SCHEDULE

 

ID Date  Time Arena Home Sc Away Sc
1 Friday May 31, 2019 9:45 AM DQ #5 Regina Jr Pats  3 Manitoba Phantoms
2 Friday May 31, 2019 9:45 AM RMP #3 East Central Selects 2K8 Warriors
3 Friday May 31, 2019 3:15 PM Communiskate Saskatoon Jr Blues Gold Regina Jr Pats  5
4 Friday May 31, 2019 3:15 PM RMP #3 Southern Alberta Battle 3 East Central Selects
5 Friday May 31, 2019 8:30 PM DQ #5 Manitoba Phantoms  8 Saskatoon Jr Blues Gold  6
6 Friday May 31, 2019 8:30 PM RMP #3 2K8 Warriors  5 Southern Alberta Battle  4
7 Saturday June 01, 2019 3:00 PM Co-operators #6 1st A SA Battle 1st B MB Phantoms  5
8 Saturday June 01, 2019 3:00 PM Re/Max #2 2nd A 2KWarriors  7 3rd B Stoon Jr Blues  6
9 Saturday June 01, 2019 3:15 PM Communiskate 2nd B JR Pats 3rd A East Central Selects  6
10 Saturday June 01, 2019 8:15 PM Co-operators #6 Winner 7MB Phantoms  5 Winner 8 2K8 Warriors
11 Saturday June 01, 2019 8:30 PM Communiskate Loser 8 Stoon Jr Blues Loser 9 Jr Pats  11
12 Saturday June 01, 2019 8:15 PM Re/Max #2 Winner 9 East Central Selects Loser 7 SA Battle 
13 Sunday June 02, 2019 11:45 AM Re/Max #2 Winner 10 2K8 Warriors   Winner 12 SA Battle  
               

STANDINGS

POOL A  GP W L T GF GA PTS Ratio Position
East Central Selects    4  2 .429   3
2K8 Warriors  2  1    6  2 .500   2
Southern Alberta Battle  1  1    2 .538 
                   
POOL B  GP W L T GF GA PTS Ratio Position
Regina Jr Pats          2
Manitoba Phantoms        4    1
Saskatoon Jr Blues Gold  2  0        0    3

Playoff Bracket

 

             
    1st Place Pool A SA Battle        
    Saturday, June 01, 2019 7      
    3:00 PM    MB Phantoms    
    Co-operators #6   10     
    1st Place Pool B. MB Phantoms   Saturday, June 01, 2019    
        8:15 PM  2K8 Warriors  
    2nd Place Pool A 2K Warriors   Co-operators #6 13   
    Saturday, June 01, 2019 8      
   Stoon Jr Blues 3:00 PM     2K8 Warriors    
  11 Re/Max #2        
  Saturday, June 01, 2019 3rd Place Pool B Stoon Jr Blues     Sunday, June 02, 2019  
 Jr Pats 8:30 PM       11:45 AM  
  Communiskate 2nd Place Pool B Jr Pats     Re/Max #2  
    Saturday, June 01, 2019 9      
   Jr Pats  3:15 PM     East Central Selects    
    Communiskate   12     
    3rd Place Pool A East Central Selects   Saturday, June 01, 2019    
        8:15 PM  Southern Alberta Battle  
        Re/Max #2    
         SA Battle    
        Loser of Game 7