2016 <<   December 2017   >> 2018
26 27 28 29 30 14:30pm 
@ Hayes
BQ - AA-Christ the King (64) 
NY - AA-Hayes (84)

5:45pm 
@ Horace Mann
B-Regis (58) 
NL-Loyola (49)

6:00pm 
@ St. Edmund
B-Cristo Rey Brooklyn (61) 
A-St. Edmund (66)

7:00pm 
@ Holy Cross
NL-Martin Van Buren (70) 
BQ - AA-Holy Cross (84)

7:00pm 
@ North Rockland
B-Salesian (47) 
NL-North Rockland (58)

7:30pm 
@ Molloy
NL-Renaissance (39) 
2nd Varsity Teams-Molloy "B" (75)

21:00pm 
@ Uniondale
NY - AA-Mount (58) 
NL-Elmont (64)

1:30pm 
@ Moore Catholic
B-St. John's Prep (39) 
STATEN ISLAND-Moore (63)

2:00pm 
@ Canarsie
BQ - AA-Xaverian (51) 
NL-Canarsie (43)

2:00pm 
@ St. Edmund's
NL-FDR (25) 
A-St. Edmund (43)

2:30pm 
@ McClancy
B-LaSalle (70) 
NL-Kellenberg (39)

2:30pm 
@ Sacred Heart
A-Fordham (79) 
B-Sacred Heart (66)

3:00pm 
@ Hackley
2nd Varsity Teams-Stepinac "B" (72) 
NL-Harvey (68)

3:00pm 
@ Iona Prep
STATEN ISLAND-St. Peter's (57) 
NY - AA-Iona (68)

3:00pm 
@ Thomas Jefferson
NY - AA-St. Raymond (78) 
NL-Jefferson (92)

3:00pm 
@ Christ the King
NL-Grover Cleveland 
2nd Varsity Teams-Christ the King "B"

3:30pm 
@ Salesian
NL-St. Mary's (42) 
B-Salesian (39)

4:00pm 
@ Springfield Gardens
BQ - AA-Holy Cross (61) 
NL-Springfield Gardens (56)

5:30pm 
@ Martin Luther
B-Cathedral (38) 
NL-Martin Luther (71)

5:45pm 
@ McClancy
NL-Bryant (48) 
A-McClancy (68)

5:45pm 
@ Horace Mann
B-Regis (87) 
NL-Horace Mann (74)

31:00pm 
@ Hayes
STATEN ISLAND-Farrell (49) 
NY - AA-Hayes (71)

2:00pm 
@ Jefferson
BQ - AA-Christ the King (83) 
NL-Jefferson (76)

3:30pm 
@ Martin Luther
B-Cathedral (58) 
NL-Kew Forest (63)

4:30pm 
@ St. Francis Prep
NY - AA-All Hallows (54) 
BQ - AA-St. Francis (61)

6:00pm 
@ McClancy
B-LaSalle (81) 
A-McClancy (45)

46:00pm 
@ Petrides
STATEN ISLAND-St. Joseph (65) 
NL-Petrides (55)

6:00pm  - 8:00pm
@ Nazareth
2nd Varsity Teams-Iona "B" (49) 
2nd Varsity Teams-Nazareth "B" (56)

6:30pm 
@ Holy Cross
2nd Varsity Teams-Loughlin "B" (60) 
2nd Varsity Teams-Holy Cross "B" (57)

7:00pm 
@ Molloy
2nd Varsity Teams-Stepinac "B" (64) 
2nd Varsity Teams-Molloy "B" (66)

7:00pm 
@ Moore Catholic
STATEN ISLAND-Farrell (52) 
STATEN ISLAND-Moore (41)

54:15pm 
@ Iona Prep
NY - AA-All Hallows (48) 
NY - AA-Iona (65)

4:30pm 
@ St. Edmund's
A-Spellman (47) 
A-St. Edmund (58)

4:30pm 
@ Regis
B-Sacred Heart (68) 
B-Regis (56)

4:30pm 
@ Hayes
NY - AA-Monsignor Scanlan (57) 
NY - AA-Hayes (73)

4:30pm 
@ Fordham Prep
A-Nazareth (57) 
A-Fordham (42)

5:00pm 
@ Mount
NL-Kipp Academy (59) 
NY - AA-Mount (69)

5:30pm 
@ Bay View Community Center
B-Salesian (49) 
B-Cristo Rey Brooklyn (50)

6:00pm 
@ Nazareth
2nd Varsity Teams-St. Raymond's "B" (59) 
2nd Varsity Teams-Nazareth "B" (55)

7:00pm 
@ Kennedy Catholic
B-St. John's Prep (44) 
A-Kennedy Catholic (51)

7:30pm 
@ McClancy
NL-St. Mary's (46) 
A-McClancy (49)

7:30pm 
@ St. Francis
BQ - AA-Loughlin (75) 
BQ - AA-St. Francis (62)

64:00pm 
@ Molloy
2nd Varsity Teams-Iona "B" (33) 
2nd Varsity Teams-Molloy "B" (59)

4:30pm 
@ Xavier
NL-Murry Bergtraum (45) 
A-Xavier (48)

74:00pm 
@ Spellman
B-Salesian (66) 
A-Spellman (68)

7:00pm 
@ St. Raymond
2nd Varsity Teams-Xaverian "B" 
2nd Varsity Teams-St. Raymond's "B"

7:30pm 
@ Molloy
NL-St. Anthony (54) 
BQ - AA-Molloy (85)

85:30pm 
@ Canisius
A-Nazareth (56) 
NL-Aquinas (35)

5:30pm 
@ Bay View Community Center
B-Sacred Heart (62) 
B-Cristo Rey Brooklyn (40)

5:45pm 
@ All Hallows
NY - AA-Mount (67) 
NY - AA-All Hallows (78)

6:00pm 
@ Nazareth
2nd Varsity Teams-Stepinac "B" 
2nd Varsity Teams-Nazareth "B"

6:45pm 
@ Coppin State University
BQ - AA-Loughlin (74) 
NL-Bishop McNamara (75)

7:00pm 
@ Farrell
STATEN ISLAND-St. Peter's (43) 
STATEN ISLAND-Farrell (27)

7:30pm 
@ St. Raymond's
NY - AA-Stepinac (88) 
NY - AA-St. Raymond (90)

7:30pm 
@ St. Joseph
STATEN ISLAND-Moore (63) 
STATEN ISLAND-St. Joseph (50)

7:30pm 
@ Holy Cross
NL-Campus Magnet (39) 
BQ - AA-Holy Cross (78)

7:30pm 
@ Mount Lebanon
BQ - AA-St. Francis (43) 
NL-Mount Lebanon (89)

7:30pm 
@ McClancy
A-Kennedy Catholic (43) 
A-McClancy (59)

7:45pm 
@ Iona Prep
BQ - AA-Christ the King (48) 
NY - AA-Iona (55)

8:45pm 
@ Gonzaga, DC
NY - AA-Hayes (67) 
NL-Woodrow Wilson (65)

912:00pm 
@ Holy Cross
NL-Jesuit Dallas - TX (82) 
BQ - AA-Holy Cross (61)

1:30pm 
@ St. Edmund's
B-St. John's Prep (61) 
A-St. Edmund (73)

1:30pm 
@ Southside
A-Xavier (51) 
NL-Southside (44)

2:30pm 
@ Spellman
STATEN ISLAND-St. Joseph (55) 
A-Spellman (50)

3:00pm 
@ Salesian
B-LaSalle (70) 
B-Salesian (53)

3:30pm 
@ Canisius
A-Nazareth (53) 
NL-Canisius - Buffalo (68)

4:00pm 
@ Mount Lebanon
BQ - AA-St. Francis (67) 
NL-Obama Academy - PA (33)

4:30pm 
@ Molloy
NL-Leon Goldstein (60) 
2nd Varsity Teams-Molloy "B" (79)

5:30pm 
@ Coppin State University
BQ - AA-Loughlin 
NL-John Carroll School

Postponed
8:30pm 
@ Gonzaga, DC
NY - AA-Hayes (60) 
NL-Roman Catholic - Phila. (78)

1010:00am 
@ Xaverian
2nd Varsity Teams-Loughlin "B" 
2nd Varsity Teams-Xaverian "B"

4:00pm 
@ Kennedy Catholic
STATEN ISLAND-Farrell (65) 
A-Kennedy Catholic (42)

4:00pm 
@ Christ the King
NY - AA-Monsignor Scanlan (45) 
BQ - AA-Christ the King (74)

4:15pm 
@ Spellman
NL-St. Augustine (67) 
A-Spellman (62)

4:30pm 
@ St. Raymond's
BQ - AA-Xaverian (63) 
NY - AA-St. Raymond (78)

5:00pm 
@ Gonzaga, DC
NY - AA-Hayes (71) 
NL-Charlotte Christian- NC (68)

5:45pm 
@ Christ the King
2nd Varsity Teams-St. Raymond's "B" 
2nd Varsity Teams-Christ the King "B"

114:30pm 
@ Regis
NL-St. Ignatius (54) 
B-Regis (59)

5:30pm 
@ Rye Country Day
A-Kennedy Catholic (37) 
NL-Rye Country Day (72)

7:00pm 
@ Stepinac
2nd Varsity Teams-Iona "B" (46) 
2nd Varsity Teams-Stepinac "B" (49)

7:00pm 
@ Molloy
2nd Varsity Teams-St. Raymond's "B" (68) 
2nd Varsity Teams-Molloy "B" (57)

7:00pm 
@ St.Peter's
NL-Tottenville (50) 
STATEN ISLAND-St. Peter's (63)

124:00pm 
@ St. Anthony
BQ - AA-St. Francis 
NL-St. Anthony

Postponed
4:15pm 
@ Sacred Heart
A-Spellman (55) 
B-Sacred Heart (75)

4:15pm 
@ McClancy
A-Xavier (51) 
A-McClancy (61)

4:30pm 
@ Fordham Prep
NL-St. Ignatius (53) 
A-Fordham (72)

5:30pm 
@ Bay View Community Center
B-St. John's Prep (60) 
B-Cristo Rey Brooklyn (48)

5:45pm 
@ St. Raymond's
NY - AA-All Hallows (78) 
NY - AA-St. Raymond (81)

5:45pm 
@ Cathedral Prep
B-Salesian (83) 
B-Cathedral (55)

6:00pm 
@ New Dorp
STATEN ISLAND-Moore (37) 
NL-New Dorp (66)

6:00pm 
@ Msgr. Scanlan
NY - AA-Stepinac (76) 
NY - AA-Monsignor Scanlan (63)

6:00pm 
@ Long Island Lutheran
BQ - AA-Holy Cross (37) 
NL-Long Island Lutheran (88)

7:30pm 
@ Christ the King
2nd Varsity Teams-Nazareth "B" (37) 
2nd Varsity Teams-Christ the King "B" (46)

7:30pm 
@ Xaverian
STATEN ISLAND-St. Joseph (42) 
BQ - AA-Xaverian (65)

133:30pm 
@ Xavier
NL-St. Ignatius (65) 
A-Xavier (50)

4:30pm 
@ Mount
BQ - AA-Loughlin (67) 
NY - AA-Mount (77)

5:30pm 
@ Dwight
A-Fordham (61) 
NL-Dwight (55)

5:30pm 
@ Iona Prep
2nd Varsity Teams-Loughlin "B" (47) 
2nd Varsity Teams-Iona "B" (55)

7:00pm 
@ Nazareth
2nd Varsity Teams-Holy Cross "B" (47) 
2nd Varsity Teams-Nazareth "B" (50)

146:00pm 
@ McClancy
NL-Portledge (50) 
A-McClancy (70)

6:00pm 
@ Xaverian
2nd Varsity Teams-St. Raymond's "B" 
2nd Varsity Teams-Xaverian "B"

6:30pm 
@ Cathedral Prep
STATEN ISLAND-Moore (66) 
B-Cathedral (37)

7:00pm 
@ Molloy
B-Cristo Rey Brooklyn (47) 
2nd Varsity Teams-Molloy "B" (46)

154:30pm 
@ Regis
A-Spellman 
B-Regis

Postponed
5:45pm 
@ All Hallows
BQ - AA-Loughlin (71) 
NY - AA-All Hallows (62)

6:00pm 
@ St. Edmund's
STATEN ISLAND-Farrell (54) 
A-St. Edmund (39)

6:30pm 
@ Gaucho Gym
B-LaSalle (64) 
NL-South Bronx Prep (42)

7:00pm 
@ Salesian
A-Fordham (66) 
B-Salesian (73)

7:00pm 
@ St.Peter's
STATEN ISLAND-St. Joseph (41) 
STATEN ISLAND-St. Peter's (70)

7:30pm 
@ Chaminade
NY - AA-Hayes (62) 
NL-Chaminade (65)

7:30pm 
@ Stepinac
NL-Byram Hills 
NY - AA-Stepinac

Postponed
7:30pm 
@ Molloy
BQ - AA-Holy Cross (55) 
BQ - AA-Molloy (80)

7:30pm 
@ Xaverian
BQ - AA-St. Francis (71) 
BQ - AA-Xaverian (77)

9:30pm 
@ Coral Springs, FL
NY - AA-Monsignor Scanlan (28) 
NL-Blanche Ely - FL (60)

1612:00pm 
@ Bronxville
B-Sacred Heart (66) 
NL-Nanuet (38)

1:00pm 
@ Coral Springs, FL
NY - AA-Monsignor Scanlan (57) 
NL-Oxbridge Academy (42)

1:00pm 
@ Xavier
B-LaSalle (60) 
A-Xavier (39)

2:00pm 
@ Roosevelt
A-Nazareth (71) 
NL-Center Moriches (69)

2:30pm 
@ Gaucho Gym
NY - AA-All Hallows (58) 
NL-Wadleigh (49)

3:00pm 
@ St. John the Baptist
B-Cathedral (63) 
NL-St. John the Baptist (76)

3:00pm 
@ Salesian
NL-St. Dominic (56) 
B-Salesian (64)

3:00pm 
@ Mount
NL-Bayside (50) 
NY - AA-Mount (86)

3:00pm 
@ Stepinac
2nd Varsity Teams-Xaverian "B" 
2nd Varsity Teams-Stepinac "B"

7:00pm 
@ Gaucho Gym
NY - AA-St. Raymond (74) 
NL-Wings (54)

1710:30am 
@ Bronxville
B-Sacred Heart (54) 
NL-Pleasantville (38)

1:00pm 
@ Farrell
A-Spellman 
STATEN ISLAND-Farrell

Postponed
3:30pm 
@ Xaverian
BQ - AA-Christ the King (67) 
BQ - AA-Xaverian (46)

4:00pm 
@ McClancy
STATEN ISLAND-St. Joseph (39) 
A-McClancy (52)

4:30pm 
@ St. Raymond's
2nd Varsity Teams-Molloy "B" (61) 
2nd Varsity Teams-St. Raymond's "B" (59)

5:30pm 
@ Gaucho Gym
NY - AA-Iona (52) 
NL-St. Frances (MD) (62)

186:00pm 
@ Fordham Prep
NL-Portledge 
A-Fordham

6:30pm 
@ CSI-McCown
STATEN ISLAND-Moore 
NL-CSI Mc Cown

6:30pm 
@ Holy Cross
2nd Varsity Teams-Iona "B" 
2nd Varsity Teams-Holy Cross "B"

7:00pm 
@ Stepinac
2nd Varsity Teams-Nazareth "B" 
2nd Varsity Teams-Stepinac "B"

7:00pm 
@ Long Island Lutheran
BQ - AA-Christ the King 
NL-Long Island Lutheran

8:40pm 
@ Coral Springs, FL
NY - AA-Monsignor Scanlan 
NL-Cardinal Gibbons (FL)

194:00pm 
@ Mount
NY - AA-Hayes 
NY - AA-Mount

4:15pm 
@ Spellman
A-McClancy 
A-Spellman

4:30pm 
@ Xavier
A-St. Edmund 
A-Xavier

5:30pm 
@ LaSalle
B-Cathedral 
B-LaSalle

5:45pm 
@ St. Raymond's
NY - AA-St. Raymond 
NY - AA-Iona

6:00pm 
@ Regis
B-St. John's Prep 
B-Regis

7:00pm 
@ Nazareth
STATEN ISLAND-Farrell 
A-Nazareth

7:00pm 
@ Kennedy Catholic
B-Sacred Heart 
A-Kennedy Catholic

7:00pm 
@ Stepinac
BQ - AA-Holy Cross 
NY - AA-Stepinac

7:00pm 
@ Fort Myers, FL
BQ - AA-Molloy 
NL-University - FL

7:15pm 
@ St. Anthony
B-Salesian 
NL-St. Anthony

7:30pm 
@ St. Raymond
2nd Varsity Teams-Stepinac "B" 
2nd Varsity Teams-St. Raymond's "B"

Postponed
7:30pm 
@ St. Francis Prep
BQ - AA-Christ the King 
BQ - AA-St. Francis

206:30pm 
@ Holy Cross
2nd Varsity Teams-Christ the King "B" 
2nd Varsity Teams-Holy Cross "B"

7:00pm 
@ Moore Catholic
STATEN ISLAND-St. Peter's 
STATEN ISLAND-Moore


@ Fort Myers, FL
BQ - AA-Molloy  -POSITION/TBD
214:30pm 
@ Salesian
NL-Yorktown 
B-Salesian

5:30pm 
@ Bay View Community Center
STATEN ISLAND-Moore 
B-Cristo Rey Brooklyn

6:00pm 
@ Fordham Prep
NL-Georgetown Prep 
A-Fordham

7:00pm 
@ St. Joseph
NL-Port Richmond 
STATEN ISLAND-St. Joseph

7:00pm 
@ Holy Cross
NL-Fox Lane 
BQ - AA-Holy Cross


@ Fort Myers, FL
BQ - AA-Molloy  -POSITION/TBD
223:00pm 
@ Farrell
A-McClancy 
STATEN ISLAND-Farrell

3:15pm 
@ Stepinac
2nd Varsity Teams-Loughlin "B" 
2nd Varsity Teams-Stepinac "B"

5:00pm 
@ St. Edmund's
NL-Tilden 
A-St. Edmund

5:30pm 
@ Bay View Community Center
B-LaSalle 
B-Cristo Rey Brooklyn

6:00pm 
@ St. John's Prep
A-Kennedy Catholic 
B-St. John's Prep

6:30pm 
@ Westinghouse
BQ - AA-Loughlin 
NL-South Shore

7:00pm 
@ Hayes
NY - AA-Stepinac 
NY - AA-Hayes


@ Fort Myers, FL
BQ - AA-Molloy  -POSITION/TBD
7:30pm 
@ Christ the King
NY - AA-St. Raymond 
BQ - AA-Christ the King

8:00pm 
@ Westinghouse
NY - AA-All Hallows 
NL-Westinghouse

2312:30pm 
@ Westinghouse
B-LaSalle 
NL-Bedford Academy

1:00pm 
@ St. Raymond's
2nd Varsity Teams-Nazareth "B" 
2nd Varsity Teams-St. Raymond's "B"

1:00pm 
@ Westinghouse
NY - AA-All Hallows 
NL-Manhattan Center

1:30pm 
@ Kennedy Catholic
B-Cathedral 
A-Kennedy Catholic


@ Westinghouse
BQ - AA-Xaverian 
NL-Westinghouse

2:15pm 
@ Mount
BQ - AA-St. Francis 
NY - AA-Mount

3:00pm 
@ St. Peter's
NL-Chaminade 
STATEN ISLAND-St. Peter's

3:00pm 
@ Fordham Prep
A-Xavier 
A-Fordham


@ Drexel University
BQ - AA-Loughlin 
NL-Girard College HS

24 25 265:15pm 
@ Westchester County Center
B-LaSalle 
NL-Somers

7:15pm 
@ St. Thomas Aquinas
A-Nazareth 
NL-Holy Trinity

27
@ Albertus Magnus
A-Spellman  -POSITION/TBD
1:30pm 
@ Lewes, DE
BQ - AA-Loughlin 
NL-Roosevelt

1:45pm 
@ Salisbury, MD
STATEN ISLAND-St. Joseph 
NL-Edmondson

2:00pm 
@ St. John's Prep
B-Cristo Rey Brooklyn 
B-St. John's Prep

2:00pm 
@ Albertus Magnus
A-Fordham 
NL-Burke Catholic

2:30pm 
@ Dayton - NJ
STATEN ISLAND-Moore 
NL-Milburn (NJ)

5:00pm 
@ Gaucho Gym
BQ - AA-Molloy 
NY - AA-All Hallows

5:00pm 
@ Kennedy Catholic
NL-Portledge 
A-Kennedy Catholic

6:00pm 
@ Mater Dei - NJ
BQ - AA-Xaverian 
NL-Port Richmond

7:15pm 
@ St. Thomas Aquinas
A-Xavier 
NL-Bedford Academy


@ St. Thomas Aquinas
A-Nazareth  -POSITION/TBD
8:55pm 
@ Torrey Pines HS - CA
NY - AA-Stepinac 
NL-St. Thomas - Houston, TX

9:00pm 
@ St. Thomas Aquinas
A-St. Edmund 
NL-Tampa Catholic

28
@ Albertus Magnus
A-Spellman  -POSITION/TBD

@ Salisbury, MD
STATEN ISLAND-St. Joseph  -POSITION/TBD

@ Albertus Magnus
A-Fordham  -POSITION/TBD
5:00pm 
@ Westchester County Center
NY - AA-Mount 
NL-Saunders

5:00pm 
@ Molloy
2nd Varsity Teams-Holy Cross "B" 
2nd Varsity Teams-Molloy "B"

5:00pm 
@ McClancy
NL-Notre Dame H.S. 
A-McClancy


@ Westchester County Center
B-LaSalle  -POSITION/TBD

@ West Palm Beach, FL
NY - AA-Iona  -POSITION/TBD
6:00pm 
@ Mater Dei - NJ
BQ - AA-Xaverian 
NL-CBA (NJ)

6:30pm 
@ Elmira, NY
STATEN ISLAND-St. Peter's 
NL-Horsehead's HS

7:00pm 
@ Cathedral Prep
NL-Renaissance 
B-Cathedral


@ San Diego, CA
NY - AA-Stepinac  -POSITION/TBD
291:30pm 
@ St. John's Prep
B-Sacred Heart 
B-St. John's Prep


@ Dayton - NJ
STATEN ISLAND-Moore  -POSITION/TBD

@ Orlando
STATEN ISLAND-Farrell  -POSITION/TBD

@ Westchester County Center
NY - AA-Mount 
NL-TBA

5:00pm 
@ Holy Cross
NL-Francis Lewis 
BQ - AA-Holy Cross

5:00pm 
@ Lewes, DE
BQ - AA-Loughlin 
NL-Gonzaga


@ West Palm Beach, FL
NY - AA-Iona  -POSITION/TBD

@ Cathedral Prep
B-Cathedral  -POSITION/TBD

@ Elmira, NY
STATEN ISLAND-St. Peter's  -POSITION/TBD

@ St. Thomas Aquinas
A-Xavier  -POSITION/TBD

@ San Diego, CA
NY - AA-Stepinac  -POSITION/TBD
7:30pm 
@ Molloy
NY - AA-Hayes 
BQ - AA-Molloy


@ St. John the Baptist
BQ - AA-St. Francis 
NL-Longwood


@ St. Thomas Aquinas
A-St. Edmund  -POSITION/TBD
301:00pm 
@ McClancy
NL-Maspeth 
A-McClancy

1:00pm 
@ Seaford
2nd Varsity Teams-Holy Cross "B" 
NL-Seaford

2:00pm 
@ St. Joseph
NL-Kennedy Catholic 
STATEN ISLAND-St. Joseph

2:00pm 
@ St. Joseph
A-Kennedy Catholic 
STATEN ISLAND-St. Joseph


@ Orlando
STATEN ISLAND-Farrell  -POSITION/TBD
3:30pm 
@ Regis
NL-St. Dominic 
B-Regis


@ West Palm Beach, FL
NY - AA-Iona  -POSITION/TBD

@ Elmira, NY
STATEN ISLAND-St. Peter's  -POSITION/TBD

@ St. Thomas Aquinas
A-Nazareth  -POSITION/TBD

@ St. Thomas Aquinas
A-Xavier  -POSITION/TBD

@ San Diego, CA
NY - AA-Stepinac  -POSITION/TBD

@ St. John the Baptist
BQ - AA-St. Francis  -POSITION/TBD

@ St. Thomas Aquinas
A-St. Edmund  -POSITION/TBD
31 1 2 3 4 5 6