Gallery of Success

Subscribe to our Newsletter

How do we get tournament wins? 

By having amazing players, parents and coaches! 

2019

 

13U Champions:  KCBL Silver League

 

14U Champions:  KCBL Gold Division League

&

14U Co-Champions:  KCBL Gold Championship Tournament

 

 

14U Ryan Sigale MVP:  KCBL Championship Tournament

 

14U Lifetime Achievement Award:  7 Seasons Together

 

 

13U Bracket Champions:  Game Day Silver Slugger

 

14U Bracket Champions:  Ripkin Experience, Myrtle Beach

 

14U Cade Duffin Champion:  Home Run Derby, Myrtle Beach Ripkin Experience

 

13U Ryan Konen 2nd Place:  Home Run Derby, Branson Ballparks of America

 

 

13U Coach Dan 2nd Place:  Coaches Home Run Derby, Branson Ballparks of America

 

 

14U Champions:  RBA Summer Classic Tournament

 

12U Champions:  JP Sports Gold Glove Classic

 

 

12U Champions:  JP Sports Monster of the Midway

 

10U Second Place: Game Day Deep Dish Classic

 

14U Second Place:  Game Day Deep Dish Classic

2018

 

13U First Place:  JR Stars Summer Classic Tournament

 

11U First Place: Monster of the Midway Championship

 

12U 3rd place: Lisle Spring Slugfest

 

11U First Place: Battle at the Bridge Championship

 

 

12U  2nd Place: Aurora Travel Baseball Spring Fling

 

 

11U First Place: Silver Series Championship

 

13U First Place: Fox Valley Super Regional Championship

 

 12U First Place: North Aurora Memorial Day Tournament

 

17U Red First Place:  Cincy Flames Summer Classic - Bronze Division

 

12U  2nd Place: Carpentersville "Hit One for Dad" Tourney

 

13U Red 2nd Place: CDBL Rockets Father's Day Classic Tourney

 

17U First Place: Illinois College Showcase @ Purdue Northwest

 

2016

 

13U Red:  All-Star Ballpark Heaven Champions

 

8U 2nd Place: WSBL Conference Championship

 

14U 2nd Place: Cobras for a Cause

 

13U Red 2nd Place:  CDBL Father's Day Classic

 

8U 2nd Place: Bloomingdale Backyard Bash

 

11U Red First Place: Oswego Summer Classic

 

8U First Place:  City of Lights Tournament

 

11U  Red First Place: 11U Reds Rumble

 

8U First Place:   Red, White & Blue Classic

 

13U Red 2nd Place: Reds Rumble

 

8U First Place: Reds Rumble

 

12U 2nd Place: Yorkville Diamond Dust Up

 

11U First Place:  West Chicago Showdown

 

9U First Place:  Rockford Turf War

 

11U Red  First Place:  Fox Valley Freedom Fest 

 

 

9U 2nd Place:  Kentucky Preseason Championships

 

 

9U 2nd Place: Turn 2 Turf Tournament

 

 

13U First Place: Lombard Lightening Spring Invitational

 

13U White First Place:  Gold Glove Classic in Rock Island

2015

 

12U Red 2nd Place:  Wheaton-Red, White & Blue Classic

 

 

10U Cobras First Place: KCBL Tournament

 

 11U First Place:  Batavia 4th of July Summer Slam

 

 

12U White 2nd Place: Rock Island May Madness

 

10u First Place: Oswego Panther Prowl Boombah Bash

 

 

10U 2nd Place: Reverse the Curse NIT

 

 

12U White 2nd Place:  Batavia Windmill Classic

 

 

10U First Place:  WC Elite Spring Shootout

 

12U Red 2nd Place:  Huntley Red Raiders Spring Challenge

 

 12U Red 2nd Place:  Lombard Lightning Spring Invitational