2015 Tournament Results

Subscribe to our Newsletter

2015 8 & Under Tournament Results

1.  Erie Outlaws (3-0, 2-0)  Tournament Champion
2.  Lancaster Depew RED (3-0, 1-1)
3.  Orchard Park Outlaws (3-0, 0-1)
4.  Clarence Red Devils (3-0, 0-1)
5.  Milton Mets (2-1, 2-0) Diamond Champion
6.  Brockport Bisons (2-1, 1-1)
7.  Lakeview Lightning (2-1, 0-1)
8.  Lou Gehrig BLUE (2-1, 0-1)
9.  Matthewson McCarthy Bandits (1-2, 2-0) Gold Champion
10. Central Amherst LL (1-2, 1-1)
11. North Buffalo Blaze (1-2, 0-1)
12. Lancaster Depew Black (1-2, 0-1)
13. Lou Gehrig RED (0-3, 2-0) Silver Champion
14. Grand Island LL (0-3, 1-1)
15. Lewiston Jr. Purple Eagles (0-3, 0-1)
16. Lou Gehrig White (0-3, 0-1)

2015 9 & Under Tournament Results

1.  Lancaster Diamond Dawgs (3-0, 2-0)
2.  Nickel City (3-0, 1-1)
3.  Webster Warthogs (3-0, 1-1)
4.  Cayuga Heat (3-0, 1-1)
5.  Lou Gehrig Iron Horsemen BLUE (3-0, 0-1)
6. Grand Island (3-0, 0-1)
7.  Lakeview Lightning (2-1, 3-0)
8.  Clarence Red (2-1, 2-1)
9. Lou Gehrig Iron Horse Red (2-1, 0-1)
10. Lancaster Black (2-1, 0-1)
11. Orchard Park Warriors (2-1, 0-1)
12. Hilton Cadets (1-1, 0-1)
13. Erie Outlaws (1-2, 3-0)
14. Lewiston Lancers (1-2, 2-1)
15. Lancaster Blue (1-1, 0-1)
16. ANJO Bombers (1-2, 0-1)
17. West Seneca Warriors (1-2, 0-1)
18. Niagara Falls Rapids (1-2,0-1)
19. Buffalo Wings (0-3, 2-0)
20. NTNLL Nighthawks (0-3, 1-1)
21. Orchard Park Wizards (0-3, 1-1)
22.  Lou Gehrig White (0-3, 1-1)
23.  North Tonawanda American Babe Ruth (0-3, 0-1)
24.  Clarence Black (0-3, 0-1)

2015 10 & Under Tournament Results

1.  Lou Gehrig Iron Horse Red (3-0, 2-0)
2.  Rochester Cougars (3-0, 2-1)
3.  Lancaster Red Jackets (3-0, 0-1)
4.  Clarence Reds (3-0, 1-1)
5.  Orchard Park Thunder (3-0, 0-1)
6.  Erie Steelheads (3-0, 0-1
7. Erie Outlaws (2-1, 2-0)
8.  Niagara Jr. Purple Eagles (2-1, 2-1)
9.  Hamburg Dawgs (2-1, 0-1)
10. Pittsford Panthers (2-1, 1-1)
11.  Baldwinsville Swarm (2-1, 0-1)
12.  West Seneca Warriors (1-2, 0-1)
13.  Hilton Cadets (1-2, 2-0)
14. Niagara Falls Rapids (1-2, 1-1)
15.  Harborcreek Huskies (1-2, 0-1)
16.  North Buffalo Blaze (0-3, 1-1)
17. Central Amherst (1-2, 0-1)
18.  Grand Island (0-3, 2-0)
19.  West Seneca Wolverines (0-3, 2-1)
20.  Cayuga Heat (0-3, 0-1)
21.  Ken Ton Tigers (0-3, 0-1)
22.  Clarence Blackhawks (0-3, 0-1)

 

 

2015 11 & Under Tournament Results

1.  Pittsford Panthers (3-0, 2-0)
2.  North Buffalo Blaze (3-0, 2-1)
3.  West Seneca Warriors (3-0, 0-1)
4.  Southtowns Muckdogs (3-0, 1-1)
5.  West Seneca Warriors (3-0, 0-1)
6.  Lancaster Mayhem (3-0, 0-1)
7.  Lou Gehrig Iron Horse Red (2-1, 3-0)
8.  Niagara Thunderwolves (2-1, 1-1)
9. Lakeview Lightning (2-1, 0-1)
10. Rochester Fury (2-1,1-1)
11. Lewiston Lancers (2-1, 0-1)
12. Buffalo Wings (2-1, 0-1)
13. ANJO Bombers (Baes) (1-2, 2-0)
14. Southtowns knights (1-2, 2-1)
15. Lou Gehrig Blue (1-2, 0-1)
16. WNY Spartans (1-2, 1-1)
17. Matthewson McCarthy Black (1-2, 0-1)
18. Tonawanda Pride (1-2, 0-1)
19. Grand Island Vikings (0-3, 3-0)
20. Northtown Nationals (0-3, 2-1)
21. Orchard Park Thunder (0-3, 0-1)
22. ANJO Bombers (Hayes) (0-3, 0-1)
23. Lancaster Rebels (0-3, 0-1)
24. Lou Gehrig White (0-3, 0-1)

 

2015 12 & under Tournament Results

1.  Titans (4-0, 2-0)
2.  Lewiston Predators (4-0, 2-1) 
3.  Lou Gehrig Red (3-0, 0-1)
4.  Niagara Nationals (4-0, 1-1)
5.  Nickel City (3-1, 0-1)
6.  Buffalo Wings (2-1, 0-1)
7.  WNY Elite (2-1, 2-0)
8.  Clarence Red Raiders (2-1, 2-1)
9. North Buffalo Blaze (2-1, 0-1)
10. NT Nighthawks (3-1, 1-1)
11. Pittsford Panthers (Fargo) (2-2, 0-1)
12. Turf Time (1-2, 0-1)
13. Baldwinsville Swarm (1-2, 2-0)
14. Erie Outlaws (1-2, 1-1)
15. Clarence Stampede (2-2, 1-1)
16. EMW Tribe (2-2, 1-1)
17. Royal York Cardinals (1-3, 0-1)
18. Pittsford Panthers (Miller) (1-3, 0-1)
19. Rochester Cougars (1-3, 3-0)
20. EMW (DeGrace) (1-2, 1-1)
21. Lou Gehrig Iron Horse Blue (0-2, 0-1)
22. Grand Island (1-3,1-1)
23.  Hilton Cadets (Batz) (0-4, 0-1)
24. Hilton Cadets (Brugno) (0-4, 0-1)

2015 13 & Under Tournament Results

1.  Buffalo Rockpile (3-0, 2-0)
2. Team Upper Deck (3-0, 1-1)
3.  Lancaster Depew Fury (4-0, 1-1)
4.  Clarence Reds (4-0, 1-1)
5.  Buffalo Braves (3-1, 0-1)
6.  Matthewson McCarthy Black (Haas) (3-1, 0-1)
7.  Orchard Park Heat (3-1, 3-0)
8.  Buffalo Wings (4-1, 2-1)
9. West Seneca Wolverines Gold (2-2, 0-1)
10. Niagara Thunderwolves (2-1, 0-1)
11. Titans (2-2, 0-1)
12. Lou Gehrig Ironhorsemen (2-2, 0-1)
13. Hilton Cadets (Piperni) (1-2, 2-0)
14. Team Valle (1-2, 1-1)
15. NY Americans (2-2, 1-1)
16. North Buffalo (2-2, 1-1)
17. Brighton Barons (1-3, 0-1)
18. Bulletproof Bulldogs (1-3, 0-1)
19. WNY Sting (0-3, 2-0)
20. WNY Knights (1-3, 1-1)
21. Niagara Expos (1-3, 1-1)
22. Hilton Cadets (Delgatti) (1-4, 1-1)
23. Matthewson McCarthy Blue (0-4, 0-1)
24. WS Wolverines Blue (0-4, 0-1)

 

2015 14 & under Tournament Results

1.  Rochester Bobcats (3-0, 3-0)
2.  Lou Gehrig Ironhorsemen Red (3-0, 2-1)
3.  Clarence Red Devils (3-0, 1-1)
4.  Jr. Griffs (3-0, 1-1)
5.  Lancaster Red Lightning (3-0, 0-1)
6.  Baldwinsville Swarm (3-0, 0-1)
7.  ROC City Red Wings (2-0, 0-1)
8.  Titans Baseball (2-1, 0-1)
9.  Niagara Thunderwolves (2-1, 2-0) 
10. Columbus Sharks (2-1, 2-1)
11. Southtowns Knights (2-1, 0-1)
12. Full Circuit Power (1-1, 1-1)
13. ANJO Bombers (2-1, 0-1)
14. Grow 2 Pro Orange (2-1, 0-1)
15. Grow 2 Pro Black (1-2, 2-0)
16. Niagara Jr. Purple Eagles (0-3, 2-1)
17. Pittsford Panthers (1-2, 0-1)
18. Lancaster Depew Thunderbolts (1-2, 1-1)
19. Clarence Reds (1-2, 0-1)
20. West Toronto Wildcats (1-2, 0-1)
21. Buffalo Wings (0-3, 2-0)
22. Lou Gehrig Blue (0-3, 2-1)
23. Lou Gehrig White (0-3, 0-1)
24. Mississauga North Tigers (0-3, 1-1)
25. Orchard Park Bulldogs (0-3, 0-1)
26.  Lockport Lions (0-3, 0-1)

 

2015 15 & Under Tournament Results

1.  Lou Gehrig Red (3-0, 2-0)
2.  Renegades (3-0, 2-1)
3.  Titans (3-0, 0-1)
4.  Mississauga North Tigers (3-0, 1-1)
5.  Niagara Thunderwolves (3-0, 0-1)
6.  Northtown Nationals (2-1, 0-1)
7.  Monroe County Bandits (2-1, 2-0)
8.  Amherst Panthers (2-1, 1-1)
9.  West Hills Tribe (2-1, 1-1)
10. Brampton Royals (Milani) (2-1, 1-1)
11. Hamilton Cardinals (2-1, 0-1)
12. Niagara Jr. Purple Eagles (2-1, 0-1)
13. Baldwinsville Swarm (1-2, 3-0)
14. Lou Gehrig Ironhorse Blue (1-2, 1-1)
15. Lancaster Attack (1-2, 0-1)
16. NT Nighthawks (1-2, 1-1)
17. Rochester Cougars (1-2, 0-1)
18. North Buffalo Blaze (1-2, 0-1)
19. Southtowns Griffons (0-3, 3-0)
20. Halton Hills Eagles (1-2, 1-1)
21. Fairport Raiders (0-3, 0-1)
22. Riverside Royals (0-3, 1-1)
23. Brampton Royals (Berridge) (0-3, 0-1)
24. Lancaster Hurricanes (0-3, 0-1)

2015 16 & Under Tournament Results

1.  Grand Island Vikings (3-0, 3-0)
2.  Rochester Fury (2-1, 2-1)
3.  Northtown Nationals (3-0, 1-1)
4.  Lou Gehrig Iron Horsemen (2-1, 1-1)
5.  Buffalo Stampede (3-0, 0-1)
6.  Buffalo Wings (2-1, 0-1)
7.  Ontario Outlaws (2-1, 0-1)
8.  Grow 2 Pro (2-1, 0-1)
9.  Buffalo Wings Outlaws (1-2, 3-0)
10. Lancaster Rebels (0-3, 2-1)
11. Henrietta Brusters (0-3, 1-1)
12. Grow 2 Pro Tigers (0-3, 1-1)
13. All In Sports Buffalo (2-1, 0-1)
14. Royal York Cardinals (1-2, 0-1)
15. Lockport (1-2, 0-1)
16. Clarence Black (0-3, 0-1)

18 & Under Tournament Teams Entered (Max 24)

1.    Lewiston Lancers (Lewiston, NY)
2.    Niagara Jr. Purple Eagles (Lewiston, NY)
3.    Full Circuit Power (Eden, NY)
4.    Wisconsin All Stars 18U (Milwaukee, WI)
5.    Baldwinsville Swarm (Baldwinsville, SYR, NY)
6.    Clarence Red Devils (WNY)
7.    Rochester Diamond Dawgs (Rochester, NY)
8.    Sandlot Baseball (Getzville, NY)
9.    Northtown Tides (Buffalo, NY)
10.  Team New Era (Depew, NY)
11.   Mississauga Twins (Mississauga, ON, CA)
12.   Capital District Storm (Catskill, ALB, NY)
13.   Clarence Renegades (WNY)
14.   Niagara Falls Falcons (Niagara Falls, ON, CA)
15.   Mississauga North Tigers (Mississauga, ON, CA)
16.   Double Play Baseball (Lowville, SYR, NY)
17.   Team Wisconsin U16 (Milwaukee, WI)
18.   Hamilton Cardinals (Hamilton, ON, CA)
19.   Livingston DevilDogs (Geneseo, ROC, NY)
20.   Erie Niagara Elite (Lockport, NY)

WAITING LIST

21.  Eastside Powerhouse (Ontario, ROC, NY)

2015 9 & Under Jr. Lancer Shootout RESULTS

1.  Cayuga Heat (2-0, 2-0) TOURNAMENT CHAMPION
2.  Wheatfield Elite (2-0, 1-1)
3.  North Buffalo Blaze (2-0, 0-1)
4.  Rochester Cougars Elite (2-0, 1-1)
5.  ANJO Bombers (1-1, 0-1)
6.  West Seneca Warriors (1-1, 2-0) SILVER DIVISION CHAMPIONS
7.  Ohio Giants (1-1, 1-1)
8.  Tonawanda Pride (0-2, 0-1)
9.  Lockport Little League (0-2, 1-1)
10. Lewiston Lancers (0-2, 0-1)

 

 

 

 

 

10 & Under Jr. Lancer Shootout Teams Entered (Max 12)

1.  Lewiston Lancers (Lewiston, NY)
2.  Cayuga Heat (Niagara Falls, NY)
3.  Erie Outlaws Black (Erie, PA)
4.  Nickel City Baseball (Brant, NY)
5.  Orchard Park Thunder (WNY)
6.  Niagara Thunderwolves (Cambria, NY)
7.  West Seneca Wolverines BLUE (Janak) (WNY)
8.  Chrurchville-Chili Saints (Chili, ROC, NY)
9. Webster Warthogs (Webster, ROC, NY)
10. Sandlot Academy (Pendleton, NY)
11. Dynamites Baseball (Middleport, NY)
12. Pittsford Panthers (Pittsford, ROC, NY)
------------------------------------------ Waiting List
13. Wheatfield Elite (WNY)
14. Harborcreek Huskies (Erie, PA)

11 & Under Jr. Lancer Shootout RESULTS

1.  Rochester Cougars / Clarence Stampede
2.
3.  Lancaster Mayhem (2-0, 1-1)
4.  Anjo Bombers (1-1, 1-1)
5.  Lewiston Lancers (2-0, 0-1)
6.  Norhtown Nationals (1-1, 0-1)
7.  Hamburg Dawgs / Pittsford Panthers
8.
9.    Niagara Thunderwolves (1-1, 0-1)
10.  Southtowns Knights (1-1, 0-1)
11.  Orchard Park Thunder (0-2, 0-1)
12.  Buffalo Wings (0-2, 0-1)

12 & Under Jr. Lancer Shootout Teams Entered (Max 12)

1.  ANJO Bombers (2-0, 1-0)  Tournament Champion
2.  Buffalo Wings (2-0, 0-1)
3.  Lewiston Predators (2-0, 0-0)Team New Era (2-0, 0-0)
4.  Team New Era (2-0, 0-0)
5.  Brampton Royals (1-1, 0-0)
6.  WNY Spartans (1-1, 0-1)
7.  Orchard Park Warriors (1-1, 0-0) SILVER DIVISION CHAMPION
8.  Team Valle (1-1, 0-0)
9.  Orchard Park Rebels (0-2, 0-0)
10. Brockport Bisons (0-2, 0-0)
11. Southtowns Knights (0-2, 0-0)
12. Churchville Chili Saints (0-2, 0-0)