Swoosh Fall Shoot-Outs 2017

Subscribe to our Newsletter

ALL TEAMS MUST RECHECK SCHEDULES FRIDAY @ 1PM - SCHEDULE IS BELOW

 

Gym Location:

The Draft Sports Complex

1560 E. 6th St.

Corona, CA 92879

 

5th Grade /11u Boys

Handles

Broncoball

Outlaws

Savage Basketball

Evolution

 

Saturday

9:00am…Team X  vs.  Savage Basketball (1)

9:00am…House of Handles  vs.  Outlaws (2)

11:00am…Outlaws  vs.  Team X (1)

11:00am…House of Handles  vs.  Broncoball (2)

1:00pm…Savage Basketball  vs.  Broncoball (1)

 

Sunday

9:00am…Outlaws  vs.  Savage Basketball (1)

9:00am…House of Handles  vs.  Team X (2)

11:00am…Team X  vs.  Broncoball (1)

11:00am…House of Handles  vs.  Savage Basketball (2)

1:00pm…Outlaws  vs.  Broncoball (1)

 

Monday

10:00am…#1 Seed  vs.  #4 Seed (1)

10:00am…#2 Seed  vs.  #3 Seed (2)

11:00am…#5 Seed  vs.  Team X (1)

12:00pm…Championship (1)

 

 

6th Grade /12u Boys

Savage Basketball

Heat Check

Damand

San Diego’s Bulldogs

Evolution

 

Saturday

10:00am…Evolution  vs.  San Diego’s Bulldogs (1)

12:00pm…San Diego’s Bulldogs  vs.  Heat Check (1)

2:00pm…Savage Basketball  vs.  Evolution (1)

4:00pm…Damand  vs.  Heat Check (1)

6:00pm…Savage Basketball  vs.  Damand (1)

 

Sunday

8:00am…Damand  vs.  San Diego’s Bulldogs (1)

8:00am…Evolution  vs.  Heat Check (2)

10:00am…Damand  vs.  Evolution (1)

10:00am…Savage Basketball  vs.  San Diego’s Bulldogs (2)

12:00pm…Savage Basketball  vs.  Heat Check (1)

 

Monday

9:00am…#1 Seed  vs.  #4 Seed (1)

9:00am…#2 Seed  vs.  #3 Seed (2)

11:00am…#5 Seed  vs.  Team X (2)

12:00pm…Championship (2)

 

 

7th Grade /13u Boys

Team X

Swoosh

Dune Citi

Outlaws

Team San Diego

 

Saturday

8:00am…Dune Citi  vs.  Swoosh (3)

10:00am…Dune Citi  vs.  Outlaws (3)

12:00pm…Outlaws  vs.  Swoosh (3)

 

Sunday

8:00am…Team X  vs.  Dune Citi (3)

10:00am…Team X  vs.  Outlaws (3)

 

Monday

9:00am…Team San Diego  vs.  Outlaws (3)

11:00am…Dune Citi  vs.  Team San Diego (3)

1:00pm…#1 Seed  vs.  #2 Seed (3)

3:00pm…Team X  vs.  Team San Diego (3)

4:00pm…Team San Diego  vs.  Swoosh (3)

6:00pm…Team X  vs.  Swoosh (3)

 

 

8th Grade/14u Boys

Savage Basketball

OC Hot Shots

Outlaws

OC Select

San Diego Rebels

Team San Diego

 

Saturday

11:00am…OC Select  vs.  OC Hot Shots (3)

1:00pm…Outlaws  vs.  OC Select (2)

1:00pm…Savage Basketball  vs.  OC Hot Shots (3)

3:00pm…Savage Basketball  vs.  Outlaws (2)

 

Sunday

12:00pm…Outlaws  vs.  OC Hot Shots (3)

2:00pm…Savage Basketball  vs.  Team X (3)

 

Monday

10:00am…OC Hot Shots  vs.  Team San Diego (3)

10:00am…Savage Basketball  vs.  San Diego Rebels (4)

12:00pm…Outlaws  vs.  Team San Diego (3)

12:00pm…OC Hot Shots  vs.  San Diego Rebels (4)

1:00pm…Savage Basketball  vs.  Team X (4)

1:00pm…Outlaws  vs.  Team X (6)

 

 

HS Boys Bronze

Pool A

IMB 15 Pink

101 Basketball Academy

LSBA

 

Pool B

Evolution

Outlaws

IMB 15 Black

 

Saturday

9:00am…Evolution  vs.  IMB 15 Black (4)

10:00am…101 Basketball Academy  vs.  IMB 15 Pink (4)

11:00am…IMB 15 Black  vs.  Outlaws (4)

12:00pm…IMB 15 Pink  vs.  LBSA (4)

1:00pm…Outlaws  vs.  Evolution (4)

2:00pm…LSBA  vs.  101 Basketball Academy (4)

 

Sunday

12:00pm…2B  vs.  3A (Game 2) (2)

12:00pm…2A  vs.  3B (Game 1) (4)

2:00pm…1B  vs.  Winner of Game 1 (Game B) (2)

2:00pm…1A  vs.  Winner of Game 2 (Game A) (4)

 

Monday

12:00pm…Winner of Games A/B (Championship) (5)

12:00pm…Losers of Games A/B (3rd Place) (6)

12:00pm…Losers of Games 1/2 (7)

 

 

HS Boys Silver

Showtime Ballers Black (San Fernando)

Outlaws

IMB 16

Showtime Ballers Purple (San Fernando)

Evolution

Team X

 

Saturday

10:00am…IMB 16  vs.  Outlaws (5)

11:00am…Evolution  vs.  Showtime Ballers Purple (5)

1:00pm…Showtime Ballers Black  vs.  IMB 16 (5)

2:00pm…Showtime Ballers Purple  vs.  Outlaws (5)

3:00pm…Showtime Ballers Black  vs.  Evolution (5)

 

Sunday

9:00am…IMB 16  vs.  Showtime Ballers Purple (5)

9:00am…Evolution  vs.  Outlaws (6)

11:00am…Showtime Ballers Black  vs.  Outlaws (5)

11:00am…IMB 16  vs.  Evolution (6)

12:00pm…Showtime Ballers Purple  vs.  Team X (5)

1:00pm…Showtime Ballers Black  vs.  Team X (5)

 

 

Monday

9:00am…# 1 Seed  vs.  # 4 Seed (5)

9:00am…# 2 Seed  vs.  # 3 Seed (6)

11:00am…# 5 Seed  vs.  Team X (8)

12:00pm…Championship (8)

 

 

HS Boys Gold

Pool A

101 Basketball Academy

Rialto Rebels

5*

Rock Solid Black

 

Pool B

Team Torreys

So Cal Aztecs Basketball

Desert Storm

Rock Solid Grey

 

Pool C

San Diego Rebels

 

Saturday

8:00am…Team Torreys  vs.  Rock Solid Grey (6)

11:00am…Team Torreys  vs.  Desert Storm (6)

11:00am…Rock Solid Grey  vs.  So Cal Aztecs (7)

12:00pm…101 Basketball Academy  vs.  Rock Solid Black (6)

1:00pm…Desert Storm  vs.  So Cal Aztecs Basketball (7)

2:00pm…101 Basketball Academy  vs.  5* (6)

3:00pm…Rock Solid Black  vs.  Rialto Rebels (6)

5:00pm…5*  vs.  Rialto Rebels (6)

 

 

Sunday

11:00am…Desert Storm  vs.  Rock Solid Grey (3)

11:00am…Team Torreys  vs.  So Cal Aztecs Basketball (4)

12:00pm…101 Basketball Academy  vs.  Rialto Rebels (6)

2:00pm…5*  vs.  Rock Solid Black (5) 

 

Monday

10:00am…1A  vs.  2B (5)

10:00am…1B  vs.  2A (6)

11:00am…3A  vs.  3B (5)

11:00am…4A  vs.  4B (6)

1:00pm…Championship (5)