Welcome to Henlopen Pop Warner!

Subscribe to our Newsletter
News

NEWS FROM HENLOPEN

 
 
NEWS FROM HENLOPEN
 
 
Scores will be posted as soon as possible, but we have to received them to post them.
Times have been added for weeks up to 7th week - Please check times to agree
         Schedule has been posted, remember schedules are subject to change. Times will be posted weekly
Just a reminder some of our teams get to play on an artificial turf field, it is a privilege to be able to play on these fields. So please remind all, No colored drinks and sunflower seeds

WHO TO CONTACT

 

For Football Questions please contact:                 For Cheer Questions please contact:

   Dale Webb-VP of Football (North)                         Alyssa Putnam VP of Cheer (North)

   Tony Morris - VP of Football (South)                     Sherry Glocker VP of Cheer (South) 

 

                                          For Scholastics Questions please contact:

                                          Amy Greenly VP of Scholastics (North)

                                         Tammy Bayum VP of Scholastics (South)


LOCAL PICTURES

Click Here To Download

The areas that we serve....

Slideshow image



Area’s served by Henlopen Pop Warner: Kent and Sussex counties Delaware, Worcester and Wicomico  counties Maryland



WHAT IS POP WARNER ALL ABOUT

 

 

 

Upcoming Games/Practices
Saturday, September 21, 2019
TINY-MITES
DOVER/CR @ DELMAR
9:00am
CAPE @ WICOMICO
9:00am
BERLIN @ WOODBRIDGE
9:00am
LAUREL @ SEAFORD
1:00pm
MITEY-MITES
SNOW HILL @ LAUREL
9:00am
SMYRNA/CLAYTON @ MILFORD
9:00am
HARRINGTON @ SUSSEX CENTRAL
9:00am
DOVER/CR @ DELMAR
11:00am
BERLIN @ WOODBRIDGE
11:00am
CAPE @ SMYRNA-CLAYTON 2
1:00pm
JR PEEWEE
BERLIN @ WOODBRIDGE
1:00am
SNOW HILL @ LAUREL
11:00am
SMYRNA/CLAYTON @ MILFORD
11:00am
HARRINGTON @ SUSSEX CENTRAL
11:00am
DOVER/CR @ DELMAR
1:00pm
U12
SMYRNA/CLAYTON @ WICOMICO
12:00pm
SNOW HILL @ LAUREL
1:00pm
SUSSEX CENTRAL @ DELMAR
3:00pm
BERLIN @ WOODBRIDGE
3:00pm
Saturday, September 28, 2019
TINY-MITES
DELMAR @ BERLIN
TBA
DOVER/CR @ CAPE
8:00am
SEAFORD @ SMYRNA/CLAYTON
8:00am
WOODBRIDGE @ WICOMICO
9:00am
MITEY-MITES
DELMAR @ BERLIN
TBA
DOVER/CR @ HARRINGTON
9:00am
MILFORD @ LAUREL
9:00am
SNOW HILL @ CAPE
10:00am
WOODBRIDGE @ SMYRNA-CLAYTON 2
10:00am
SUSSEX CENTRAL @ SMYRNA/CLAYTON
12:00pm
JR PEEWEE
DELMAR @ BERLIN
TBA
SMYRNA-CLAYTON 2 @ WOODBRIDGE
10:00am
DOVER/CR @ HARRINGTON
11:00am
MILFORD @ LAUREL
11:00am
SUSSEX CENTRAL @ SMYRNA/CLAYTON
2:00pm
SNOW HILL @ CAPE
10:00pm
U12
DELMAR @ SNOW HILL
TBA
BERLIN @ LAUREL
1:00am
WOODBRIDGE @ WICOMICO
11:00am
SUSSEX CENTRAL @ SMYRNA/CLAYTON
4:00pm
View Full Schedule