2020/2021 YYSA Registration...

IS NOW CLOSED!!!!   [More Info]

2020 League Photo Schedule

YYSA PICTURE SCHEDULE

 

01-18-2020

 

GILA VISTA GYMNASIUM

 

2245 S ARIZONA AVE

 

YUMA, AZ 85365

 

TIME

AGE DIVISION

TEAM

COACH

7:00AM

U6

CHELSEA FC

MICAH HUSKA

 

 

 

 

7:00AM

U14

THRASHERS

GARRET HOUSE

 

 

 

 

7:00AM

U9

MONSTER TRUCKS

BRETT SIMALA

 

 

 

 

7:00AM

U12

GALAXY

JIMMY RILEY

 

 

 

 

7:00AM

U8

BOXCARS

MICHAEL ARGOMANIZ

 

 

 

 

7:15AM

U9

SWEET LEMONS

RICHARD HERNANDEZ

 

 

 

 

7:15AM

U12

DESERT WARRIORS

GILBERT GARCIA

 

 

 

 

7:15AM

U14

YETIS

CHRIS PEYNADO

 

 

 

 

7:15AM

U6

MONSTER TRUCKS

BRETT SIMALA

 

 

 

 

7:15AM

U8

GALAXY

JIMMY RILEY

 

 

 

 

7:30AM

U12

LAFC

RICHARD HERNANDEZ

 

 

 

 

7:30AM

U6

BOBCATS

JESSICA CARRILLO

 

 

 

 

7:30AM

U9

LIL YETI’S

SEAN TOOMEY

 

 

 

 

7:30AM

U10

COSMOS

EDWARD ARGOMANIZ

 

 

 

 

7:30AM

U14

COBRAS

FERNANDO SALAS

 

 

 

 

7:45AM

U4

CRUSADERS

JESSICA CARRILLO

 

 

 

 

7:45AM

U14

SHOOTERS

EDWARD ARGOMANIZ

 

 

 

 

7:45AM

U12

DYNAMO

FERNANDO SALAS

 

 

 

 

7:45AM

U12

RED DRAGONS

SEAN MCNATT

 

 

 

 

7:45AM

U10

PRIDE

LARRY MUNOZ

 

 

 

 

8:00AM

U5

KICKERS

ADRIENNE MOORE

 

 

 

 

8:00AM

U8

WILD BITES

MATTHEW KASTE

 

 

 

 

8:00AM

U12

SOUNDERS

MIKE PADILLA

 

 

 

 

8:00AM

U6

VIPERS

TREVOR WHITE

 

 

 

 

8:00AM

U7

THUNDER

ADRIENNE MOORE

 

 

 

 

8:15AM

U14

CHIVAS

RICHARD COLLINS

 

 

 

 

8:15AM

U8

DRAGONS

TREVOR WHITE

 

 

 

 

8:15AM

U10

STORM

HERIBERTO BEJARANO

 

 

 

 

8:15AM

U10

BEARS

WILLIAM PACKHAM

 

 

 

 

8:15AM

U10

BAD BOYS BAIL BONDS

MIGUEL FLORES

 

 

 

 

8:30AM

U8

BLAZE

RICHARD COLLINS

 

 

 

 

8:30AM

U5

CRUSADERS

HERIBERTO BEJARANO

 

 

 

 

8:30AM

U8

BEARS

WILLIAM PACKHAM

 

 

 

 

8:30AM

U9

BAD BOYS BAIL BONDS

MIGUEL FLORES

 

 

 

 

8:30AM

U9

WARRIORS

MICHAEL DEAN

 

 

 

 

8:45AM

U5

BEARS

WILLIAM PACKHAM

 

 

 

 

8:45AM

U6

LIL WARRIORS

MICHAEL DEAN

 

 

 

 

8:45AM

U9

CHEETAHS

MICHAEL FRITZ

 

 

 

 

8:45AM

U8

RAPIDS

JESSE RODRIGUEZ

 

 

 

 

8:45AM

U8

GAMBETAS

JESUS IBARRA

 

 

 

 

9:00AM

U6

DRAGONS

MICHAEL FRITZ

 

 

 

 

9:00AM

U5

UNITED

JESSE RODRIGUEZ

 

 

 

 

9:00AM

U6

GAMBETAS

JESUS IBARRA

 

 

 

 

9:00AM

U5

BOBCATS

MARTIN VELAZQUEZ

 

 

 

 

9:00AM

U6

JUVENTUS

JORGE ARRIZON

 

 

 

 

9:15AM

U12

DISASTERS

MARTIN VELAZQUEZ

 

 

 

 

9:15AM

U4

JUVENTUS

JORGE ARRIZON

 

 

 

 

9:15AM

U4

BANDITS

CRYSTAL MORALES

 

 

 

 

9:15AM

U9

STINGRAYS

ROBYN TIADEN

 

 

 

 

9:15AM

U9

THE RODENTS

MANUEL BERMUDEZ

 

 

 

 

9:30AM

U4

CARDINALS

LANCE CARTER

 

 

 

 

9:30AM

U7

EAGLES

LEAH BUCHANAN

 

 

 

 

9:30AM

U6

BRONCOS

ROSS GWYNN

 

 

 

 

9:30AM

U9

AZ ELITE

SALVADOR QUINTERO

 

 

 

 

9:30AM

U4

YELLOW JACKETS

ADOLFO GARCIA

 

 

 

 

9:45AM

U9

SNIPERS

JASON DOHERTY

 

 

 

 

9:45AM

U4

FALCONS

RENE RAMIREZ

 

 

 

 

9:45AM

U4

KNIGHTS

CASEY ROLOFF

 

 

 

 

9:45AM

U8

SOCKERS

DANIELA NUNEZ

 

 

 

 

9:45AM

U12

YELLOW JACKETS

ADOLFO GARCIA

 

 

 

 

10:00AM

U5

LIL WOLF PACK

DANIEL PADILLA

 

 

 

 

10:00AM

U10

THE CHARGERS

LUIS POMPA

 

 

 

 

10:00AM

U10

YELLOW JACKETS

ADOLFO GARCIA

 

 

 

 

10:00AM

U4

LIGHTNING

JULIE EMERSON

 

 

 

 

10:00AM

U4

RED ROCKETS

ANABEL TARANGO

 

 

 

 

10:15AM

U14

THE CHARGERS

LUIS POMPA

 

 

 

 

10:15AM

U4

SUPER GECKOS

ROBERT PRUITT

 

 

 

 

10:15AM

U10

ARGONAUTS

HACIENTH THOOMAS

 

 

 

 

10:15AM

U10

AVENGERS

FRANCISCO ALVAREZ

 

 

 

 

10:15AM

U4

WILDCATS

AMANDA HEXEL

 

 

 

 

10:30AM

U5

BANDITS

ROBERT PRECIADO

 

 

 

 

10:30AM

U5

BEES

MERYL BALKUS

 

 

 

 

10:30AM

U9

YUMA HOOLIGANS

JUSTO CARO

 

 

 

 

10:30AM

U10

KINGS UNITED

GERARDO REYES

 

 

 

 

10:30AM

U5

BLAZE

JOSE GARCIA

 

 

 

 

10:45AM

U5

BULLDOGS

VICTOR ROMAN

 

 

 

 

10:45AM

U7

DEFENDERS

MIKE WILLIAMS

 

 

 

 

10:45AM

U7

CARDINALS

CRYSTAL ARELLANO

 

 

 

 

10:45AM

U5

CELTICS

ZACHARY KEREKES

 

 

 

 

10:45AM

U12

BLASTERS

THOMAS BECK

 

 

 

 

11:00AM

U6

MUSTANGS

JEFFREY WAMMACK

 

 

 

 

11:00AM

U5

T-REXS

CALEB GILLISPIE

 

 

 

 

11:00AM

U6

PREDATORS

DANIEL ORTIZ

 

 

 

 

11:00AM

U12

BLUE CREW

JOHN CONROY

 

 

 

 

11:00AM

U6

REBELS

AMANDA BROOKS

 

 

 

 

11:15AM

U6

STRIKERS

LUIS ROSARIO

 

 

 

 

11:15AM

U5

SHARKS

RALPH EVANS JR

 

 

 

 

11:15AM

U6

SUNS

ESEQUIEL ESPINOZA

11:15AM

U10

WILDCATS

DAVIE BROOKS

 

 

 

 

11:15AM

U6

THE BEARS

KYLE CURTIS

 

 

 

 

11:30AM

U6

WOLF PACK

BRETT BINGHAM

 

 

 

 

11:30AM

U5

ROLLIE POLLIES

CHANDRA OLAGUE

 

 

 

 

11:30AM

U7

ARSENAL

ROCIO VASQUEZ

 

 

 

 

11:30AM

U6

AVENGERS

JORGE VALDEZ

 

 

 

 

11:30AM

U14

THE BANDITS

ARTHUR IMAI

 

 

 

 

11:45AM

U19

VIPERS

JOE KOCHIS

 

 

 

 

11:45AM

U19

CRIMINALS

ERNESTO MOSQUEDA

 

 

 

 

11:45AM

U19

THE BANDITS

ARTHUR IMAI

 

 

 

 

11:45AM

U19

BLASTERS

WARREN LANCASTER

 

 

 

 

11:45AM

U6

BISON

JAMES LARSON

 

 

 

 

12:00PM-12:30PM

LUNCH BREAK

LUNCH BREAK

12:00PM-12:30PM

12:00PM-12:30PM

LUNCH BREAK

LUNCH BREAK

12:00PM-12:30PM

12:00PM-12:30PM

LUNCH BREAK

LUNCH BREAK

12:00PM-12:30PM

 

 

 

 

12:45PM

U5

GRASSHOPPERS

GLORIA ESQUIVEL

 

 

 

 

12:45PM

U7

BLASTERS

LUZ WILEY

 

 

 

 

12:45PM

U12

WOLVES

OMAR DIAZ

 

 

 

 

12:45PM

U7

BUCKEYES

PATRICK VAN FLEET

 

 

 

 

12:45PM

U7

FALCONS

ELIU GARCIA

 

 

 

 

1:00PM

U5

DRAGONS

ELISSA MURRIETA

 

 

 

 

1:00PM

U7

FIREFLIES

ANDRES GARCIA

 

 

 

 

1:00PM

U14

RENEGADES

JAMES DUPRE

 

 

 

 

1:00PM

U7

FLAMES

JEANETTE MONTGOMERY

1:00PM

U7

INTFIT UNITED

RUBEN BONILLA

 

 

 

 

1:15PM

U7

KICKERS

JOSEPH PRECIADO

 

 

 

 

1:15PM

U5

LIL MATADORS

RUDY ORTIZ

 

 

 

 

1:15PM

U7

LIGHTNING BOLTS

MATTHEW BUCKLEY

 

 

 

 

1:15PM

U12

CHIVAS FC

FABIAN CERVANTES

 

 

 

 

1:15PM

U7

LIONS

PAOLA DURAZO

 

 

 

 

1:30PM

U7

LITTLE BEARS

MARY GOMEZ

 

 

 

 

1:30PM

U5

PIRATES

LILIANA MARTINEZ

 

 

 

 

1:30PM

U7

MOON DOGS

BRENT STANZE

 

 

 

 

1:30PM

U10

TORNADOS

ERIC QUINONES

 

 

 

 

1:30PM

U7

NINJAS

JONATHAN CORRAL

 

 

 

 

1:45PM

U5

MONSTERZ

DALILA PERAZA

 

 

 

 

1:45PM

U7

PANTHERS

TRENT RICO

 

 

 

 

1:45PM

U12

CHAOS

RAUL ROJAS JR

 

 

 

 

1:45PM

U7

TAIL CHASERS

BRANDON PRINCE

 

 

 

 

1:45PM

U7

TERMINATORS

BRADY TILLOU

 

 

 

 

2:00PM

U5

PREDATORS

MICHAEL LOWRY

 

 

 

 

2:00PM

U7

TORNADOS

KAREN PRESTON

 

 

 

 

2:00PM

U12

BULLDOGS

JOAQUIN MARTINEZ

 

 

 

 

2:00PM

U7

VIKINGS

MAYRA FONSECA

 

 

 

 

2:00PM

U7

WOLVES

RUTILO IVAN CORONA

 

 

 

 

2:15PM

U7

YUMA RISING

STEPHANY VEGA

 

 

 

 

2:15PM

U8

ARSENAL

JOHNNY ACOSTA

2:15PM

U8

DYNAMO

JOSEPH MULLIS

 

 

 

 

2:15PM

U8

FIREBALLS

ELIZABETH LUGO

 

 

 

 

2:15PM

U8

ON TAP WATER SOLUTION

BRIANNA PHELPS

 

 

 

 

 

 

 

 

2:30PM

U8

SONICS

AARON MILLER

 

 

 

 

2:30PM

U8

SPINOSAURS

ROBERT DIAZ

 

 

 

 

2:30PM

U8

THE HEAT

JONATHAN OLBERT

 

 

 

 

2:30PM

U8

WARRIORS

SHELLY QUINTANILLA

 

 

 

 

2:30PM

U8

YUMA UNITED

ANTONIO RAMIREZ

 

 

 

 

2:45PM

U9

BREWERS

MARIO GONZALEZ

 

 

 

 

2:45PM

U9

HAWKS

AARON WILLIFORD

 

 

 

 

2:45PM

U9

JAGUARS

JOHN TURMAN

 

 

 

 

2:45PM

U9

RAIDERS

TRAE CHAVEZ

 

 

 

 

2:45PM

U9

SHREDDERS

JEFF BORGERSEN

 

 

 

 

3:00PM

U10

CHAOS

DULCE GUTTIEREZ