Practice Field Schedule:

Subscribe to our Newsletter
Home City Ice

2018 Summer Practice Schedule:

Bayview Park (2nd & Cherry):

Monday:

5:30- 7:00: 11U Grey (O'Rourke)

7:00- Dark: 9U Silver (Austin) 

Tuesday:   

5:30- 7:00: 11U Silver (Kindle)

7:00- Dark: 11U Black (Ashton) 

Wednesday: 

5:30- 7:00: 9U Black (Kennelly)

7:00- Dark: 12U Silver (Powerzia)

Thursday: 

5:30- 7:00: 10U White (Lackey)

7:00- Dark: 11U Black (Ashton) 

Friday: 

5:30- 7:00: 11U Grey (O'Rourke)

7:00- Dark: 11U Silver (Kindle) 

Saturday: 

8:00- 9:30: 12U Silver (Powerzia)

10:00: Open For Games

12:00: Open For Games

2:00: Open For Games

4:00: Open For Games

6:00: Open For Games

 

Sunday: 

8:00- 9:30: 8U Black (Ashton)

9:30- 11:00: 11U Black (Ashton)

11:00- 12:30: 11U Silver (Kindle)

12:30- 2:00: 7U Black (Braendel)

2:00- 3:30: 11U Gray (O'Rourke)

3:30- 5:00: 7U White (Robie)

5:00- 6:30: 14U Softball (Draghi)

6:30- Dark: 10U Softball (Kaliszewski)

 

Haggerty Park:

Monday:

5:30- 7:00: 14U Softball (Draghi)

7:00- Dark: 12U Softball (Rush/Colletta) 

Tuesday:   

5:30- 7:00: 10U Softball (Kaliszewski)

7:00- Dark: 10U White (Lackey) 

Wednesday: 

5:30- 7:00: 10U Black (Ishmaru)

7:00- Dark: 10U Silver (Haffey)

Thursday: 

5:30- 7:00: 10U Softball (Kaliszewski)

7:00- Dark: 12U Softball (Rush/Colletta) 

Friday: 

5:30- 7:00: 10U Black (Ishmaru)

7:00- Dark: 14U Softball (Draghi)

Saturday: 

2:00- 3:30: 9U Black (Kennelly)

3:30- 5:00: 10U White (Lackey)

5:00- 6:30: 9U Silver (Austin)

6:30- Dark: 12U Softball (Rush/Colletta)

 

Sunday: 

8:00- 9:30: 10U Silver (Haffey)

9:30- 11:00: 10U Black (Ishmaru)

 

Robinson Road Softball Field: TBA

Monday: 

Tuesday: 

Wednesday: 

Thursday: 

Friday: 

Saturday: 

Sunday:  

 

Robinson Road HS Field: TBA

Monday: 

Tuesday: 

Wednesday: 

Thursday: 

Friday: 

Saturday: 

 Sunday: 

 

Braebender HS Field:

Tuesday: 

5:30- 7:00: 17U Black (Colvin)

7:00-Dark: 14U Black (Wegelin)

Thursday: 

5:30- 7:00: 17U Black (Colvin)

7:00-Dark: 14U Black (Wegelin)

Friday: 

5:30- 7:00: 14U White (Daum)

Saturday: TBA

Sunday: TBA

 

Braebender Little League Field:

Thursday: 

5:30-7:00: 10U Silver (Haffey)

 

Eriez Magnetics:

Monday:  

5:30- 7:00: 12U Silver (Powerzia)

7:00- Dark: 9U Black (Kennelly)

 

Wednesday: 

5:30- 7:00: 8U Black (Braendel)

7:00- Dark: 7U Black (Ashton)

 

Albion VFW:

Tuesday:  

5:30- 7:00: 13U Black (Moon)

7:00- Dark: 13U Silver (Kruszewski) 

Wednesday: 

5:30- 7:00: 13U White (Bulger)

7:00- Dark: 14U White (Daum)

Thursday: 

5:30- 7:00: 13U Black (Moon)

7:00- Dark: 13U Silver (Kruszewski) 

Friday: 

5:30- 7:00: OPEN

7:00- Dark: OPEN

Saturday: 

12:00- 1:30: 13U White (Bulger)

1:30-3:00: 13U Silver (Kruszewski)  

3:00- 4:30: 14U Black (Wegelin) 

4:30- 6:00: 13U Black (Moon) 

6:00- 7:30: 14U Gray (Daum) 

7:30- Dark: Open

 ===================

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2018 Summer Practice Schedule: Copy

Bayview Park (2nd & Cherry):

Monday:

5:30- 7:00: 11U Grey (O'Rourke)

7:00- Dark: 9U Silver (Austin) 

Tuesday:   

5:30- 7:00: 11U Silver (Kindle)

7:00- Dark: 11U Black (Ashton) 

Wednesday: 

5:30- 7:00: 9U Black (Kennelly)

7:00- Dark: 12U Silver (Powerzia)

Thursday: 

5:30- 7:00: 10U White (Lackey)

7:00- Dark: 11U Black (Ashton) 

Friday: 

5:30- 7:00: 11U Grey (O'Rourke)

7:00- Dark: 11U Silver (Kindle) 

Saturday: 

8:00- 9:30: 12U Silver (Powerzia)

10:00: Open For Games

12:00: Open For Games

2:00: Open For Games

4:00: Open For Games

6:00: Open For Games

 

Sunday: 

8:00- 9:30: 8U Black (Ashton)

9:30- 11:00: 11U Black (Ashton)

11:00- 12:30: 11U Silver (Kindle)

12:30- 2:00: 7U Black (Braendel)

2:00- 3:30: 11U Gray (O'Rourke)

3:30- 5:00: 7U White (Robie)

5:00- 6:30: 14U Softball (Draghi)

6:30- Dark: 10U Softball (Kaliszewski)

 

Haggerty Park:

Monday:

5:30- 7:00: 14U Softball (Draghi)

7:00- Dark: 12U Softball (Rush/Colletta) 

Tuesday:   

5:30- 7:00: 10U Softball (Kaliszewski)

7:00- Dark: 10U White (Lackey) 

Wednesday: 

5:30- 7:00: 10U Black (Ishmaru)

7:00- Dark: 10U Silver (Haffey)

Thursday: 

5:30- 7:00: 10U Softball (Kaliszewski)

7:00- Dark: 12U Softball (Rush/Colletta) 

Friday: 

5:30- 7:00: 10U Black (Ishmaru)

7:00- Dark: 14U Softball (Draghi)

Saturday: 

2:00- 3:30: 9U Black (Kennelly)

3:30- 5:00: 10U White (Lackey)

5:00- 6:30: 9U Silver (Austin)

6:30- Dark: 12U Softball (Rush/Colletta)

 

Sunday: 

8:00- 9:30: 10U Silver (Haffey)

9:30- 11:00: 10U Black (Ishmaru)

 

Robinson Road Softball Field: TBA

Monday: 

Tuesday: 

Wednesday: 

Thursday: 

Friday: 

Saturday: 

Sunday:  

 

Robinson Road HS Field: TBA

Monday: 

Tuesday: 

Wednesday: 

Thursday: 

Friday: 

Saturday: 

 Sunday: 

 

Braebender HS Field:

Tuesday: 

5:30- 7:00: 17U Black (Colvin)

7:00-Dark: 14U Black (Wegelin)

Thursday: 

5:30- 7:00: 17U Black (Colvin)

7:00-Dark: 14U Black (Wegelin)

Friday: 

5:30- 7:00: 14U White (Daum)

Saturday: TBA

Sunday: TBA

 

Braebender Little League Field:

Thursday: 

5:30-7:00: 10U Silver (Haffey)

 

Eriez Magnetics:

Monday:  

5:30- 7:00: 12U Silver (Powerzia)

7:00- Dark: 9U Black (Kennelly)

 

Wednesday: 

5:30- 7:00: 8U Black (Braendel)

7:00- Dark: 7U Black (Ashton)

 

Albion VFW:

Tuesday:  

5:30- 7:00: 13U Black (Moon)

7:00- Dark: 13U Silver (Kruszewski) 

Wednesday: 

5:30- 7:00: 13U White (Bulger)

7:00- Dark: 14U White (Daum)

Thursday: 

5:30- 7:00: 13U Black (Moon)

7:00- Dark: 13U Silver (Kruszewski) 

Friday: 

5:30- 7:00: OPEN

7:00- Dark: OPEN

Saturday: 

12:00- 1:30: 13U White (Bulger)

1:30-3:00: 13U Silver (Kruszewski)  

3:00- 4:30: 14U Black (Wegelin) 

4:30- 6:00: 13U Black (Moon) 

6:00- 7:30: 14U Gray (Daum) 

7:30- Dark: Open

 ===================

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Knights of St. John's
Our Sponsors