News


Tri-County Rules 2020


President:  Todd Taylor (765) 625- 0682  

VP/Baseball Director:  Brandon Wesley (765) 730-5236

Secretary: Briana Blanton (765)716-3816 

Treasurer: Meghan Deckman  765-717-8137

Scheduler: Brad Davis (765) 808-8040


Game scores must be reported to the appropriate commissioner by 5:00 pm on Tuesday, following the Thursday/Friday games for the week.  Scores should be reported by BOTH teams, home, away, win, or lose.  Scores not reported will be counted as double forfeits. 

8U Boys – Meghan Deckman

mdeckman0202@gmail.com 

765-717-8137

          8U Girls - Ryan Miskinis            

 Donald3785@aol.com  

      765-744-5296      

10U boys-Josh Koons

jkoons08jr@yahoo.com

765-730-3751

10U Girls  - Briana Blanton

briana.blanton@gmail.com

765-716-3816

12U boys - Paul Ashcraft 

paul.ashcraft@muncieschools.org

765-749-6890

12U Girls - Meghan Deckman

mdeckman0202@gmail.com 

765-716-7923

Upcoming Games/Practices
Thursday, July 9, 2020
BOYS 12U BASEBALL
BYE @ DELTA GOLD
12:00am
DELTA BLUE @ ALEXANDRIA
8:00pm
SELMA @ REDKEY
8:00pm
BOYS 10U BASEBALL
MUNCIE CHIEFS @ ALEXANDRIA GOLD
5:30pm
BLACKFORD @ SELMA
6:00pm
DELTA GOLD @ ALEXANDRIA MAROON
6:00pm
DELTA GOLD @ DELTA BLUE
8:00pm
WES-DEL @ REDKEY
8:00pm
BOYS 8U BASEBALL
BYE @ DELTA
12:00am
ALEXANDRIA (R) @ WES-DEL
6:00pm
SELMA @ REDKEY
6:00pm
GIRLS 10U SOFTBALL
BYE @ YORKTOWN
6:00am
MONROE CENTRAL @ SELMA
6:00pm
WES-DEL @ UNION CITY
6:00pm
WINCHESTER @ REDKEY
6:00pm
GIRLS 12U SOFTBALL
BYE @ MONROE CENTRAL GOLD
6:00am
MONROE CENTRAL BROWN @ SELMA
8:00pm
PORTLAND @ UNION CITY
8:00pm
WINCHESTER @ REDKEY
8:00pm
GIRLS 8U SOFTBALL
YORKTOWN @ WINCHESTER
12:00am
SELMA @ MONROE CENTRAL
6:00pm
BYE @ REDKEY
8:00pm
Friday, July 10, 2020
BOYS 12U BASEBALL
REDKEY @ ALEXANDRIA
8:00am
DELTA BLUE @ DELTA GOLD
8:00pm
BOYS 10U BASEBALL
WES-DEL @ MUNCIE CHIEFS
5:30pm
BYE @ ALEXANDRIA MAROON
6:00pm
REDKEY @ DELTA BLUE
6:00pm
SELMA @ ALEXANDRIA GOLD
6:00pm
BLACKFORD @ DELTA GOLD
8:00pm
BOYS 8U BASEBALL
BYE @ SELMA
12:00am
DELTA @ ALEXANDRIA (R)
6:00pm
REDKEY @ WES-DEL
6:00pm
GIRLS 10U SOFTBALL
BYE @ MONROE CENTRAL
6:00pm
REDKEY @ WES-DEL
6:00pm
SELMA @ WINCHESTER
6:00pm
UNION CITY @ YORKTOWN
8:00pm
GIRLS 12U SOFTBALL
BYE @ MONROE CENTRAL BROWN
8:00pm
SELMA @ WINCHESTER
8:00pm
UNION CITY @ MONROE CENTRAL GOLD
8:00pm
GIRLS 8U SOFTBALL
BYE @ MONROE CENTRAL
6:00pm
REDKEY @ YORKTOWN
6:00pm
WINCHESTER @ SELMA
6:00pm
Thursday, July 16, 2020
BOYS 12U BASEBALL
BYE @ DELTA BLUE
12:00am
REDKEY @ DELTA GOLD
8:00pm
SELMA @ ALEXANDRIA
8:00pm
BOYS 10U BASEBALL
BYE @ REDKEY
12:00am
BYE @ REDKEY
6:00am
ALEXANDRIA MAROON @ BLACKFORD
6:00pm
DELTA GOLD @ ALEXANDRIA GOLD
6:00pm
WES-DEL @ SELMA
6:00pm
MUNCIE CHIEFS @ DELTA BLUE
8:00pm
BOYS 8U BASEBALL
BYE @ REDKEY
12:00am
SELMA @ ALEXANDRIA (R)
6:00pm
WES-DEL @ DELTA
6:00pm
GIRLS 10U SOFTBALL
BYE @ UNION CITY
6:00pm
WES-DEL @ SELMA
6:00pm
YORKTOWN @ REDKEY
6:00pm
WINCHESTER @ MONROE CENTRAL
8:00pm
GIRLS 12U SOFTBALL
BYE @ UNION CITY
12:00am
MONROE CENTRAL GOLD @ REDKEY
8:00pm
PORTLAND @ SELMA
8:00pm
WINCHESTER @ MONROE CENTRAL BROWN
8:00pm
GIRLS 8U SOFTBALL
BYE @ YORKTOWN
6:00pm
MONROE CENTRAL @ WINCHESTER
6:00pm
SELMA @ REDKEY
8:00pm
Friday, July 17, 2020
BOYS 12U BASEBALL
ALEXANDRIA @ BYE
8:00pm
REDKEY @ DELTA BLUE
8:00pm
SELMA @ DELTA GOLD
8:00pm
BOYS 10U BASEBALL
DELTA GOLD @ BYE
12:00am
SELMA @ MUNCIE CHIEFS
5:30am
ALEXANDRIA MAROON @ DELTA BLUE
6:00am
WES-DEL @ BLACKFORD
6:00am
REDKEY @ ALEXANDRIA GOLD
8:00am
BOYS 8U BASEBALL
BYE @ DELTA
12:00am
ALEXANDRIA (R) @ WES-DEL
6:00pm
REDKEY @ SELMA
6:00pm
GIRLS 10U SOFTBALL
MONROE CENTRAL @ SELMA
6:00pm
REDKEY @ UNION CITY
6:00pm
SELMA @ WINCHESTER
8:00pm
WES-DEL @ YORKTOWN
8:00pm
GIRLS 12U SOFTBALL
MONROE CENTRAL BROWN @ SELMA
6:00pm
PORTLAND @ MONROE CENTRAL GOLD
8:00pm
SELMA @ WINCHESTER
8:00pm
GIRLS 8U SOFTBALL
BYE @ SELMA
6:00pm
REDKEY @ WINCHESTER
6:00pm
YORKTOWN @ MONROE CENTRAL
6:00pm
Thursday, July 23, 2020
BOYS 12U BASEBALL
BYE @ DELTA GOLD
12:00am
ALEXANDRIA @ DELTA BLUE
8:00pm
SELMA @ REDKEY
8:00pm
BOYS 10U BASEBALL
BLACKFORD @ DELTA BLUE
12:00am
DELTA GOLD @ MUNCIE CHIEFS
12:00am
REDKEY @ ALEXANDRIA MAROON
12:00am
SELMA @ ALEXANDRIA GOLD
12:00am
SELMA @ BYE
12:00am
BOYS 8U BASEBALL
BYE @ ALEXANDRIA (R)
12:00am
REDKEY @ DELTA
6:00pm
SELMA @ WES-DEL
6:00pm
GIRLS 10U SOFTBALL
BYE @ SELMA
12:00am
UNION CITY @ WES-DEL
6:00pm
YORKTOWN @ MONROE CENTRAL
6:00pm
WINCHESTER @ REDKEY
8:00pm
GIRLS 12U SOFTBALL
BYE @ SELMA
12:00am
UNION CITY @ PORTLAND
6:00pm
WINCHESTER @ REDKEY
6:00pm
MONROE CENTRAL GOLD @ MONROE CENTRAL BROWN
8:00pm
WINCHESTER @ REDKEY
8:00pm
GIRLS 8U SOFTBALL
SELMA @ WINCHESTER
12:00am
YORKTOWN @ REDKEY
6:00am
BYE @ MONROE CENTRAL
6:00pm
Friday, July 24, 2020
BOYS 12U BASEBALL
BYE @ ALEXANDRIA
8:00pm
DELTA GOLD @ DELTA BLUE
8:00pm
SELMA @ REDKEY
8:00pm
BOYS 10U BASEBALL
BLACKFORD @ REDKEY
12:00am
DELTA BLUE @ ALEXANDRIA GOLD
12:00am
DELTA GOLD @ SELMA
12:00am
MUNCIE CHIEFS @ ALEXANDRIA MAROON
12:00am
WES-DEL @ BYE
12:00am
BOYS 8U BASEBALL
BYE @ SELMA
12:00am
ALEXANDRIA (R) @ DELTA
6:00pm
WES-DEL @ REDKEY
6:00pm
GIRLS 10U SOFTBALL
BYE @ REDKEY
6:00pm
UNION CITY @ SELMA
6:00pm
WES-DEL @ WINCHESTER
6:00pm
MONROE CENTRAL @ YORKTOWN
8:00pm
GIRLS 12U SOFTBALL
BYE @ REDKEY
12:00am
MONROE CENTRAL BROWN @ MONROE CENTRAL GOLD
6:00pm
PORTLAND @ WINCHESTER
8:00pm
UNION CITY @ SELMA
8:00pm
GIRLS 8U SOFTBALL
MONROE CENTRAL @ SELMA
6:00pm
WINCHESTER @ YORKTOWN
6:00pm
View Full Schedule