News

December schedule is posted

 

 

 

 

 

Home team will confirm game with the away team 

Winning team will e-mail us the score

cjblhoops@gmail.com

 

 

 

 

Mail $140 registration check

Central Jersey Basketball League  

33 Pershing Ave

Milltown, N.J 08850

 

 

 


 

   

 

 

 


Director Contact Information

  

 

Coordinators:

.

Director & Founder

Dr. Dave Weiss

drdave0916@yahoo.com

 

 

Dennis Scanlon  President

(848)391-5027

dennscan@gmail.com

 

 

Al Holtje   Vice President/Referee Assignor
(917)751-2028

cjblhoops@gmail.com

aholtje@verizon.net

 

Dan Laino    Scheduler

(732) 735-7743

cjblhoops@gmail.com

dlaino@verizon.net

 

For questions and concerns please email cjblhoops@gmail.com. If your contact information is missing or incorrectly presented on the website please submit your corrections to cjblhoops@gmail.com. Required contact information includes e-mail address, primary phone number and alternate phone number.


 

 

 

League Schedule
Dec 9
BOYS 10U - A Division (4th Grade)
South Brunswick 4A @ Marlboro Mustangs 4A
10:00am
BOYS 11U - A Division (5th Grade)
Robbinsville Ravens 5A @ Marlboro Mustangs 5A
11:15am
Middletown Heat 5A @ North Brunswick 5A
3:00pm
BOYS 11U - B Division (5th Grade)
Edison 5B @ East Brunswick Fastbreak 5B
10:45am
BOYS 12U - A Division (6th Grade)
Howell Warriors 6A @ North Brunswick Bulldogs 6A
3:00pm
BOYS 12U - B Division (6th Grade)
St. Matthews 6B @ North Brunswick 6B
11:15am
Midd South 6B @ Metuchen Bulldogs 6B
1:45pm
BOYS 13U - A Division (7th Grade)
Middletown Heat 8B @ North Brunswick Harris 7A
4:15pm
BOYS 13U - B Division (7th Grade)
Manalapan 7B @ North Brunswick 7B
11:15am
SB Vikings 7B @ Princeton Basketball Club 7B
6:30pm
BOYS 14U - B Division (8th Grade)
Matawan Travel 8B @ East Brunswick Fastbreak 8B
12:00pm
Metuchen 8B @ North Brunswick Raiders 8B
12:30pm
GIRLS 10U (4th Grade)
South Brunswick 4th @ St Matthews 4th
1:00pm
St Barts 4th @ Princeton Basketball Club 4th
5:30pm
GIRLS 14U (8th Grade)
Edison 8th @ East Brunswick 8th
9:30am
Monroe Falcons 8th @ Clark Crusaders 8th
6:15pm
Dec 10
BOYS 10U - B Division (4th Grade)
St. Bart's Miller @ Monroe Falcons 3rd Grade
6:30pm
GIRLS 13U (7th Grade)
Manalapan 7th @ Howell Hawks 7th
6:45pm
GIRLS 14U (8th Grade)
Lawrence 8th @ Monroe Falcons 8th
7:45pm
Dec 11
GIRLS 13U (7th Grade)
Millstone 7th @ Princeton Basketball Club 7th
7:30pm
St. Bart's Bobcats 7th @ St. Stans Black Sox 7th
8:00pm
Dec 14
BOYS 10U - B Division (4th Grade)
Hazlet Hawks 4B @ St. Bart's Miller
6:15pm
St. Bart's Zebro @ Matawan Travel 4B
6:30pm
BOYS 12U - B Division (6th Grade)
Clark Crusaders 6B @ St. Matthews 6B
6:30pm
North Brunswick 6B @ Howell Hawks 6B
7:00pm
Hazlet Hawks 6B @ St. Barts 6B
7:15pm
BOYS 13U - A Division (7th Grade)
Hazlet Hawks 7A @ St. Barts 7A
9:15pm
BOYS 14U - A Division (8th Grade)
North Brunswick Raiders 8B @ NJ Misfits 8A
8:15pm
BOYS 14U - B Division (8th Grade)
Perth Amboy 8B @ Matawan Travel 8B
7:45pm
GIRLS 13U (7th Grade)
St. Stans Black Sox 7th @ Princeton Basketball Club 7th
7:00pm
Manalapan 7th @ Millstone 7th
7:45pm
Monroe 7th @ St. Bart's Bobcats 7th
8:15pm
GIRLS 14U (8th Grade)
Lawrence 8th @ Princeton Basketball Club 8th
8:15pm
Dec 15
BOYS 10U - A Division (4th Grade)
North Brunswick 4A @ South Brunswick 4A
10:00am
Howell Grey Hawks 5B @ Robbinsville Ravens 4A
6:30pm
BOYS 10U - B Division (4th Grade)
Marlboro Mustangs 4A @ Clark Travel Basketball 4B
12:00pm
BOYS 11U - A Division (5th Grade)
Old Bridge Hoops Academy 5A @ Robbinsville Ravens 5A
5:15pm
BOYS 11U - B Division (5th Grade)
East Brunswick Fastbreak 5B @ Old Bridge Knights 5B
8:30am
Marlboro Mustangs 5A @ Clark Crusaders 5B
1:15pm
North Brunswick 5A @ Matawan Travel 5B
2:45pm
BOYS 12U - A Division (6th Grade)
St.Barts Bobcats 6A @ Robbinsville Ravens 6A
4:00pm
Howell Warriors 6A @ South Brunswick 6A
7:10pm
BOYS 12U - B Division (6th Grade)
Midd South 6B @ South Brunswick 6B
11:10am
North Brunswick 6B @ Matawan Travel 6B
1:30pm
BOYS 13U - A Division (7th Grade)
Piscataway Future 7A @ Robbinsville Ravens 7A
2:45pm
Monroe Falcons 7A @ Piscataway Future 7A
5:45pm
BOYS 13U - B Division (7th Grade)
ETYB 7B @ Old Bridge Knights 7B
9:30am
North Brunswick 7B @ Matawan Travel 7B
12:15pm
Old Bridge Hoops Academy 7B @ Clark 7B
7:30pm
Middletown South Blue 7B @ SB Vikings 7B
7:40pm
BOYS 14U - A Division (8th Grade)
Old Bridge Hoops Academy 8A @ Clark Crusaders 8A
6:15pm
BOYS 14U - B Division (8th Grade)
East Brunswick Fastbreak 8B @ Perth Amboy 8B
3:15pm
Edison 8B @ South Brunswick 8B
6:00pm
GIRLS 10U (4th Grade)
Princeton Basketball Club 4th @ South Brunswick 4th
12:30pm
St Barts 4th @ OLV 4th
1:00pm
Clark 4th @ Immaculate Conception Bulldogs 4th
4:30pm
GIRLS 11U (5th Grade)
South Amboy Eagles 5th @ Clark Crusaders 5th
2:45pm
GIRLS 12U (6th Grade)
Old Bridge Hoops Academy 6th @ Clark Crusaders 6th
3:45pm
North Brunswick 6th @ South Brunswick 6th
4:15pm
GIRLS 13U (7th Grade)
Manalapan 7th @ Old Bridge Knights 7th
11:30am
Monroe 7th @ Vikings 7th
5:20pm
Howell Hawks 7th @ Immaculate Conception Bulldogs 7th
5:30pm
GIRLS 14U (8th Grade)
Monroe Falcons 8th @ Old Bridge Knights 8th
10:30am
Lawrence 8th @ Clark Crusaders 8th
5:00pm
Dec 16
BOYS 10U - A Division (4th Grade)
Old Bridge Hoops Academy 4A @ Monroe Falcons 4A
5:40pm
BOYS 11U - A Division (5th Grade)
Old Bridge Hoops Academy 5A @ Marlboro Mustangs 5A
10:00am
East Brunswick Fastbreak 5B @ Middletown Heat 5A
2:00pm
BOYS 12U - A Division (6th Grade)
East Brunswick 6A @ Monroe Falcons 6A
2:00pm
OB Hoops Academy 6A @ North Brunswick Bulldogs 6A
4:15pm
BOYS 12U - B Division (6th Grade)
ETYB 6B @ Metuchen Bulldogs 6B
3:30pm
Howell Hawks 6B @ Clark Crusaders 6B
6:15pm
BOYS 13U - B Division (7th Grade)
Middletown South Blue 7B @ Princeton Basketball Club 7B
6:45pm
BOYS 14U - B Division (8th Grade)
Howell Hawks 8B @ Metuchen 8B
10:00am
South Brunswick 8B @ Perth Amboy 8B
12:15pm
East Brunswick Fastbreak 8B @ Middletown Heat 8B
3:15pm
St. Barts 8B @ Monroe Falcons 8B
3:15pm
GIRLS 10U (4th Grade)
POSITION/TBD @ St Matthews 4th
1:00pm
South Brunswick 4th @ Robbinsville 4th
1:45pm
GIRLS 11U (5th Grade)
South Amboy Eagles 5th @ Immaculate Conception Bulldogs 5th
6:15pm
GIRLS 12U (6th Grade)
Robbinsville 6th @ Princeton Basketball Club 6th
5:30pm
St. Barts 6th @ Monroe 6th
6:50pm
GIRLS 13U (7th Grade)
Monroe 7th @ Immaculate Conception Bulldogs 7th
5:00pm
GIRLS 14U (8th Grade)
East Brunswick 8th @ North Brunswick 8th
12:30pm
Dec 17
BOYS 10U - B Division (4th Grade)
Robbinsville Ravens 4A @ Matawan Travel 4B
7:00pm
BOYS 11U - B Division (5th Grade)
Edison 5B @ Howell Grey Hawks 5B
7:00pm
GIRLS 11U (5th Grade)
St. Barts 6th @ Old Bridge Hoops Academy 5th
6:00pm
GIRLS 13U (7th Grade)
Edison 8th @ Howell Hawks 7th
8:15pm
Dec 18
BOYS 13U - B Division (7th Grade)
ETYB 7B @ Manalapan 7B
7:30pm
BOYS 14U - B Division (8th Grade)
Manalapan 8A @ Howell Hawks 8B
7:00pm
GIRLS 11U (5th Grade)
Old Bridge Hoops Academy 5th @ Princeton Basketball Club 5th
7:00pm
Dec 19
GIRLS 11U (5th Grade)
North Brunswick 6th @ Howell Hawks 5th
6:45pm
GIRLS 12U (6th Grade)
Robbinsville 6th @ Old Bridge Hoops Academy 6th
6:00pm
Dec 20
BOYS 11U - B Division (5th Grade)
Old Bridge Knights 5B @ Matawan Travel 5B
6:30pm
BOYS 14U - A Division (8th Grade)
Manalapan 8A @ Old Bridge Hoops Academy 8A
6:30pm
GIRLS 10U (4th Grade)
Immaculate Conception Bulldogs 4th @ Princeton Basketball Club 4th
6:45pm
View Full Schedule