2020 Lancer Invitational Teams Entered

Subscribe to our Newsletter

13 & Under GOLD Teams Entered

November 1, 2019

TEAMS ACCEPTED.

1.  Cayuga Heat - Pavacich (Niagara Falls, NY)
2.  ANJO Bombers - Schultz (Lockport, NY)

3.  Hamburg Dawgs White - Panzarella (WNY)2.
4.  Orchard Park Outlaws - Foley (WNY)
5.  MMB Bandits Black - York (Williamsville, NY)
6.  WNY Prospects - Hodil (WNY)
7.  Clarence Red Devils - Czaja (WNY)
8.  Tomahawks - Stutz (Grand Island, NY)
9.
10.
11.
12.

TEAMS REQUESTING ENTRY (**Automatic Bid based on 2019 Lancer Performance)

1.  
2.  
3.  
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13.
14.
15.
16.

13 & Under SILVER Teams Entered

TEAMS ACCEPTED.

1.  Niagara Jr. Purple Eagles (Lewiston, NY)
2.  North Buffalo Knights  - Cheman (WNY)
3.  Lancaster Wolfpack - Gladke (WNY)
4.  Lou Gehrig Ironhorsemen BLUE - Katzman (E. Amherst, NY)
4.  West Seneca Warriors EAST - Riccio (WNY)
5.  Buffalo Jr. Bisons - Iuvino (WNY)
6.  Clarence Renegades - Lincoln (WNY)
7.  Lou Gehrig Iron Horse - White - Krolczyk (E. Amherst, NY)
8.  EMW Tribe - Yax (Elma, NY)
9.
10.
11.
12.

 

14 & Under GOLD Teams Entered

November 1, 2019

TEAMS ACCEPTED.

1.   Cayuga Heat - Dunstan (Niagara Falls, NY) (Auto Bid, 2018 3rd place)
2.   Lou Gehrig Iron Horse RED - Shraustetter (E. Amherst, NY) (Auto Bid, 2018 2nd Place)
3.   NT Nighthawks - Witt (North Tonawanda, NY)
4.   Buffalo Elite - Kaminski (WNY)
5.   Alden Blaze - Jankowski (WNY)
6.   Diamond Pro - Simonetti (E. Rochester, NY)
7.
8.
9.
10.
11.
12.

TEAMS REQUESTING ENTRY (**Automatic Bid based on 2019 Lancer Performance)

1.  
2.  
3.  
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13.
14.
15.
16.

14 & Under SILVER Teams Entered

November 1, 2019

TEAMS ACCEPTED.

1.  Alden Blaze - Jankowski (WNY)
2.  North Buffalo Knights - Mann (WNY)
3.  Tonawanda Curve - (WNY)
4.  Lou Gehrig Iron Horse 13u (E. Amherst, NY)
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.

TEAMS REQUESTING ENTRY (**Automatic Bid based on 2019 Lancer Performance)

1.  
2.  
3.  
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13.
14.
15.
16.

15 & Under OPEN Teams Entered

November 1, 2019

TEAMS ACCEPTED.

1.  Lewiston Lancers - Whitehead (WNY)
2.  WNY Hitmen - Carlo (Lewiston, NY)
3.  Cambria Coyotes - Wurstner (WNY)
4.  Dynamites Baseball - Heideman (Middleport, NY)
5.  Griffs Prospects - Vitanza (Amherst, NY)
6.  Cuse Bombers - Shannon (Syracuse, NY)
7.  Erie Steelheads - Callaghan (Erie, PA)
8.  WNY Prospects - Helmbrect  (WNY)
9.  Tonawanda Tornadoes - Rohloff (WNY)
10. Northeast Twins - Weitzel (Northeast, PA)
11.
12.

TEAMS REQUESTING ENTRY (**Automatic Bid based on 2019 Lancer Performance)

1.  Diamond Pro Baseball (Rochester, NY)
2.  Team Full Circuit (Lancaster, NY)
3.  Brampton Royals (Brampton, ON, CA)