News

 

 

REFEREE COORDINATOR

 

KAMEL BEN KHALIFA

 

EMAIL  referees@soccernb.org

OFFICE PHONE  506-830-4762

CELL 506-381-1382

 

 

ALL PLAYERS MUST HAVE PLAYED 50% OF TEAMS REGULAR SEASON GAMES TO BE ELIGIBLE FOR PLAYOFFS

 

ALL PLAYOFF GAMES GO DIRECTLY TO PENALTY SHOOTOUT IF TIED

 

THE MENS 2ND DIVISION FINAL IS SUNDAY AUGUST 25 AT 5:00 AT BRIAN CREASE

Upcoming Games/Practices
Sunday, November 24, 2019
MENS PREMIER INDOOR 2019-2020
ACADEMY FC 1 @ CS DIEPPE A
3:00pm
ACADEMY FC 2 @ SACKVILLE KAREN PHYTOPLANKTON
7:00pm
AFRICA SPORT @ SACKVILLE KAREN PHYTOPLANKTON
8:00pm
LA DEBOUCHE @ WAKANDA FC
9:00pm
MENS 1ST INDOOR 2019-2020
CADIENS @ OLD BOYS
3:00pm
VENI VIDI FC @ UNREAL MADRID
4:00pm
NXT LEVEL SOCCER ACCADEMY @ DOMINION TILE
5:00pm
PHANTOMS FC @ CODIAC EXCEL
6:00pm
WOMENS INDOOR 2019-2020
ACADEMY FC 2 @ SUBWAY CLASSICS
4:00pm
SPAM @ BLEU ET OR 2
5:00pm
BLEU ET OR 1 @ SPAM
6:00pm
MOLSON SILVER BULLETS @ ACADEMY FC 1
7:00pm
CS DIEPPE U17 @ NXT LEVEL ACADEMY 1
8:00pm
NXT LEVEL ACADEMY 2 @ CODIAC EXCEL
9:00pm
Sunday, December 1, 2019
MENS PREMIER INDOOR 2019-2020
SACKVILLE KAREN PHYTOPLANKTON @ CS DIEPPE A
3:00pm
CS DIEPPE A @ WAKANDA FC
4:00pm
LA DEBOUCHE @ AFRICA SPORT
5:00pm
MENS 1ST INDOOR 2019-2020
VENI VIDI FC @ NXT LEVEL SOCCER ACCADEMY
6:00pm
DOMINION TILE @ OLD BOYS
7:00pm
UNREAL MADRID @ CODIAC EXCEL
8:00pm
PHANTOMS FC @ CADIENS
9:00pm
WOMENS INDOOR 2019-2020
CODIAC EXCEL @ NXT LEVEL ACADEMY 1
5:00pm
BLEU ET OR 2 @ MOLSON SILVER BULLETS
6:00pm
NXT LEVEL ACADEMY 2 @ CS DIEPPE U17
7:00pm
SUBWAY CLASSICS @ SPAM
8:00pm
SUBWAY CLASSICS @ BLEU ET OR 1
9:00pm
Sunday, December 8, 2019
MENS PREMIER INDOOR 2019-2020
SACKVILLE KAREN PHYTOPLANKTON @ ACADEMY FC 1
8:00pm
CS DIEPPE A @ ACADEMY FC 2
8:00pm
WAKANDA FC @ AFRICA SPORT
9:00pm
ACADEMY FC 2 @ LA DEBOUCHE
9:00pm
MENS 1ST INDOOR 2019-2020
NXT LEVEL SOCCER ACCADEMY @ UNREAL MADRID
3:00pm
OLD BOYS @ VENI VIDI FC
4:00pm
PHANTOMS FC @ DOMINION TILE
5:00pm
CADIENS @ CODIAC EXCEL
6:00pm
WOMENS INDOOR 2019-2020
NXT LEVEL ACADEMY 2 @ BLEU ET OR 2
3:00pm
ACADEMY FC 2 @ NXT LEVEL ACADEMY 1
4:00pm
BLEU ET OR 1 @ CODIAC EXCEL
5:00pm
MOLSON SILVER BULLETS @ BLEU ET OR 1
6:00pm
SUBWAY CLASSICS @ CS DIEPPE U17
7:00pm
ACADEMY FC 1 @ SPAM
7:00pm
Sunday, December 15, 2019
MENS PREMIER INDOOR 2019-2020
SACKVILLE KAREN PHYTOPLANKTON @ WAKANDA FC
3:00pm
CS DIEPPE A @ LA DEBOUCHE
3:00pm
AFRICA SPORT @ ACADEMY FC 2
4:00pm
ACADEMY FC 1 @ AFRICA SPORT
5:00pm
MENS 1ST INDOOR 2019-2020
NXT LEVEL SOCCER ACCADEMY @ PHANTOMS FC
6:00pm
VENI VIDI FC @ CODIAC EXCEL
7:00pm
CADIENS @ DOMINION TILE
8:00pm
UNREAL MADRID @ OLD BOYS
9:00pm
WOMENS INDOOR 2019-2020
BLEU ET OR 1 @ ACADEMY FC 2
4:00pm
ACADEMY FC 2 @ ACADEMY FC 1
5:00pm
SPAM @ MOLSON SILVER BULLETS
6:00pm
CODIAC EXCEL @ SUBWAY CLASSICS
7:00pm
CS DIEPPE U17 @ MOLSON SILVER BULLETS
8:00pm
NXT LEVEL ACADEMY 1 @ BLEU ET OR 2
9:00pm
Sunday, January 5, 2020
MENS PREMIER INDOOR 2019-2020
LA DEBOUCHE @ SACKVILLE KAREN PHYTOPLANKTON
8:00pm
ACADEMY FC 2 @ WAKANDA FC
8:00pm
LA DEBOUCHE @ ACADEMY FC 1
9:00pm
AFRICA SPORT @ CS DIEPPE A
9:00pm
MENS 1ST INDOOR 2019-2020
NXT LEVEL SOCCER ACCADEMY @ CADIENS
4:00pm
DOMINION TILE @ UNREAL MADRID
5:00pm
VENI VIDI FC @ PHANTOMS FC
6:00pm
CODIAC EXCEL @ OLD BOYS
7:00pm
WOMENS INDOOR 2019-2020
MOLSON SILVER BULLETS @ NXT LEVEL ACADEMY 2
2:00pm
NXT LEVEL ACADEMY 1 @ MOLSON SILVER BULLETS
3:00pm
CS DIEPPE U17 @ SPAM
4:00pm
BLEU ET OR 1 @ ACADEMY FC 1
5:00pm
BLEU ET OR 2 @ SUBWAY CLASSICS
6:00pm
CODIAC EXCEL @ ACADEMY FC 2
7:00pm
Sunday, January 12, 2020
MENS PREMIER INDOOR 2019-2020
WAKANDA FC @ ACADEMY FC 1
2:00pm
WAKANDA FC @ CS DIEPPE A
3:00pm
SACKVILLE KAREN PHYTOPLANKTON @ ACADEMY FC 2
4:00pm
AFRICA SPORT @ LA DEBOUCHE
5:00pm
MENS 1ST INDOOR 2019-2020
OLD BOYS @ NXT LEVEL SOCCER ACCADEMY
6:00pm
CADIENS @ VENI VIDI FC
7:00pm
PHANTOMS FC @ UNREAL MADRID
8:00pm
DOMINION TILE @ CODIAC EXCEL
9:00pm
WOMENS INDOOR 2019-2020
ACADEMY FC 1 @ BLEU ET OR 2
4:00pm
SPAM @ ACADEMY FC 2
5:00pm
BLEU ET OR 1 @ NXT LEVEL ACADEMY 1
6:00pm
MOLSON SILVER BULLETS @ SUBWAY CLASSICS
7:00pm
CS DIEPPE U17 @ NXT LEVEL ACADEMY 2
8:00pm
CS DIEPPE U17 @ CODIAC EXCEL
9:00pm
Sunday, January 19, 2020
MENS PREMIER INDOOR 2019-2020
SACKVILLE KAREN PHYTOPLANKTON @ AFRICA SPORT
8:00pm
CS DIEPPE A @ ACADEMY FC 1
8:00pm
WAKANDA FC @ LA DEBOUCHE
9:00pm
ACADEMY FC 1 @ ACADEMY FC 2
9:00pm
MENS 1ST INDOOR 2019-2020
NXT LEVEL SOCCER ACCADEMY @ CODIAC EXCEL
4:00pm
VENI VIDI FC @ DOMINION TILE
5:00pm
PHANTOMS FC @ OLD BOYS
6:00pm
CADIENS @ UNREAL MADRID
7:00pm
WOMENS INDOOR 2019-2020
CODIAC EXCEL @ NXT LEVEL ACADEMY 2
2:00pm
SPAM @ NXT LEVEL ACADEMY 1
3:00pm
NXT LEVEL ACADEMY 1 @ CS DIEPPE U17
4:00pm
ACADEMY FC 1 @ SUBWAY CLASSICS
5:00pm
BLEU ET OR 1 @ BLEU ET OR 2
6:00pm
MOLSON SILVER BULLETS @ ACADEMY FC 2
7:00pm
Sunday, January 26, 2020
MENS PREMIER INDOOR 2019-2020
CS DIEPPE A @ SACKVILLE KAREN PHYTOPLANKTON
2:00pm
ACADEMY FC 1 @ SACKVILLE KAREN PHYTOPLANKTON
3:00pm
AFRICA SPORT @ WAKANDA FC
4:00pm
LA DEBOUCHE @ ACADEMY FC 2
5:00pm
MENS 1ST INDOOR 2019-2020
UNREAL MADRID @ VENI VIDI FC
6:00pm
DOMINION TILE @ NXT LEVEL SOCCER ACCADEMY
7:00pm
CODIAC EXCEL @ PHANTOMS FC
8:00pm
OLD BOYS @ CADIENS
9:00pm
WOMENS INDOOR 2019-2020
ACADEMY FC 1 @ NXT LEVEL ACADEMY 2
4:00pm
NXT LEVEL ACADEMY 2 @ NXT LEVEL ACADEMY 1
5:00pm
BLEU ET OR 2 @ ACADEMY FC 2
6:00pm
SPAM @ ACADEMY FC 1
7:00pm
SUBWAY CLASSICS @ MOLSON SILVER BULLETS
8:00pm
CS DIEPPE U17 @ BLEU ET OR 1
9:00pm
Sunday, February 9, 2020
MENS PREMIER INDOOR 2019-2020
ACADEMY FC 1 @ CS DIEPPE A
8:00pm
WAKANDA FC @ SACKVILLE KAREN PHYTOPLANKTON
8:00pm
LA DEBOUCHE @ CS DIEPPE A
9:00pm
AFRICA SPORT @ ACADEMY FC 1
9:00pm
MENS 1ST INDOOR 2019-2020
OLD BOYS @ DOMINION TILE
4:00pm
CODIAC EXCEL @ UNREAL MADRID
5:00pm
NXT LEVEL SOCCER ACCADEMY @ VENI VIDI FC
6:00pm
CADIENS @ PHANTOMS FC
7:00pm
WOMENS INDOOR 2019-2020
MOLSON SILVER BULLETS @ CODIAC EXCEL
2:00pm
NXT LEVEL ACADEMY 1 @ ACADEMY FC 1
3:00pm
NXT LEVEL ACADEMY 1 @ SUBWAY CLASSICS
4:00pm
NXT LEVEL ACADEMY 2 @ ACADEMY FC 2
5:00pm
SPAM @ BLEU ET OR 1
6:00pm
BLEU ET OR 2 @ CS DIEPPE U17
7:00pm
Sunday, February 16, 2020
MENS PREMIER INDOOR 2019-2020
ACADEMY FC 2 @ AFRICA SPORT
2:00pm
WAKANDA FC @ ACADEMY FC 2
3:00pm
SACKVILLE KAREN PHYTOPLANKTON @ CS DIEPPE A
4:00pm
ACADEMY FC 1 @ LA DEBOUCHE
5:00pm
MENS 1ST INDOOR 2019-2020
UNREAL MADRID @ NXT LEVEL SOCCER ACCADEMY
6:00pm
VENI VIDI FC @ OLD BOYS
7:00pm
CODIAC EXCEL @ CADIENS
8:00pm
DOMINION TILE @ PHANTOMS FC
9:00pm
WOMENS INDOOR 2019-2020
SUBWAY CLASSICS @ BLEU ET OR 2
4:00pm
ACADEMY FC 2 @ MOLSON SILVER BULLETS
5:00pm
ACADEMY FC 1 @ CS DIEPPE U17
6:00pm
NXT LEVEL ACADEMY 1 @ ACADEMY FC 1
7:00pm
NXT LEVEL ACADEMY 2 @ BLEU ET OR 1
8:00pm
CODIAC EXCEL @ SPAM
9:00pm
View Full Schedule
Register Online
Soccer NB Registration