• WELCOME TO THE 2017-2018 SEASON!!
  • Lamprey River Basketball
News

 

"I think someone should explain to the child that it's ok to make mistakes.

That's how we learn. When we compete, we make mistakes."
- Kareem Abdul-Jabbar 

 

The next Lamprey River Basketball meeting will be held on ** Tuesday, January 15 at 7:00 pm (please note the new date!!).  Everyone is welcome.  Coordinators or a league representative must be in attendance.

 

Next meeting is Tuesday, February 5th.


ZERO TOLERANCE POLICY

Click here for the Lamprey River Basketball Zero Tolerance Policy. 

 

Upcoming Games
Saturday, January 19, 2019
3&4 Grade Girls
Chester @ Candia
10:45am
SB1 Rockwell Tribe @ Raymond 2
10:45am
Epping @ Nottingham Edin
11:15am
SB2 Young Tribe @ Raymond 1
12:00pm
3&4 Grade Boys
Nottingham Lewis @ Epping 1
8:30am
SB4 Thompson Tribe @ Raymond 2
9:30am
Chester 1 @ SB1 Bashaw Tribe
10:50am
Epping 2 @ Candia
11:45am
Chester 2 @ SB2 Chaplin Tribe
12:05pm
Raymond 1 @ Nottingham Welch
12:30pm
5&6 Grade Girls
SB2 Dirienzo Tribe @ Raymond 1
11:30am
Exeter Sparks @ Epping
12:30pm
Raymond 2 @ Candia
12:45pm
SB3 Philbrick Tribe @ SB1 Chiacchia Tribe
2:30pm
East Kingston @ Nottingham Morales
3:15pm
5&6 Grade Boys
SB2 Fortin Tribe @ Epping 1
9:45am
Exeter West @ Exeter North
10:30am
Exeter East @ Epping 2
11:00am
Exeter South @ Chester
12:15pm
Candia 2 @ Candia 1
2:00pm
Nottingham Zola @ Nottingham Edin
2:00pm
SB1 Cavallo Tribe @ SB3 Gillis Tribe
2:30pm
Candia 3 @ Raymond 1
3:15pm
Raymond 4 @ Raymond 3
4:30pm
7&8 Grade Girls
ORYA Fraser @ Exeter2 Welch
11:45am
SB2 Thompson Tribe @ Raymond 1
12:45pm
Exeter1 Flewelling @ East Kingston
1:00pm
Chester @ Raymond 2
2:00pm
Candia @ SB1 Bezanson Tribe
4:00pm
7&8 Grade Boys
Epping 1 @ Brentwood
10:00am
Raymond 2 @ Exeter2 Sorber
1:00pm
Raymond 3 @ Chester
1:30pm
Exeter1 Conway @ Epping 2
1:45pm
Nottingham Corriveau @ Stratham Wolfpack
2:50pm
SB2 Lambert Tribe @ Candia
3:15pm
SB3 Thompson Tribe @ SB1 Butler Tribe
4:00pm
Sunday, January 20, 2019
5&6 Grade Girls
Candia @ SB3 Philbrick Tribe
9:00am
Exeter Sparks @ East Kingston
10:30am
Epping @ Raymond 2
11:15am
5&6 Grade Boys
Exeter North @ SB2 Fortin Tribe
10:30am
Raymond 2 @ Candia 3
11:15am
Epping 2 @ Nottingham Porter
11:45am
7&8 Grade Girls
Exeter1 Flewelling @ SB2 Thompson Tribe
12:00pm
ORYA Fraser @ Candia
12:30pm
Chester @ Raymond 1
12:30pm
7&8 Grade Boys
Epping 2 @ SB2 Lambert Tribe
1:30pm
Brentwood @ Candia
1:45pm
Raymond 2 @ Raymond 1
1:45pm
Saturday, January 26, 2019
3&4 Grade Girls
Nottingham Edin @ Chester
8:30am
Candia @ Epping
8:30am
Raymond 1 @ SB1 Rockwell Tribe
8:30am
Raymond 2 @ SB2 Young Tribe
9:45am
3&4 Grade Boys
SB2 Chaplin Tribe @ Raymond 1
9:30am
Epping 1 @ Chester 2
9:45am
SB1 Bashaw Tribe @ Raymond 2
10:45am
Candia @ SB3 Korn Tribe
11:00am
Epping 2 @ Nottingham Lewis
11:15am
SB4 Thompson Tribe @ Nottingham Welch
12:30pm
5&6 Grade Girls
SB3 Philbrick Tribe @ Epping
9:45am
SB1 Chiacchia Tribe @ Raymond 2
10:15am
Nottingham Morales @ Candia
12:45pm
Raymond 1 @ Exeter Sparks
1:00pm
East Kingston @ SB2 Dirienzo Tribe
2:30pm
5&6 Grade Boys
Nottingham Porter @ Chester
11:00am
Exeter West @ Epping 1
11:00am
Exeter South @ Epping 2
12:30pm
Exeter North @ Raymond 2
12:45pm
Nottingham Zola @ Candia 2
2:00pm
Raymond 1 @ Raymond 4
2:00pm
Raymond 3 @ Exeter East
2:15pm
SB2 Fortin Tribe @ Candia 3
3:15pm
Nottingham Edin @ SB3 Gillis Tribe
4:00pm
7&8 Grade Girls
East Kingston @ Exeter2 Welch
10:30am
SB2 Thompson Tribe @ Raymond 2
11:30am
Raymond 1 @ Exeter1 Flewelling
11:45am
Candia @ Chester
1:30pm
SB1 Bezanson Tribe @ ORYA Fraser
2:00pm
7&8 Grade Boys
SB2 Lambert Tribe @ Brentwood
10:00am
SB1 Butler Tribe @ Chester
12:15pm
Candia @ Epping 1
1:45pm
Epping 2 @ Raymond 3
3:15pm
Raymond 1 @ Exeter2 Sorber
3:30pm
Nottingham Corriveau @ Exeter1 Conway
4:45pm
Stratham Wolfpack @ SB3 Thompson Tribe
5:30pm
View Full Schedule