Welcome to the Home of

CHSAA Soccer

News

The CHSAA Soccer League is comprised of 29 schools encompassing the Diocese of Brooklyn and the Archdiocese of New York. The league covers six counties: the five of New York City and Westchester county.

Teams play in one of three (AA, A, B) very competitive classifications. The season begins in late August and culminates with the Intersectional Championship Games and CHSAA State Tournament in November.

Upcoming Games
Oct 16
Archdiocesan AA Varsity
Iona Prep @ Stepinac
4:00pm
Regis @ Xavier
4:30pm
Archdiocesan Junior Varsity
Stepinac @ Iona
4:00pm
Fordham Prep @ Farrell
4:30pm
Xavier @ Regis
4:30pm
Brooklyn / Queens AA Varsity
Molloy @ Holy Cross
4:00pm
St. Francis Prep @ Christ the King
4:00pm
Brooklyn / Queens AA Junior Varsity
Christ the King @ St. Francis Prep
4:00pm
Holy Cross @ Molloy
4:00pm
A Division
St. John's Prep @ Cardinal Hayes
4:00pm
B Division South
St. Edmund's @ Cristo Rey Brooklyn
4:00pm
Oct 17
Archdiocesan AA Varsity
Molloy @ Regis
4:30pm
A Division
St. Joe's By the Sea @ Salesian
4:30pm
B Division North
Sacred Heart @ St. Raymond's
4:00pm
Mt. St. Michael's @ LaSalle
4:00pm
B Division South
Bishop Loughlin @ St. Edmund's
4:00pm
Oct 18
Archdiocesan AA Varsity
Xavier @ Iona Prep
4:30pm
Fordham Prep @ Regis
5:00pm
Stepinac @ Farrell
5:30pm
Archdiocesan Junior Varsity
Iona @ Xavier
4:30pm
Farrell @ Stepinac
4:30pm
Brooklyn / Queens AA Varsity
Christ the King @ Xaverian
4:00pm
Brooklyn / Queens AA Junior Varsity
St. Francis Prep @ Holy Cross
4:00pm
Xaverian @ Christ the King
4:00pm
A Division
Spellman @ St. John's Prep
4:00pm
Kennedy Catholic @ St. Joe's By the Sea
4:00pm
Cardinal Hayes @ St. Peter's
4:00pm
Oct 19
Archdiocesan AA Varsity
Xavier @ Stepinac
4:30pm
Archdiocesan Junior Varsity
Stepinac @ Xavier
4:30pm
Regis @ Fordham Prep
4:30pm
Brooklyn / Queens AA Varsity
Molloy @ Xaverian
4:00pm
Holy Cross @ St. Francis Prep
6:30pm
A Division
McClancy @ Salesian
4:00pm
Cardinal Hayes @ St. John's Prep
4:00pm
B Division North
St. Raymond's @ All Hallows
4:00pm
LaSalle @ Sacred Heart
4:00pm
B Division South
St. Edmund's @ Cathedral Prep
4:00pm
Oct 20
A Division
Kennedy Catholic @ St. John's Prep
TBA
Oct 21
B Division South
Cristo Rey Brooklyn @ Moore
1:00pm
Oct 22
A Division
Salesian @ St. John's Prep
4:00pm
Kennedy Catholic @ Cardinal Hayes
4:00pm
McClancy @ Spellman
4:00pm
St. Joe's By the Sea @ St. Peter's
4:00pm
B Division South
Mt. St. Michael's @ Moore
4:00pm
Cristo Rey Brooklyn @ St. Edmund's
4:30pm
View Full Schedule