News

2018 - 2019 Season

November 25, 2018

Please schedule your 4/1 games as soon as possible. 

When sending schedule change please send to Other Coach, Assignor and League. 

Assignors - under the PAGES tab - you will see their contact information. They must be aware of every change you make to your schedule. 

They are the first to be called when you have a SNOW out. NO FORFEITS!! 

Reminder when rescheduling a game please use the following format: 

Subject line: Randolph 5 Girls American - 12/15 game - need to change venue/time/etc 

Season Ends: Sunday Feb 17th 

Playoff seedings announced: Wednesday Feb 20

Playoffs Start: Thursday Feb 21 [All Full participants make playoffs and any team who plays 8 games minimum]

Any questions contact: 

Bob Smith - Scheduler/Commissioner gsblwebmaster@gmail.com [908-477-3427]

Hoddy Mahon - President hoddym@aol.com [908-451-1486]

 

 

Upcoming Games
Dec 12
5 Girls Division
Mt. Olive @ Basking Ridge White
6:30pm
7 Boys National
Parsippany @ Randolph White
7:45pm
8 Boys National
St Peter The Apostle American @ Randolph White
7:45pm
8 Girls Division
Long Valley @ Mt Olive
6:30pm
Dec 13
5 Girls Division
West Essex @ Chester
6:30pm
6 Boys National
St Peter The Apostle @ Morristown Neighborhood House
6:45pm
Dec 14
5 Boys American
Kenilworth @ Randolph White
7:45pm
6 Boys National
North Hunterdon @ Bedminster
7:45pm
6 Girls National
Basking Ridge Green @ Basking Ridge White
6:15pm
Mt Olive @ Bedminster
6:30pm
7 Boys National
Basking Ridge White @ Orange
6:30pm
7 Girls Division
Madison Y Lady Gators @ Basking Ridge White
7:30pm
8 Boys American
Scotch Plains Fanwood @ Randolph Blue
7:45pm
8 Boys National
St Peter The Apostle National @ Basking Ridge White
7:30pm
Dec 15
5 Girls Division
Tewksbury @ Randolph White
1:30pm
6 Boys American
Basking Ridge Green @ North Hunterdon
1:30pm
6 Boys National
Tewksbury @ Morristown Neighborhood House
11:00am
Readington @ Basking Ridge White
5:30pm
6 Girls American
Basking Ridge Green @ Randolph Blue
10:30am
7 Boys American
Flemington Lightning @ Washington Fusion Youth
12:30pm
7 Boys National
Basking Ridge Red @ North Hunterdon
12:15pm
Parsippany @ St Peter The Apostle
1:30pm
Basking Ridge Red @ Flemington Currie
4:45pm
7 Girls Division
Mt Olive @ Jefferson Twp Falcons
4:30pm
8 Girls Division
Basking Ridge Green @ Long Valley
10:30am
North Hunterdon @ Randolph Blue
3:00pm
Basking Ridge White @ Jefferson Twp Falcons
3:15pm
Dec 16
4 Boys American
Clinton Township @ Basking Ridge Green
12:15pm
5 Boys American
Randolph White @ Raritan
1:30pm
6 Girls American
Long Valley @ Basking Ridge Green
1:30pm
6 Girls National
Mt Olive @ Basking Ridge White
12:15pm
Tewksbury @ Madison Y Lady Gators
1:00pm
7 Boys American
Flemington Landi @ Basking Ridge Green
12:15pm
7 Boys National
Parsippany @ Raritan
3:00pm
North Hunterdon @ Basking Ridge White
3:00pm
7 Girls Division
Flemington Thunder @ Basking Ridge White
1:30pm
Madison Y Lady Gators @ Basking Ridge Green
4:15pm
8 Boys National
Randolph Blue @ Parsippany
1:30pm
8 Girls Division
Basking Ridge Green @ West Essex Y
3:00pm
Long Valley @ West Essex Y
4:15pm
Dec 17
6 Boys National
Tewksbury @ Bedminster
7:30pm
7 Girls Division
Hanover @ Madison Y Lady Gators
8:00pm
Dec 18
4 Boys American
Basking Ridge White PRACTICE
6:15pm
6 Boys National
Basking Ridge White @ Morristown Neighborhood House
6:45pm
7 Girls Division
Madison Y Lady Gators @ Chester
6:30pm
8 Girls Division
West Essex Y @ Mt Olive
7:30pm
Dec 19
6 Girls National
Long Valley @ Mt Olive
6:15pm
Basking Ridge White @ Madison Y Lady Gators
6:30pm
8 Girls Division
New Providence @ Rockaway Lady Rockets
7:30pm
Dec 20
5 Girls Division
Basking Ridge Green @ Mt. Olive
6:30pm
6 Girls American
West Essex @ Rockaway
7:30pm
8 Girls Division
Long Valley @ North Hunterdon
8:00pm
Dec 21
7 Boys National
Basking Ridge Red @ St Peter The Apostle
6:30pm
View Full Schedule
Register Online