Thorsell) @ Alberni Valley U13/14B (Smith) 11:30am Alberni Distict Secondary School Turf
Powell River U13B (Rice) @ Harbour City FC U13B (Collery) 12:00pm Beban Full Field
Comox Valley U13B (Purcell) @ Mid-Isle Highlanders U13B (Holzworth) 12:30pm Forrest Field Turf @ Ladysmith
U15-16 Boys
Oceanside U14/15B (Basara) @ Powell River U15B (McDonald) 12:30pm Brooks Turf (turf)
Comox Valley U14/16B-1 (Dickson) @ Comox Valley U14/16B-2 (Taylor) 4:00pm Comox Valley Turf
Sunday,  Nov 2
Girls Super8
Harbour City FC U12G (Toop) @ JAMBOREE-Nov. 2 HOST: Comox Valley TBA *TBA
JAMBOREE-Nov. 2 HOST: Comox Valley @ Comox Valley U12G-1 (Howe) TBA *TBA
JAMBOREE-Nov. 2 HOST: Comox Valley @ Comox Valley U12G-2 (Duncan) TBA *TBA
Mid Isle Highlanders U12G (Noon) @ JAMBOREE-Nov. 2 HOST: Comox Valley TBA *TBA
Oceanside U12/13G-1 (Weeks) @ JAMBOREE-Nov. 2 HOST: Comox Valley TBA *TBA
Oceanside U12/13G-2 (Waite) @ JAMBOREE-Nov. 2 HOST: Comox Valley TBA *TBA
Powell River U12G (Vanderkemp) @ JAMBOREE-Nov. 2 HOST: Comox Valley TBA *TBA
Boys Super8
AVYSA U11/12B (Frey) @ JAMBOREE-Nov 2 HOST:Powell River TBA *TBA
Campbell River U12B-1 (Rimell) @ JAMBOREE-Nov 2 HOST:Powell River TBA *TBA
Campbell River U12B-2 (Blackmun) @ JAMBOREE-Nov 2 HOST:Powell River TBA *TBA
Comox Valley U12B-1 (North) @ JAMBOREE-Nov 2 HOST:Powell River TBA *TBA
Comox Valley U12B-2 (Harriss) @ JAMBOREE-Nov 2 HOST:Powell River TBA *TBA
Comox Valley U13B (Chang) @ JAMBOREE-Nov 2 HOST:Powell River TBA *TBA
Harbour City FC U12B-1 (Saywell) @ JAMBOREE-Nov 2 HOST:Powell River TBA *TBA
Harbour City FC U12B-2 (Coates) @ JAMBOREE-Nov 2 HOST:Powell River TBA *TBA
JAMBOREE-Nov 2 HOST:Powell River @ Powell River U12B (Vallance) TBA *TBA
Mid Isle Highlanders U12B (Brockhurst) @ JAMBOREE-Nov 2 HOST:Powell River TBA *TBA
Oceanside U12/13B @ JAMBOREE-Nov 2 HOST:Powell River TBA *TBA
U13-15 Girls
Mid Isle Highlanders U14/15G (Hartig) @ Comox Valley U13G (Barnie) TBA *TBA
Powell River Predators U14G (Miller) @ Oceanside U14/15G (Cudney) TBA *TBA
Powell River Stingers U13G (Hollinsworth) @ Campbell River U13G (Wingert) TBA *TBA
Alberni Athletics U13G (Chase) @ Harbour City FC U13G (Bond) 12:00pm Bowen West
U13-14 Boys
Alberni Valley U13/14B (Smith) @ Comox Valley U13B (Purcell) TBA *TBA
TBD @ Powell River U14B (Thorsell) TBA *TBA
CR Rapids U13/14B (Petrovcic) @ Powell River U13B (Rice) 12:30pm Brooks Turf (turf)
Harbour City FC U13B (Collery) @ Mid-Isle Highlanders U13B (Holzworth) 12:30pm Forrest Field Turf @ Ladysmith
U15-16 Boys
TBD @ Comox Valley U14/16B-1 (Dickson) TBA *TBA
Comox Valley U14/16B-2 (Taylor) @ HCFC U16B (Breese) 11:00am Merle Logan Turf (turf)
U16-18 Girls
Powell River U17/18G (Liknes) @ Exhibition game-U16G Riptide (Mohtadi) TBA *TBA
Comox Valley U14/15G (Patterson) @ Harbour City FC U16G (Till) 3:00pm Merle Logan Turf (turf)
Sunday,  Nov 9
Girls Super8
Powell River U12G (Vanderkemp) @ Comox Valley U12G-2 (Duncan) TBA *TBA
Oceanside U12/13G-2 (Waite) @ Mid Isle Highlanders U12G (Noon) 12:30pm Forrest Field Turf @ Ladysmith
Comox Valley U12G-1 (Howe) @ Harbour City FC U12G (Toop) 1:00pm Merle Logan turf Super 8
Boys Super8
Campbell River U12B-1 (Rimell) @ Comox Valley U13B (Chang) TBA *TBA
Comox Valley U12B-2 (Harriss) @ Campbell River U12B-2 (Blackmun) TBA *TBA
Powell River U12B (Vallance) @ Harbour City FC U12B-1 (Saywell) 12:00pm Beban Super 8
Harbour City FC U12B-2 (Coates) @ Mid Isle Highlanders U12B (Brockhurst) 2:00pm Forrest Field Turf @ Ladysmith
U13-15 Girls
Harbour City FC U13G (Bond) @ Comox Valley U13G (Barnie) TBA *TBA
Powell River Stingers U13G (Hollinsworth) @ Alberni Athletics U13G (Chase) TBA *TBA
Exhibition - U14G Riptide @ Comox Valley U14/15G (Patterson) 2:00pm Valley View 3
U13-14 Boys
Comox Valley U13B (Purcell) @ Harbour City FC U13B (Collery) 12:00pm Beban Full Field
Mid-Isle Highlanders U13B (Holzworth) @ Powell River U13B (Rice) 12:30pm Brooks Turf (turf)
U15-16 Boys
Powell River U15B (McDonald) @ Exhibition -PRYSA U17/18G TBA *TBA
TBD @ Comox Valley U14/16B-1 (Dickson) TBA *TBA
Comox Valley U14/16B-2 (Taylor) @ Oceanside U14/15B (Basara) 11:00am QB #1 (East)
U16-18 Girls
Powell River Predators U14G (Miller) @ Powell River U15/16 G (Narduzzi) TBA *TBA
TBD @ Powell River U17/18G (Liknes) TBA *TBA
Sunday,  Nov 16
Girls Super8
Harbour City FC U12G (Toop) @ Powell River U12G (Vanderkemp) TBA *TBA
Mid Isle Highlanders U12G (Noon) @ Comox Valley U12G-1 (Howe) TBA *TBA
Comox Valley U12G-2 (Duncan) @ Oceanside U12/13G-1 (Weeks) 11:00am Springwood Elementary School
Boys Super8
Campbell River U12B-2 (Blackmun) @ Campbell River U12B-1 (Rimell) TBA *TBA
Comox Valley U12B-1 (North) @ Powell River U12B (Vallance) TBA *TBA
Comox Valley U13B (Chang) @ AVYSA U11/12B (Frey) TBA *TBA
Mid Isle Highlanders U12B (Brockhurst) @ Comox Valley U12B-2 (Harriss) TBA *TBA
Harbour City FC U12B-2 (Coates) @ Harbour City FC U12B-1 (Saywell) 2:00pm Beban Super 8
U13-15 Girls
Campbell River U13G (Wingert) @ Alberni Athletics U13G (Chase) TBA *TBA
Comox Valley U13G (Barnie) @ Powell River Stingers U13G (Hollinsworth) TBA *TBA
Harbour City FC U16G (Till) @ Powell River Predators U14G (Miller) TBA *TBA
Oceanside U14/15G (Cudney) @ Comox Valley U14/15G (Patterson) TBA *TBA
Harbour City FC U13G (Bond) @ Mid Isle Highlanders U14/15G (Hartig) 12:00pm Forrest Field Turf @ Ladysmith
U13-14 Boys
Alberni Valley U13/14B (Smith) @ CR Rapids U13/14B (Petrovcic) TBA *TBA
Comox Valley U13B (Purcell) @ Powell River U13B (Rice) TBA *TBA
Mid-Isle Highlanders U13B (Holzworth) @ Harbour City FC U13B (Collery) 12:00pm Beban Full Field
U15-16 Boys
HCFC U16B (Breese) @ Comox Valley U14/16B-2 (Taylor) TBA *TBA
Powell River U14B (Thorsell) @ Powell River U15B (McDonald) TBA *TBA
TBD @ Comox Valley U14/16B-1 (Dickson) TBA *TBA
U16-18 Girls
Powell River U15/16 G (Narduzzi) @ Exhibition game-U16G Riptide (Mohtadi) TBA *TBA
TBD @ Powell River U17/18G (Liknes) TBA *TBA
Sunday,  Nov 23
Girls Super8
Harbour City FC U12G (Toop) @ Comox Valley U12G-2 (Duncan) TBA *TBA
Comox Valley U12G-1 (Howe) @ Oceanside U12/13G-2 (Waite) 11:00am Springwood Elementary School
Powell River U12G (Vanderkemp) @ Mid Isle Highlanders U12G (Noon) 12:00pm Forrest Field Turf @ Ladysmith
Boys Super8
Comox Valley U12B-1 (North) @ Comox Valley U12B-2 (Harriss) TBA *TBA
Comox Valley U13B (Chang) @ Powell River U12B (Vallance) TBA *TBA
Campbell River U12B-2 (Blackmun) @ Mid Isle Highlanders U12B (Brockhurst) 1:30pm Forrest Field Turf @ Ladysmith
Campbell River U12B-1 (Rimell) @ Harbour City FC U12B-2 (Coates) 2:00pm Beban Super 8
U13-15 Girls
Comox Valley U13G (Barnie) @ Campbell River U13G (Wingert) TBA *TBA
Powell River Stingers U13G (Hollinsworth) @ Harbour City FC U13G (Bond) 12:00pm Beban Full Field
U13-14 Boys
Mid-Isle Highlanders U13B (Holzworth) @ Comox Valley U13B (Purcell) TBA *TBA
Powell River U13B (Rice) @ Alberni Valley U13/14B (Smith) TBA *TBA
Powell River U14B (Thorsell) @ CR Rapids U13/14B (Petrovcic) TBA *TBA
U15-16 Boys
Comox Valley U14/16B-2 (Taylor) @ Comox Valley U14/16B-1 (Dickson) TBA *TBA
Powell River U15B (McDonald) @ Oceanside U14/15B (Basara) 11:00am QB#2 (West)
U16-18 Girls
Comox Valley U14/15G (Patterson) @ Powell River U15/16 G (Narduzzi) TBA *TBA
Powell River U17/18G (Liknes) @ Exhibition game-U16G Riptide (Mohtadi) TBA *TBA
Sunday,  Nov 30
Girls Super8
Comox Valley U12G-1 (Howe) @ JAMBOREE-Nov 30 HOST: tbd TBA *TBA
Comox Valley U12G-2 (Duncan) @ JAMBOREE-Nov 30 HOST: tbd TBA *TBA
Harbour City FC U12G (Toop) @ JAMBOREE-Nov 30 HOST: tbd TBA *TBA
Mid Isle Highlanders U12G (Noon) @ JAMBOREE-Nov 30 HOST: tbd TBA *TBA
Oceanside U12/13G-1 (Weeks) @ JAMBOREE-Nov 30 HOST: tbd TBA *TBA
Oceanside U12/13G-2 (Waite) @ JAMBOREE-Nov 30 HOST: tbd TBA *TBA
Powell River U12G (Vanderkemp) @ JAMBOREE-Nov 30 HOST: tbd TBA *TBA
Boys Super8
AVYSA U11/12B (Frey) @ JAMBOREE- Nov 30 HOST:tbd TBA *TBA
Campbell River U12B-1 (Rimell) @ JAMBOREE- Nov 30 HOST:tbd TBA *TBA
Campbell River U12B-2 (Blackmun) @ JAMBOREE- Nov 30 HOST:tbd TBA *TBA
Comox Valley U12B-1 (North) @ JAMBOREE- Nov 30 HOST:tbd TBA *TBA
Comox Valley U12B-2 (Harriss) @ JAMBOREE- Nov 30 HOST:tbd TBA *TBA
Comox Valley U13B (Chang) @ JAMBOREE- Nov 30 HOST:tbd TBA *TBA
Harbour City FC U12B-1 (Saywell) @ JAMBOREE- Nov 30 HOST:tbd TBA *TBA
Harbour City FC U12B-2 (Coates) @ JAMBOREE- Nov 30 HOST:tbd TBA *TBA
Mid Isle Highlanders U12B (Brockhurst) @ JAMBOREE- Nov 30 HOST:tbd TBA *TBA
Oceanside U12/13B @ JAMBOREE- Nov 30 HOST:tbd TBA *TBA
Powell River U12B (Vallance) @ JAMBOREE- Nov 30 HOST:tbd TBA *TBA
U13-15 Girls
Campbell River U13G (Wingert) @ Powell River Stingers U13G (Hollinsworth) TBA *TBA
Harbour City FC U13G (Bond) @ Alberni Athletics U13G (Chase) TBA *TBA
Mid Isle Highlanders U14/15G (Hartig) @ Oceanside U14/15G (Cudney) TBA *TBA
Powell River Predators U14G (Miller) @ Comox Valley U14/15G (Patterson) TBA *TBA
U13-14 Boys
Alberni Valley U13/14B (Smith) @ Powell River U14B (Thorsell) TBA *TBA
CR Rapids U13/14B (Petrovcic) @ Comox Valley U13B (Purcell) TBA *TBA
Harbour City FC U13B (Collery) @ Powell River U13B (Rice) TBA *TBA
U15-16 Boys
Powell River U15B (McDonald) @ Comox Valley U14/16B-2 (Taylor) TBA *TBA
Comox Valley U14/16B-1 (Dickson) @ HCFC U16B (Breese) 3:00pm Merle Logan Turf (turf)
U16-18 Girls
Powell River U15/16 G (Narduzzi) @ Harbour City FC U16G (Till) 12:00pm Merle Logan Turf (turf)
Sunday,  Dec 7
Girls Super8
Comox Valley U12G-1 (Howe) @ MAKE-UP GAME DAY TBA *TBA
Comox Valley U12G-2 (Duncan) @ MAKE-UP GAME DAY TBA *TBA
Harbour City FC U12G (Toop) @ MAKE-UP GAME DAY TBA *TBA
Mid Isle Highlanders U12G (Noon) @ MAKE-UP GAME DAY TBA *TBA
Oceanside U12/13G-1 (Weeks) @ MAKE-UP GAME DAY TBA *TBA
Oceanside U12/13G-2 (Waite) @ MAKE-UP GAME DAY TBA *TBA
Powell River U12G (Vanderkemp) @ MAKE-UP GAME DAY TBA *TBA
Boys Super8
MAKE-UP GAME DAY @ AVYSA U11/12B (Frey) TBA *TBA
MAKE-UP GAME DAY @ Campbell River U12B-1 (Rimell) TBA *TBA
MAKE-UP GAME DAY @ Campbell River U12B-2 (Blackmun) TBA *TBA
MAKE-UP GAME DAY @ Comox Valley U12B-1 (North) TBA *TBA
MAKE-UP GAME DAY @ Comox Valley U13B (Chang) TBA *TBA
MAKE-UP GAME DAY @ Harbour City FC U12B-1 (Saywell) TBA *TBA
MAKE-UP GAME DAY @ Harbour City FC U12B-2 (Coates) TBA *TBA
MAKE-UP GAME DAY @ Mid Isle Highlanders U12B (Brockhurst) TBA *TBA
MAKE-UP GAME DAY @ Powell River U12B (Vallance) TBA *TBA
U13-15 Girls
Alberni Athletics U13G (Chase) @ Campbell River U13G (Wingert) TBA *TBA
MAKE-UP GAME DAY @ Comox Valley U14/15G (Patterson) TBA *TBA
Mid Isle Highlanders U14/15G (Hartig) @ MAKE-UP GAME DAY TBA *TBA
Oceanside U14/15G (Cudney) @ MAKE-UP GAME DAY TBA *TBA
Powell River Predators U14G (Miller) @ MAKE-UP GAME DAY TBA *TBA
Powell River Stingers U13G (Hollinsworth) @ Comox Valley U13G (Barnie) TBA *TBA
U13-14 Boys
Comox Valley U13B (Purcell) @ Alberni Valley U13/14B (Smith) TBA *TBA
CR Rapids U13/14B (Petrovcic) @ Harbour City FC U13B (Collery) TBA *TBA
Powell River U13B (Rice) @ Mid-Isle Highlanders U13B (Holzworth) 12:30pm Forrest Field Turf @ Ladysmith
U15-16 Boys
Comox Valley U14/16B-2 (Taylor) @ Oceanside U14/15B (Basara) 10:30am QB#2 (West)
U16-18 Girls
Exhibition game-U16G Riptide (Mohtadi) @ Powell River U15/16 G (Narduzzi) TBA *TBA
Powell River U17/18G (Liknes) @ Exhibition game-U16G Riptide (Mohtadi) TBA *TBA
Sunday,  Dec 14
U13-15 Girls
Alberni Athletics U13G (Chase) @ MAKE-UP GAME DAY TBA *TBA
Campbell River U13G (Wingert) @ MAKE-UP GAME DAY TBA *TBA
Comox Valley U13G (Barnie) @ MAKE-UP GAME DAY TBA *TBA
Comox Valley U14/15G (Patterson) @ MAKE-UP GAME DAY TBA *TBA
Harbour City FC U13G (Bond) @ MAKE-UP GAME DAY TBA *TBA
Mid Isle Highlanders U14/15G (Hartig) @ MAKE-UP GAME DAY TBA *TBA
Oceanside U14/15G (Cudney) @ MAKE-UP GAME DAY TBA *TBA
Powell River Predators U14G (Miller) @ MAKE-UP GAME DAY TBA *TBA
Powell River Stingers U13G (Hollinsworth) @ MAKE-UP GAME DAY TBA *TBA
U13-14 Boys
Alberni Valley U13/14B (Smith) @ MAKE-UP GAME DAY TBA *TBA
Comox Valley U13B (Purcell) @ MAKE-UP GAME DAY TBA *TBA
CR Rapids U13/14B (Petrovcic) @ MAKE-UP GAME DAY TBA *TBA
Harbour City FC U13B (Collery) @ MAKE-UP GAME DAY TBA *TBA
Mid-Isle Highlanders U13B (Holzworth) @ MAKE-UP GAME DAY TBA *TBA
Powell River U13B (Rice) @ MAKE-UP GAME DAY TBA *TBA
Powell River U14B (Thorsell) @ MAKE-UP GAME DAY TBA *TBA
U15-16 Boys
Comox Valley U14/16B-1 (Dickson) @ Make Up Games TBA *TBA
Comox Valley U14/16B-2 (Taylor) @ Make Up Games TBA *TBA
HCFC U16B (Breese) @ Make Up Games TBA *TBA
Oceanside U14/15B (Basara) @ Make Up Games TBA *TBA
Powell River U15B (McDonald) @ Make Up Games TBA *TBA
U16-18 Girls
Harbour City FC U16G (Till) @ MAKE-UP GAME DAY TBA *TBA
Powell River U15/16 G (Narduzzi) @ MAKE-UP GAME DAY TBA *TBA
Powell River U17/18G (Liknes) @ MAKE-UP GAME DAY TBA *TBA
Sunday,  Jan 11
Girls Super8
Comox Valley U12G-1 (Howe) @ Powell River U12G (Vanderkemp) TBA *TBA
Mid Isle Highlanders U12G (Noon) @ Comox Valley U12G-2 (Duncan) TBA *TBA
Oceanside U12/13G-1 (Weeks) @ Harbour City FC U12G (Toop) TBA *TBA
Sunday,  Jan 18
Girls Super8
Comox Valley U12G-2 (Duncan) @ Comox Valley U12G-1 (Howe) TBA *TBA
Oceanside U12/13G-2 (Waite) @ Powell River U12G (Vanderkemp) TBA *TBA
Harbour City FC U12G (Toop) @ Mid Isle Highlanders U12G (Noon) 12:30pm Forrest Field Turf @ Ladysmith

For a complete schedule listing, click here!


Upper Island Soccer Association

powered by LeagueLineup