News

League Convenor Contact Info:

Monday - Ryan Leeney - 905-978-0714 - ryan.leeney@gmail.com 

Tuesday - Jamie Partington - 647-979-1417 - jamiepartington17@gmail.com 

Monday/Tuesday - Jay Dumond - 905-220-7784 -  jaydumond92@gmail.com 

Wednesday - Derek Hendershott - 289-880-5203 - dhendershott@gmail.com 

Thursday - Larry MCarthur - 905-746-0246 - larrymcarthur@live.ca

Friday / Saturday - Doug Goodale - 905-520-5614 - dlgoodale@hotmail.com


Need a Goalie

Contact : Goalies Now - Matt at -905-902-7020  or email goaliesnow@gmail.com


Rule which all players should be aware of:

Any Team that forfeits a game will also receive a one game suspension. The game they are suspended for will be given to the Team they forfeit against.

 

 

Upcoming Games/Practices
Monday, February 17, 2020
Monday Winter Division #2
Draught picks @ Twisters
7:15pm
Screaming Beavers @ Ice Pilots
9:30pm
Monday Winter Division #3
Generals @ Slapsticks
8:15pm
Monday / Tuesday Winter Division #1
Dirty Mike and The Boys @ The Tropics (Mon)
9:15pm
Tuesday, February 18, 2020
Tuesday Winter Division #2/3
Hamilton Leafs @ Flames
7:15pm
Ham Cro Hockey @ Muskies
8:15pm
Hamilton Coyotes @ Beer Monkey's
9:15pm
Mighty Chucks @ Blades
10:15pm
Monday / Tuesday Winter Division #1
Twine Ticklers @ Rough Knights
9:30pm
Tuesday Playoff Division # 3
Pirates @ Disney on Ice
10:30pm
Wednesday, February 19, 2020
Wednesday Winter Division #1/2
Fishers @ Speaker City
9:30pm
SCMM @ The Gentlemen
10:15pm
Knights @ Pylons
10:30pm
Wednesday Winter Division #3/4
Replacement Hockey Club @ 16 Centres
7:15pm
Whalers @ Leftovers
8:15pm
Hamilton Leafs @ The Stallions
9:15pm
Thursday, February 20, 2020
Thur/Fri Winter Division #1/2
Steel Hawks @ Walri
9:45pm
Thurs/Fri Winter Division #3/4 A Pool
Mustangs @ Burlington Huskies
8:45pm
Hitmen @ Generals
10:45pm
Thurs/Fri Winter Division #3/4 B Pool
The Rockies @ Glossy Red
8:45pm
Honey Badgers @ Creek
9:45pm
Taylor Steel Staggered Edges @ Puck Heads
10:45pm
Friday, February 21, 2020
Friday Winter Division
Nitty Gritty's @ HRV
7:15pm
Hillbilly’s. @ Jets
8:15pm
Zzone Contracting @ Rockets
9:15pm
Steel Hawks @ Muffin Stuffers
10:15pm
Saturday, February 22, 2020
Thurs/Fri Winter Division #3/4 A Pool
Slackers @ Klutch
5:00pm
Friday Winter Division
"puck hogs" @ Taylor Steel / Pcuks
6:00pm
Saturday Winter Division
Team Punishment @ Team Vortec
5:30pm
Steel Dogs @ District #5
7:00pm
Fighting Griffins @ Eh Team
8:00pm
Monday, February 24, 2020
Monday Winter Division #2
Rough Knights @ Ice Pilots
9:15pm
Twine Ticklers @ Screaming Beavers
9:30pm
Monday Winter Division #3
Draught picks @ Rileys
7:15pm
Phantoms @ Manitoba Moose Knuckles
8:15pm
Twisters @ Slapsticks
10:15pm
Monday Playoff Division # 3
Hound Dogs @ Everblades
10:30pm
Tuesday, February 25, 2020
Monday / Tuesday Winter Division #1
The Tropics (Mon) @ Bolts
7:15pm
Monday/Tuesday Playoff Division # 2 (Pool B)
Ice Pilots @ Mightly Chucks
8:15pm
Clearwater Fromen @ Blades
9:15pm
Screaming Beavers @ Quebec longdiques
9:30pm
Tuesday Playoff Division # 3
Beers Monkey @ Wolves
10:15pm
Muskies @ Flames
10:30pm
Wednesday, February 26, 2020
Wednesday Winter Division #1/2
Fishers @ Knights
7:15pm
The Gentlemen @ Dirty Mike and The Boys
8:15pm
Speaker City @ Hamilton Coyotes
10:15pm
Wednesday Winter Division #3/4
The Stallions @ 16 Centres
9:15pm
Ham Cro Hockey @ Whalers
9:30pm
Leftovers @ Replacement Hockey Club
10:30pm
Thursday, February 27, 2020
Thur/Fri Winter Division #1/2
Steel Hawks @ Here For Beer
8:45pm
Hillbilly’s. @ Walri
10:45pm
Thurs/Fri Winter Division #3/4 A Pool
Klutch @ Generals
8:45pm
Huskies @ Slackers
9:45pm
Burlington Huskies @ "puck hogs"
9:45pm
Nitty Gritty's @ Zzone Contracting
10:45pm
View Full Schedule